Smazat

Cítíte se dostatečně sebevědomé?

Ahoj holky, k založení diskuze mě vedla už delší dobu trvající, vtíravá myšlenka ohledně toho proč zrovna já jsem taková.. Zajímalo by mě, jak jste na tom se sebevědomím vy..

Nemyslim si, že bych byla vyloženě ošklivá, to ani ne. Umim se upravit že je ze mě myslim si kočka, mam super přítele kterej je ze mě paf, neustále mě chválí a lichotí.. V tom tedy problém není,vlastně ani nechápu kde že je ten "kámen úrazu".. Přibližně 2hoďky se připravuju-hezky oblíknu, cítím se dobře, jenže pak zahlídnu nějakou výraznou,zajímavou nebo prostě hezkou holku a rázem je moje zdravý sebevědomí pryč, už se vůbec necítím pěkně v tom oblečení co jsem ještě před pár hodinama v zrcadle chválila, cítím že moje vlasy už ztrácí objem, make-up už taky neni nejčerstvější..
Bohužel v poslední době mě "štvou" i kamarádky, třeba moje nej. kamarádka je pěkná, klukama obletovaná a já si vedle ní někdy přijdu jak šedá myš.. Přitom si o sobě nemyslím úplně, že jsem nějak ošklivá ale prostě najednou mě přepadne ten pocit a už si zas příjdu hrozně obyčejně..Kamarádka to nechápe, nechápe proč se furt kritizuju.. Vím, nejsem jediná to mi je jasný ale "venku" vidím právě jen samý takový holky co si věří, jsou obletovaný.. Myslíte že to může být tím že mam přítele, takže tím pádem se třeba jeho kamarádi "kliděj" a v podstatě na mě málo kdo něco "zkouší", takže si pak mezi nezadanejma kamarádkama příjdu ne tolik atraktivní..

Snažím se chválit ale nic mi nepomáhá, už mě to začíná úplně deptat, nechápu proč jsem taková. Mám určitěj "standard" líčení, česání v čem si příjdu dobře ale jakmile je něco trochu jinak už to zase jede. Jindy si zas vemu třeba podpadky a cejtim se že si okolí řika na co si hraju a tak, přitom to tak vůbec neni. Takže se vlastně ani kolikrát neoblíknu tak jak bych přímo chtěla a pak to má na sobě holka vedle.. Poraďte mi prosim co s tim, nebo alepsoň napistě svůj "příběh" hrozně mě to zajímá. Díky
 
arrow
Neprodává v Bazaru

To co popisuješ mi přijde jako normální zdravé sebevědomí Já si také tak připadám mezi jinýma slečnama, ony jsou dokonalé a já vedle nich vypadám jako šedá myš, ale právě tyhle mě ženou dál - dbát na svou linii, starat se o své vlasy, vytvářet si styl, hledat vychytávky v líčení atd atd. Kdyby jsi měla takové sebevědomí, že by jsi se cítila vedle každé holky jako královna, tak by to bylo mnohem horší.
Hodně si také beru inspiraci z jiných žen - z kamarádek, z žen na ulici.. Když na některé z nich vidím něco krásného, pořídím si to třeba také, ale v určité obměně, abych nekopírovala, ale jen se inspirovala. Líbí se mi krásné ženy (ať už takové, co nemají na sobě vše přirozené, nebo ty co jsou zcela přirozené), dokážu ocenit jejich krásu a prostě mě inspirují. Jsou taky lidé ze kterých si nevezmu nic, ale z těch si zase něco vezme třeba někdo jiný a o tom to je
Třeba se ty holky, vedle kterých se cítíš tak špatně, cítí zase nesebevědomé vedle tebe a říkají si jaká jsi kočka..

arrow
profile_image
Willy.P
od 13. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vím, jaký to je a taky jsem na tom pracovala, ale už tenhle problém nemám a to ani se sebehezčí kamarádkou. Ne proto, že bych si připadala nejhezčí, ale naučila jsem se mít ráda sama sebe takovou jaká jsem a říkám si, že přece každej člověk je dokonalej a jedinečnej a tak to má být. Ty výrazný sebevědomý holky to není jen o vzhledu, může bejt i hezká holka, ale když je zamindrákovaná, je to z ní cítit a kluk se na ní ani nepodívá. To co vyzařujeme není tolik o vzhledu, jako o vztahu k sobě samým. Zkus se přestat s někým porovnávat, ale radši si každý den do zrcadla řekni, že máš ráda sama sebe a jsi jedinečná a super i s nějakými "nedostatky". Určitě jsi supr a aby byl názor ostatních na tebe pozitivní, musíš mít nejprve pozitivní názor ty sama na sebe

arrow
Neprodává v Bazaru

Mám to taky úplně stejně jako ty a taky si s tím nevím rady. Cítím se sebevědomá, ale jakmile vidím krásnou holku, začnu se cítit jako nula. I když vím, že je žena atraktivní, když se cítí sebejistě, nedokážu ty pocity ovládnout a nedokážu sama sebe přesvědčit, že jsem třeba pro jiné taky kočka. Pak kladu partnerovi hloupé dotazy, aby mi sebevědomí úplně nekleslo na nulu a tím se ponižuji.. Bohužel na něm ale poznám, že se mu třeba ta dotyčná líbí, že je kočka a pak je zbytečné hledat útěchu u něj.. Máš štěstí, že ti přítel lichotí a chválí.. Já měla jednu dobu zdravé sebevědomí, než jsem začala být s mým.. Myslím, že si ale za to můžu já sama. Každopádně tyto pocity má jistě spousta dívek, žen.. Ještě bych chtěla dodat, že i obyčejná žena, která nemá nijak velké sebevědomí může být často přitažlivější, než nafoukaná pipka, co si myslí, že jí patří celej svět. Přehnané sebevědomí je velice odpudivé a i takové ženy se najdou.

No spíš si to chce uvědomit, že se stane často, že potkáš ženu, která je hezčí jak ty. Tak to je. Na světe je tolik lidí, že nemůžeš být nejkrásnější.

Já bych o sobě řekla, že jsem atraktivní a kolikrát jdu po ulici a fakt se tak cítím a pak někde vyjde další pěkná ženská a tak se podívám a řeknu si, že je hezká. Já nemám problém s tím, že někde narazím na pěknou ženskou to vůbec, ale já jsem blondýnka takový světlejší typ a pak je někde hezká tmavovláska s hnědýma očima a já si řeknu, že je hezká a chvíli bych chtěla změnu, že bych také brala kdybych měla třeba tmavší kůži, hnědé oči, tmavé vlasy, ale pak mě to zase přejde. Není to vyloženě o tom, že bych se necítila sebevědomě, ale to je to samé jako když má někdo rovné vlasy a někdo zase kudrnaté. Ta co má kudrnaté si to žehlí a ta, co je má rovné se snaží ty vlasy natáčet..

Každému se líbí něco jiného. To je pravda. Já docela často pozoruji lidi a vidím třeba slečnu, která vypadá úplně nevýrazně a já vidím, že by stačilo trošku něco udělat s vlasy a třeba jen řasenku a jiný styl oblékání a je to kočka. Tak nějak jsem přišla na to, že každá ženská je krásná. Má něco v sobě. A kolikrát jsem viděla atraktivního chlapa s ženskou, kterou bych označila za nic moc a on ná ní něco viděl. Ono ve výsledku nejde čistě o to jak jsi upravená a namalovaná, ale co z tebe vyzařuje a kdo jsi. Když se cítíš sebevědomě lidé ti to věří a působíš na ně optimisticky a přitažlivě. Jak se cítíš nejistá, tak je to znát na všem. Hlavně se nedostat do extrému, že kvůli vzhledu budeš 4 hodiny u zrcadla a vymýšlet si nějaké operace. Vem si, že spousta holek, které chodí na operace jsou pořád nespokojené a vymýšlí pořád něco nového. Je to o tom, že se sebou nejsou spokojené a ani nebudou. Ani nevím, co bych ti mohla poradit. Všechno je to v hlavě. Hlavně to neříkat chlapovi, že vypadáš hrozně a jsi tlustá apod. Předtím si toho třeba nevšiml a jak mu to začneš připomínat, tak si začne všímat detailů a třeba ti to i začne připomínat sám. Pak si teprve budeš připadat nesebevědomě. Každopádně i ta krásná holka může lehce ztratit sebevědomí. Viděla jsem to u kamarádek, které si našly chlapa a ten je odrovnal. Dostatečně si nevěřily a snažily se hubnout, česat, malovat, oblíkat podle toho, jak si to on přál a nakonec jim po tom všem řekl, že vypadají stejně děsně a nic tomu nepomůže. Přitom by na takovou čekala fronta. Jsou ženské, které mají vyšší váhu a cítí se spokojeně. Je to jen a jen hlava. Úsměv a hlava nahoře dělá svoje.
Já třeba ráda nosím rtěnky a můj ex mi říkal, že ta červená rtěnka je příšerná. ( Malovala jsem si ji jen občas a večer). Pak jsem jí naschvál začala nosit častěji a už to bylo: jéé tobě to ale dneska sluší. Nezaměřuj se jen na vzhled, ale celkově na to jaká jsi. Přeci si nenecháš zkazit den nějakou cizí slečnou. Jsi originál.

arrow
profile_image
Whatitis
od 13. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Máme stejný problém. Doma si připadám poměrně hezká. Obleču se, nalíčím a myslím si, že jsem ,,kočka". Pak ale s přítelem nebo i sama někam jdu a tam jsou jiné holky. A vedle nich si připadám jak ošklivé kačátko. Ony jsou krásně nalíčené, učesané, gelové nehty, umělé řasy, podpadky a já jsem mezi nimi jak ošklivka (připadám si tak). Mají dokonalé postavy a jsou vysoké, jsou velmi komunikativní. Já nenosím boty na podpatku ani hluboké výstřihy, jsem spíše introvert.
V tu chvíli bych se nejraději zavrtala pod zem.
Neměla jsi třeba někdy v minulosti nějaký problém?
Mě třeba na základce šikanovali kvůli mé výšce (mám nyní asi 155 cm), takže i v současnosti si občas připadám méněcenná a ošklivá. Ale to vše plyne z minulosti, ikdyž nikdo o mém zážitku z minulosti neví, tak si stále myslím, že se mi vichni musí nutně posmívat.

Cituji Lady Marmalade: To co popisuješ mi přijde jako normální zdravé sebevědomí Já si také tak připadám mezi jinýma slečnama, ony jsou dokonalé a já vedle nich vypadám jako šedá myš, ale právě tyhle mě ženou dál - dbát na svou linii, starat se o své vlasy...

Přesně tak.

arrow
profile_image
Bejbiss
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Všem moc děkuju za komentáře , ze všeho jsem si něco vzala, snad už to se mnou bude jen a jen lepší.

Tak musim ti říct, že jsem na to úplně stejně jako ty. Příteli se moc líbím, sama sobě často v zrcadle taky, chlapi mě venku očumujou,ale já se pořád cítím nějak špatně.
I to mám stejně jak ty píšeš...nějak se obléknu nebo bych chtěla, pak si to rozmyslím a venku potkám holku co má na sobě něco podobného a já se opět cítím blbě.
Nevím, čím to je, mé okolí mě považuje za blázna, přítel taky. Stále mi opakují, že jsem hezká holka a blbnu. Prostě mám nízké sebevědomí a přitom nemám důvod.

arrow
profile_image
Bejbiss
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na 92jaja: Teď jsi to naprosto přesně vystihla.. Nejhorší je že prostě nechápu příčinu.

arrow
profile_image
xTery
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

taky myslím, že tohle je u většiny holek normální...zase být namyšlená a myslet jsi, že jsi absolutní královna, taky není úplně ono...a myslím, že se to trochu upraví i s věkem..

já třeba se někdy cítím blbě, když jdu někam a vedle je holka, která i když se jde na houby, tak je absolutně načančaná, vyumělkovaná, vybarvená, ani jeden vlásek nestojí špatně, prostě bez chyby...protože já jsem spíš přirozený typ, líčím se ale nepřeháním to, nemám natažený vlasy ani gelový nehty,vysoké jehly a extrasvůdné outfity nosím málokdy...ale pak si řeknu, že bych vlastně ani taková nechtěla být, každý je jiný, každýmu sedí něco jiného a tak to má být...
ono stejně každému se líbí něco jiného, někdo upřednostňuje onu "dokonalou" krásu, někdo zase raději tu přirozenější ...lidi mají tak odlišný vkus (pokud nejde o úplné extrémy) že vlastně ani moc nejde posuzovat, kdo je hezčí a kdo ošklivější, na každým je něco pěknýho a každý má nějaké chyby..,.

a úplně nejdůležitější věc je opravdu to zdravé sebevědomí...moc sebevědomý člověk působí nesympaticky a stejně tak si málokdo bude všímat toho, kdo se krčí někde v rohu a neustále se podceňuje...
znám opravdu (alespoň z mého pohledu) nepříliš hezké slečny, které jsou obletovanější než kdejaké dokonalé modelky a je fakt, že žádné z nich sebevědomí nechybí...

i z vlastní zkušenosti - když se cítím, chovám sebevědomě, sama si myslím že mi to sluší, nebo to prostě neřeším a jsem uvolněná...(většinou po skleničce, která ze mě odhodí ty největší zábrany)) tak jsem snad vždy všude sklidila mezi opačným pohlaví úspěchy...i když tam bylo plno holek, které se mi zdály mnohem krásnější než já, tak téměř všichni chlapi byli kolem mě ))
prostě VŠECHNO je hlavně o psychice, když si budeš myslet, chovat se, jako kdybys byla krásná, ostatní si to budou myslet taky...))

 

Váš příspěvek

Cítíte se dostatečně sebevědomé?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené