arrow
profile_image
ninuš
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sandee
nemáte tam náhodou koberec?

ninuš
neee podlahy normálně :/ máme tam akorát sušák s prádlem...nechápu že si vybral zrovna tohle místo a minule to hodil i v předsíni... nevim, čůrá jedině na plence ale kaká takhle blbě

arrow
profile_image
ninuš
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sandee
zvláštní, každopádně se mu tam něco líbí, to naše když byla malá tak kakala zásadně u kytek

hollky, nekrmíte některá svoje štěně royal caninem čivava junior ?

Sandee
Z toho moje číva dostala pěknou alergickou reakci, Royaly bych nikdy své čívě nedala.

veju
a čím krmíte?

Arden grange

arrow
profile_image
Žanísek
od 26. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky tak od pondělí jsem majitelkou fenečky Connie

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky,
taky se přidávám ke spokojeným majitelům Čivavek
Můj čivávák se narodil 24.12.2009 a na konci února jsem si pro něj jela k Polským hranicím
Jmenuje se Luckynek a je to moje malý zlatíčko..V porovnání s Jorkšírkem 100:1..U rodičů jsem měla Jorkšírka, který byl hrozně divoký a neposlušný..Teď mám čivavku, váží 1,5kg. Je to takový mazlíček do nepohody, je všude se mnou, spinká mi pod peřinou a je to velmi inteligentní pejsek..Naučil se velmi rychle čůrat na hyg.podložku a ví co smí a nesmí dělat.
Je to takový můj "gaučáček", ale i tak chodí rád na hodně dlouhé procházky...A hlavně, neumí štěkat))
Za sebe můžu určitě čivavku doporučit - rychle si na ní zvyknete a už ji nedáte

arrow
profile_image
mrkvovastava
od 22. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, chtěla bych se zeptat, mám čivavu fenku, má 4 měsíce. My ji máme necelé 4 týdny. Učila jsem ji chodit na plínu, protže když jsme ji dovezli, tak nebyla přeočkovaná a byla zima (všechny oblečky jsou jí velké). Čurat se na plínku naučila rychle, ale i tak často ještě počůrá jinde. S kaděním je to horší, téměř výjimečně jde na plínu (většinou když očekávám, že už asi bude kadit, tak se ji snažím ukázat kam má jít, málo kdy se stane, že tam jde sama od sebe). Ještě větší problém je to, že papá hovínka, takže ji navíc musím hlídat -což je problém, když musím odejít. Krmím ji dle doporučení chovatele Purinou hovězím s rýží, jako odměnu jsem jí dávala kapsičky Pedigree junior, ale kvůli průjmu, jí už jen tu purinu. Chodím s ní zhruba každé 2 - 4 hodiny ven (učím se na státnice, tak jsem naštěstí doma), venku se někdy vyčůrá, vykadí, někdy vůbec - i když tam jsme dost dlouho - 0,5 - 1hod běžně (snažím se dokud se nevyčůrá nebo vykadí). Venku máme taky problém s s ostatními pejsky, na které je hrozně zuřivá, štěká, vrčí a vyjíždí na velké i malé (char. pro čivavy?). Dnes třeba vrčela na mini štěně krysaříka - mohlo mít tak 0,5 kg, no hrůza (pejskaři se nám už raději vyhýbají). Když jsem se jednou bavila dlouho s majitelem stěněte mopsíka, tak si trochu zvykla a nakonec jsme ji pustili, měla jsem pocit, jako by si zaroveň chtěla hrát a zároveň na něj místama vyjela - ale ocas pořád spíš dole, nevím jak ten její strach odstranit (je težké se seznamovat, když na všechny tak vyjíždí). Když ji sundám z vodítka, tak je to lepší, ale to zase málo poslouchá mě a často uteče. A když mi udělá loužičku kde nemá, neposlechne či jinak zlobí - jak ji dát najevo, že to se nesmí? Četla jsem, že čivavy se nesmějí vychovávat trestem, jenže když jen odměna nestačí .. (navíc pamlsky ji dávat nemůžu, výrazně by narušily její kalorickou spotřebu).
takže moje otázky jakožto nezkušené prvomajitelky štěněte:
1. naučím - li psa plus-mínus na plenu, bude mi pak chodit i ven? (chtěla bych využívat obě varianty, preferovat venčení)
2. je normální pojídání vlastních hovínek? proč to dělá? přestane? (dostává doplňky stravy - komplex vitamínů a minerálů)
3. jsou jí 4 měsíce, je to už dost na to, aby ovládala čůrání a kadění, může to být tím, že mi ji máme jen necelý mesíc? (u chovatelů ven nechodila vůbec, prý chodila na plínu - když jsme ji přivezli nepřišlo mi to tak)
4. Jak skamarádit s ostatními pejsky? - (štěká na ně asi ze strachu)
5. Jak ji naučit poslouchat na to, aby po uvolnění z vodítka neutekla? (když jí nadám, tak vidím, jak se její vztah ke mě zhoršuje - přítel na ni nikdy nezvýší hlas, tak ho miluje .. jenže nějak vychovat se musí).
6. Jsou jí 4 měsíce, má 1,7 kg příjde mi to hodně, přibere ještě moc? (Dle papírů a údajů z chovné stanice na webu měli její rodiče 1,8 kg (otec) a 1,9 kg (matka) Mě příjde, že vzhledem k její váze ve 4 měsících musí být zákonitě větší.

Děkuji za trpělivost a užitečné rady, které vážně potřebuji ...a nebo to moc prožívám?.-)

arrow
profile_image
mrkvovastava
od 22. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moje holka

Sandee
Já teda naše čivavky krmím odjakživa Royal Caninem a naprostá spokojenost, zkoušeli jsme i jiné granule (Hills, Purina, Eukanuba...), ale holkám nejvíc bere právě Royal Canin!

mrkvovastava
Pokusím se ti odpovědět na pár otázek, dle našich čivavek...

1. Pokud ji naučíš na plenu tak ti určitě budou chodit i ven, naše holky když jsou sami doma, tak v případě nouze jdou na plenu, ale většinou čekají až přijdeme a jdou velice rády radši ven. Naše mladší dokud byla štěndo, tak chodila na plínu, protože chodila čůrat hodně často, ale postupem času jak rostla, tak přestala mít o plenu zájem a je radši když ji vemem ven. Doma se už nikde nepočůrávají ani jedna, to bylo opravdu jen pokud byly malé!

2. Naše holky nepojídají teda vlastní hovínka, ale venku je velice zajímají od jiných psů, popřípadě když jdem kolem vody tak třeba hovínka od kačen, takže tohle hlídáme a nedovolíme jim...budeš ji muset prostě hlídat a dát najevo, že tohle nesmí! Já třeba zvýším hlas, odženu je a oni prostě ví, že nesmí....

3.Některým pejskům to trvá prostě dýl, musí se adaptovat na jiné prostředí, zvyknout si na vás, to všechno je pro pejska stres a může jí trvat delší dobu, než se naučí! Neházela bych flintu do žita, neboj, všechno se naučí! Naše starší čivavka - proces kadění je dodnes obřad, někdy musíme taky chodit po venku hodinu než najde to správné místo, to víš není to jen tak a některé jsou prostě vybíravé! Hlavně když se venku vyčůrá a nebo vykadí tak chválit a chválit....někdy jsem si připadala jak blázen ,když jsem skákala kolem štěnda a vychvalovala ji jak je to hodná holčička, že se tak pěkně vyčůrala.....chce to trpělivost!

4. S některým pejskem se skamarádí a s některým prostě ne....naše holky do dneška štěkají na yorkšíry....prostě to nejsou kamarádi....a je jedno, že je třeba vidí každý den, yorkšír prostě pro naše čivavy je nepřítel! K tomu kdo se jí bude líbit si cestu najde...jo a naše holky jsou třeba taky dost zlý na pejsky...na fenky ne, ale jak je to pes tak na něho vrčí a vyštěkají ho, jediné kdy tohle nedělají je když hárají, to psi naopak zbožňují a to je zas člověk naopak musí odhánět!

5. Dokud je malá tak bych ji bez vodítka nepouštěla, po měsíci tě zřejmě ještě prostě poslouchat nebude...my jsme začli holky pouštět až po čase, u té mladší je výhoda, že jak už jsme měli tu starší naučenou tak ona to prostě okoukala a drží se u ní, dneska bych řekla, že je snad ještě poslušnější a drží se víc u našich noh a neuteče! Pomalinku to zkoušejte, nejdřív někde na nějakém vhodném místě, kde víš, že nemůže někam utéct, nejlépe volat ji na nějaký pamlseček a ono to půjde!

6. Ta váha se mi zdá dost vysoká, naše starší má teď ve 3 letech 3,5 kg (což je dost, ale holt je prostě větší) a naše mladší, která teď oslavila 1 rok a už neroste má 1,9 kg a to už i poprvé hárala, takže takováto zůstane! Počítej s tím, že asi budete mít větší čivavku, tak jak my máme tu první!

No snad jsem ti aspoň trošičku pomohla, neboj to zvládnete, chce to trpělivost, pejsek se přizpusobí, hlavně jí dávejte najevo lásku, ale taky zároveň i to ,že to či ono nesmí, aby měla respekt! Držím palce a přeji vám i čivavce spoustu radostí!

arrow
profile_image
mrkvovastava
od 22. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

děkuji za odpevěď, dneska mi právě veterinář říkal, že je krásně stavěná a malinká: já jsem mu řekla, že mi právě na 4 měsíce příjde velká a on řekl, že teď už prý moc neporoste, tak fakt nevím. Je divné aby byla velká, protože oba rodiče byli mini a je to papírák, takže by měl být vzorovej. A s těma pamlskama nemáš strach, že přiberou? (naše sní asi 50- 80g jídla denně a v různejch těch bonbonkách pro psi člověk ani neví co je (a jakou mají energetickou hodnotu).

arrow
profile_image
mrkvovastava
od 22. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jěště jsem se chtěla zeptat na oblečky, kde kupujete té menší, nám je všechno veliký (koupila jsem jeden krásnej S, ale i ten je velkej, snažila jsem se to zmenšit, jenže ona v tom ani nechce být, hned to vyslíká..hrůza. Ta naše je takovej divokej čertíček. Do budoucna bych jí ráda pořídila kamarádku, hrozně jsem vždy chtěla mopse, ale teď přemýšlím, jestli nebude raději za čivavu. Myslíš, že si zvykne na jakékoliv štěně, když ho donesem dom (protože venku řve na všechny..ale když se bavíme dýl s nějakým páníčkem, tak se trochu uklidní).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené