10 zajímavostí o říčních perlách: Tohle jste dosud netušili!

Na počátku jen zrnko písku a ve výsledku zázrak přírody. Ano, to jsou perly! První zmínky o nich pochází z Číny, Egypťané ve starověku se s nimi nechali pohřbívat a Islám je pokládá za symbol dokonalosti. A jaké další tajemství perly skrývají?

1. Říční perly mají přirozeně nejrůznější tvary a barvy

Říční perly jsou známé svou širokou škálou barev a tvarů. Každá z nich je originál a najít dvě podobné perly je opravdu těžké. Říční perly jsou oblíbené díky svým přírodním nedokonalostem, které jim dodávají ještě větší tajemnost. 

2. Perly mají různé významy, záleží na Vašem znamení

Perly jsou spojovány hned s několika znameními. Rakům vnáší do duše pocit bezpečí a pomáhají jim k vyrovnání se sami se sebou. Pro Blížence jsou perly uklidňující a chrání je před negativní energií. Váhám pomohou hlavně v mezilidských vztazích a v rozvoji osobnosti. 

3. Perly přivolávají štěstí a zdraví. Někdo ale říká, že i smutek

Co pověra, to jiný význam perly. Nejčastěji jsou říční perly označovány jako symbol štěstí, zdraví a ženskosti. Pověry ze starověkého Řecka a Říma naopak říkají, že perly jsou proměněné slzy bohů a proto jsou symbolem smutku a neštěstí. 

4. Dle pověry se perly nejvíce hodí jako dárek ke 3. a 13. výročí

Číslo tři symbolizuje tvůrčí schopnosti a perla je uměním přírody. Číslo třináct je zase považováno za jedno z čísel symbolizující štěstí. Většina lidí má ale třináctku spojenou s neštěstím, takže jeho význam se může lišit v různých situacích, stejně jako u perly. 

5. Křesťanství nazývá perly jako slzy Adama a Evy

I křesťanství má svou pověru k významu perel. Bílé perly označuje jako slzy Evy, které nejsou nijak vzácné. Naopak slzy Adama symbolizují černé perly, které jsou velmi vzácné, stejně jako mužský pláč. 

6. Prášek z perel je velmi oblíbený v kosmetickém průmyslu

Mnoho dermatologů a výrobců kosmetiky ví, že říční perly jsou také skvělou přísadou do nejrůznějších kosmetických přípravků. Mají totiž revitalizující a omlazující účinky a například rtěnkám či lakům na nehty dodávají nádherný perleťový lesk. 

7. Perly symbolizují čistotu, lásku a mnoho dalšího

Perly se nejčastěji darují jako šperk pro partnerku nebo pro matku. Jsou totiž symbolem lásky a to jak té partnerské, tak i té mateřské. Perly jsou často přirovnávány k ženám a vyjadřují jejich čistotu a nevinnost. 

8. Už ve starověkém Řecku byly perly symbolem bohatství

Ve starověkém Řecku měl každý bohatý člověk ve svých pokladech i různé perlové šperky. Perly totiž byly a stále jsou symbolem bohatství a luxusu. 

9. Říční perly kulovitého tvaru jsou velmi vzácné

Mnoho lidí si myslí, že kulaté perly jsou běžné a že je kulovitý tvar jeden z nejčastějších tvarů perel. Opak je ale pravdou. Říční perly kulovitého tvaru jsou velmi vzácné. Jen dvě procenta perel jsou kulaté, nejčastější jsou různě nepravidelné tvary. 

10. Perly se musí nosit! 

Většina žen je zvyklá na to, že když dostanou nějaký luxusní šperk, tak si ho berou pouze na výjimečné příležitosti a to kvůli tomu, aby jim brzo nezčernal nebo se jinak nezničil. Perlové šperky je ale potřeba nosit! Nošení na lidském těle perlám prospívá a pokud je necháte jen tak ležet ve šperkovnici, tak časem ztratí svůj lesk. 

Nezavrhujte nedokonalé perly! 

Teď už víte, že perly jsou opravdovým zázrakem přírody a proto byste je neměli vybírat podle tvaru. Nedokonalosti na perlách značí jejich pravost a navíc šperkům dodávají unikátní vzhled. Nepravidelný tvar je jednou z věcí, podle které poznáte, zda je perla pravá či nikoliv. A jak dále poznáte pravou perlu? To se dozvíte na e-shopu Evolution Group, známého výrobce šperků z říčních perel. 

Rhodiované stříbro a říční perly? Dokonalá kombinace! 

Žluté zlato a perly nejsou moc oblíbenou kombinací. Co když ale nemáte ráda stříbro kvůli rychlému zčernání a přesto chcete perlový šperk? Pak je pro Vás správnou volbou rhodiované stříbro. Samotné rhodium je jeden z nejdražších platinových kovů. Na celosvětových burzách se dokonce několikrát prodávalo za vyšší cenu než zlato. Obrovskou výhodou rhodia je, že je velmi odolné vůči poškrábání a zčernání. Rhodiované stříbrné šperky s perlami jsou tedy dokonalou kombinací kvality a luxusu.Komentáře

Hubák
Nosím říční perly (náhrdelník, náušnice) a jsou to nejkrásnější šperky, co jsem kdy měla.
dadabus
To je užitečná zajímavost, že perly se musí nosit a že jim to prospívá - já právě vždy myslela, že se častým nošením poškrábou a zmatní, proto jsem perly brala jako sice krásný ale ne příliš praktický šperk, který je určen pouze pro výjimečné chvíle.
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

NOVÉ
Proč je dovolená u moře to nejlepší pro vaše zdraví

Proč je dovolená u moře to nejlepší pro vaše zdraví

Životní styl

Cítíte se na jaře unavení a bez energie? Je nejvyšší čas začít plánovat letní dovolenou! Týden strávený u moře totiž prospěje jak vašemu tělu, tak vaší psychice. Přečtěte si hlavní důvody, proč byste měli letos vyrazit k moři a jak díky tomu budete krásnější a spokojenější.NOVÉ
Barvy v ložnici ovlivňují naši náladu, atmosféru i sexuální touhy

Barvy v ložnici ovlivňují naši náladu, atmosféru i sexuální touhy

Životní styl

K tomu, abyste se vyspali dorůžova nebo prožili nezapomenutelnou noc plnou vášně mnohdy stačí taková maličkost, jako je barva. Barvy nás ovlivňují a někdy i mnohem víc, než jsme ochotni připustit.