5 tipů, jak se zbavit tmavých kruhů pod očima

Trápí vás tmavé kruhy pod očima i přesto, že spíte doporučovaných 8 hodin denně? Prozradíme vám vychytávky, které vám pomohou v boji proti tmavým kruhům.

Vyberte si vhodný oční krém

Zásadním pravidlem při volbě očního krému je jeho lehká textura. Hutné, těžké krémy mohou dráždit citlivé oční okolí a zvyšovat pravděpodobnost tmavých kruhů. Vybírejte si proto raději lehké a gelové oční krémy, které budete používat ráno a večer. Opatrné buďte s přípravky, které obsahují retinol, AHA kyseliny (alfa hydroxy kyseliny) a vitamín C, které mohou rovněž dráždit citlivou pokožku kolem očí.

Dbejte na dostatek spánku a hydrataci organismu

I když nemůžete uplně zabránit tmavým kruhům pod očima, můžete je zminimalizovat. Základem je dostatek kvalitního spánku. Důležité je také vyhnout se všemu, co přispívá k dehydrataci organismu a vysoušení pokožky. Tím myslíme především konzumaci alkoholu a slaných pokrmů. Sklenka vína před spaním vám neublíží, ale pokud to s alkoholem přeženete, zvýrazníte své kruhy pod očima. Slaná večeře zase vyústí v opuchlé oční okolí.

Zvolte správný korektor

Pokud potřebujete schovat tmavá místa a rozjasnit pohled, vsaďte na kvalitní korektor. Opět platí, že byste se měla vyhnout hutným, krémovým texturám a volit raději lehké přípravky. Důležité je také vybrat správný odstín. Pokud se snažíte zakrýt fialově zbarvenou kůži pod očima, zkuste korektor ve žlutém odstínu. Jestliže vás trápí zarudlé oční okolí, pomůže vám přípravek se zeleným podtónem. Nicméně většina kruhů pod očima má namodralý odstín, což vyžaduje korektor broskové barvy.

Změnte spánkovou pozici

Nejen to, jak dlouho spíte, ale také pozice, ve které trávíte noc, může ovlivnit vzhled tmavých kruhů pod očima. Pokud preferujete spaní na boku nebo na břiše, měla byste vědět, že gravitace způsobuje hromadění tekutiny pod očima, což může mít za následek ty nehezké tmavé kruhy, kterých se chcete zbavit. Pokud se ráno budíte s opuchlým obličejem a trápí vás tmavé kruhy pod očima, raději se naučte spát na zádech. Pomáhá také přidat pod hlavu jeden polštář navíc.

Ochlaďte oči a používejte opalovací krém

Máte nateklé oči? Zchlaďte je. Chlad funguje velice dobře a prakticky okamžitě. Na oční okolí můžete zkusit přiložit vychlazenou kávovou lžicku, plátky okurky, kterou jste vyndala z lednice nebo vychlazené čajové sáčky. Chlad vás zbaví opuchlosti a pomůže zminimalizovat tmavé kruhy pod očima. Ultrafialové paprsky poškozují pleť a navíc přispívají k problému s kruhy pod očima, proto při pobytu na slunci vždy používejte ochranný krém na opalování. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!

DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.