6 triků pro krásné vlasy

Klíčem k dokonalým vlasům nemusí být předražený kadeřnický salón. Prozradíme vám zaručené triky, jak docílit krásných zdravých vlasů.

Snižte používání fénů a žehliček na vlasy na minimum

Dnes se málokterá moderní žena bez fénu, kulmy nebo žehličky na vlasy obejde, ale důležité je to s těmito pomocníky na úpravu vlasů nepřehánět. Jestli zrovna plánujete odpočinkový den doma u televize nebo výlet do hor, jistě uznáte, že není zapotřebí si vlasy nijak zvlášt upravovat. Pokud už musíte použít fén nebo žehličku na vlasy, nezapomínejte používat ochranné vlasové spreje proti horku.

Spěte na hedvábí

To na čem spíte, může mít překvapivý vliv na kvalitu vlasů. Vyměňte běžný bavlněný povlak na polštář za hedvábný a vaše vlasy vám za to poděkují. Hladká textura hedvábného povlaku na polštář ochrání vlasy přes zacucháváním ve spánku, což se děje při spaní na bavlněném polštáři. Vlasy tak budou po ránu hezky hladké a rozčesané, jako byly před spaním.

Udržujte své vlasy čisté

Nejspíš jste již slyšely nebo vyzkoušely tazvanou "no-poo" metodu, kdy na vlasy nepoužíváte při mytí šampón, ale vlasoví experti doporučují naslouchat svým vlasům. Pokud zvolíte kvalitní šampón, vlasům jen prospějete, neboť jim dodáte vláhu a dokonale je zbavíte všech nečistot. Pokud žijete ve městě, měly byste si vlasy mýt každý den nebo obden, pokud na venkově, postačí jednou za pár dní.

Vybírejte si ty správné potraviny

To co jíte či nejíte, má velký vliv na stav vaší kštice, na jejím lesku, růstu a objemu. Strava bohatá na železo, zinek, omega-3 mastné kyseliny a bílkoviny podpoří růst vlasů. Pomoci si můžete i správným výběrem potravinových doplňků, které obsahují vhodné vitamíny, minerály, amino kyseliny a bylinky, které během několika měsíců pomohou změnit vaše zesláblé lokny v silné a lesklé vlasy.

Chraňte své vlasy před sluncem

Pleť poškozenou slunečními paprsky poznáte hned, ale na vlasech škodu způsobenou sluncem tak rychle neuvidíte. Abyste zamezily poškození vlasů sluncem především na letní dovolené, aplikujte na vlasy nesmývatelný kondicionér každý druhý den. To vlasy ochrání před poškozením nejen od slunce a nebezpečných UV paprsků, ale také před větrem a slanou vodou. Na přímém slunci si vlasy chraňte kloboukem nebo si je přestříkejte ochranným sprejem proti slunci.

Nemyjte si vlasy horkou vodou

Příliš horká voda při mytí vlasů odebere vlasům objem a vy tak skončíte se splihlými nehezky vyhlížejícími vlasy. Raději si myjte vlasy teplou až vlažnou vodou a na závěrečný oplach po kondicionéru či masce zvolte vodu studenou. Podle některých odborníků na vlasy studená voda uzavře ve vlasech živiny ze závěrečné péče a vlasy tak budou krásně lesklé a budou se snadno rozčesávat.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
Prosecco a hubnutí. Jde to dohromady?

Prosecco a hubnutí. Jde to dohromady?

Životní styl

Milujete prosecco, ale chcete zhubnout? Jaký vliv má pití alkoholu na hubnutí? Víme, jestli si můžete dát skleničku prosecca denně bez negativních následků na váhu a zdraví.

DOPORUČUJEME
3 tipy k lepšímu spánku

3 tipy k lepšímu spánku

Životní styl komerční článek

Průměrný člověk stráví spánkem až jednu třetinu života. A aby to byl čas strávený kvalitně, je potřeba tomu v některých případech trošku pomoci. Řadíte-li se mezi spáče, kterým zdlouhavé usínání nebo noční buzení nic neříká, máte vyhráno, ovšem pokud patříte do té druhé skupiny, inspirujte se v našem článku, jak docílit lepšího spánku a konečně si pořádně odpočinout.NOVÉ
Jaké boty si vybrat na procházky po domě?

Jaké boty si vybrat na procházky po domě?

Životní styl komerční článek

Pokud hledáte pohodlnou a stylovou obuv na doma, budou kvalitní bačkory tím správným řešením pro vás. Hodit by se vám pak mohly i nazouváky nebo sandály. Na následujících řádcích si tak povíme, podle jakých kritérií domácí obuv vybírat, aby byla vysoce komfortní, ale i trendy. Čtěte a inspirujte se!