7 zajímavostí o kreslení, o kterých jste dosud neměli ani tušení!

Malování a kreslení je součástí našeho života. Ruku na srdce, komu z Vás se ještě nestalo, že se přistihl při čmárání na papírek? Z čar vznikl obrázek. Nevědomky. Kreslení nás uklidňuje. Pro někoho je odpočinkem, pro jiného možná povoláním. Co jste o něm ale doteď netušili?

img

Kreslit se může naučit každý!

Teď určitě říkáte, že to není pravda. Je potřeba talent a s tím se buď narodíte, nebo ne. Ale to je jen mýtus. Pokud budete chtít, budete otevřeni kritice, novým věcem a budete se pilně snažit, i Vy se to naučíte.

Všechny děti mají podobné vývojové fáze kreslení

A je úplně jedno, z jaké země dítě je. Vždycky jsou na prvním místě čmáranice. Ty pak přecházejí v tvary. Následují hlavonožci, lidská postava, domy, auta, zvířátka. 

Kreativní tvoření odbourává stres

I když jen čmáráte nebo vybarvujete, dojde k uvolnění endorfinů. Ty jsou zodpovědné za pocit štěstí a radosti. Zbavíte se negativních emocí, uvolníte se, načerpáte nové síly. Proč myslíte, že jsou tolik populární omalovánky pro dospělé?

Tvorba zvyšuje mozkovou kapacitu

Při kreslení a malování totiž trénujete svou představivost a kreativitu. Zapojujete jinou část mozku než při běžných každodenních činnostech. 

Předmět, který kreslíte snáz přenesete na papír, když si ho změříte

Jak? Postačí Vám tužka nebo špejle, s jejíž pomocí přenese z určité vzdálenosti poměry na papír. Jen zkušení malíři si troufnou malovat od oka. Tak se za tento trik nestyďte!

Na barvě nezáleží

Nejsou důležité odstíny, ale světlo a stín. I když předmět, který kreslíte je ve skutečnosti červený, Vy ho budete kreslit růžový, bílý, černý. Na vině jsou odrazy světla. Důležité je najít světlá a tmavá místa a ta správně přenést na papír.

Není to jen o kreslení a malování

Existují i techniky na jejich pomezí. Kresba spočívá v liniích, malba v pokrývání plochy. Kreslíte tužkou, malujete akvarelem nebo olejem. Ale co třeba pastel? S ním můžete kreslit linie, míchat barvy i je plošně nanášet. Není to úžasné?

img

Zaujalo Vás kreslení a malování? Rádi si jen tak čmáráte, ale rádi byste této činnosti dali nějaký řád a konečný výsledek? 

Přihlaste se na kurz kreslení ve Výtvarné škole Draw Planet. Čekají tam na Vás skvělí lektoři, příjemné prostředí, zážitky, inspirace, tvorba … Osvojíte si tužku, uhel nebo akvarel a na konci si vyzkoušíte i olejomalbu. Na konci Vaší cesty kurzem bude čekat splněný sen. Obrázek, za který se nemusíte stydět. Hrdě si ho doma vystavíte nebo pověsíte na zeď!

Co s sebou? Vůbec nic! Veškeré materiály a pomůcky Vám během kurzu poskytneme zdarma.Fotogalerie

 

Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.TIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!