Tři tipy, díky kterým se budete chtít pořádně usmívat

Zdraví našich úst je stěžejní součástí našeho celkového zdravotního stavu a pocitu pohody. I když máte zuby jako perličky, neznamená to, že jste imunní vůči problémům s dásněmi, jejichž první příznaky jsou navíc obvykle bezbolestné. Zdravý a krásný úsměv není samozřejmost, ale vyžaduje několik kroků, které bychom měli dodržovat. Nejedná se pouze o výběr těch správných pomocníků, ale také musíme myslet na naše každodenní návyky. Díky těmto tipům získáte zářivý úsměv, kterého si vaše okolí zaručeně všimne!

Víte, že…

... ženy jsou jedna ze skupin, která by se měla více zaměřit na ústní hygienu, a to především v důsledku hormonálních změn, kterými prochází během různých fází svého života (první menstruace, těhotenství, menopauza...)? Tento hormonální koktejl má vliv také na zdraví ústní dutiny a může znamenat vyšší pravděpodobnost zánětu dásní!

Zdravý úsměv není jen estetickou záležitostí, ale také má významný vliv na naše zdraví. Máte zarudlé a nateklé dásně? Nebo vás trápí dlouhodobě špatný dech a dásně při čištění krvácí? Můžete trpět zánětem dásní, který postihuje 80 % (!) Evropanů*. Pokud nebudete těmto příznakům věnovat pozornost, může to vést až paradontitidě, která může skončit až ztrátou zubů. Nemoci dásní způsobuje zubní plak, který obsahuje bakterie způsobující infekce. Předejít mu proto můžete správnou technikou čištění zubů a každodenními návyky.

1. Příběh zubní nitě aneb kam kartáček nedosáhne

I když si čistíte zuby pravidelně, možná patříte mezi ty, kteří se zubní niti vyhýbají obloukem. Ale i když máte málo času, věřte, že tato péče se vám vyplatí – ať už jako prevence zánětu dásní nebo zubního kazu. Zubní nit dosáhne tam, kam už se kartáček nedostane a odstraní plak i zbytky jídla, které se usadily mezi zuby během dne. Přidejte navíc do vaší rutiny ještě ústní vodu a zažijete pocit dokonale čistých zubů!

POZOR: Pokud se po při používání zubní nitě objeví krvácení, není nutné ji přestat používat. Naopak je to signál, abyste ji zapojili do pravidelné péče o ústní dutinu. Problémy by pak měly po dvou týdnech ustat. 

2. Zaměřte se na správné stravovací návyky! A tyčinky a limonády k nim nepatří…

Den začínáte kávou a večer zakončíte dvojkou červeného vína? Do toho se přes den zakousnete do sladké tyčinky nebo neodmítnete vánoční cukroví, které napekla kolegyně? Zubní lékaři by si někdy mohli zadat s výživovými poradci. Společně se shodnou, že konzumace sladkostí a přeslazených limonád má vliv nejen na naši linii, ale také na ústní mikroflóru! Bakterie v ústní dutině se živí cukry, které jsou obsažené v některých potravinách a nápojích. Tyto bakterie poté produkují kyseliny, které pronikají do zubní skloviny a zub tak demineralizují. Sklovina je poté náchylnější k tvorbě zubního kazu. Možná jsou potraviny a nápoje, kde byste přidané cukry nehledali, jako například sportovní nápoje, džusy nebo ochucené jogurty. Pokud ale chcete okouzlovat zářivým úsměvem tak se jim vyhněte obloukem!

-------------------------------------------------------
* Údaje pochází ze Světové federace zubních lékařů (FDI World Dental Federation, 2017: http://bit.ly/2nlxnQi).

POZOR: Významným faktorem, který má vliv nejen na zdraví ústní dutiny, je kouření. Kouření je silně spojeno se vznikem onemocnění dásní. Tím, že navíc oslabuje imunitní systém, je pak pro tělo těžší s touto infekcí bojovat. 

TIP: Zubní lékaři (!) doporučují snížit příjem cukru a nahradit ho minerály a vitamíny nabitými potraviny. Ke zdravému úsměvu vám pomůže například zelenina, ale i ovoce, jako jsou jablka a jahody. Nejen o vaši ústní dutinu se skvěle postarají také obiloviny, které jsou plné proteinů. A nejzdravější nápoj pro dokonalý úsměv? Obyčejná voda! 

3. Geniální pomocník v péči o vaše ústa

Věnujete vašim zubům všechnu možnou péči a výsledek pořád nikde? Mohli jste udělat chybu již při výběru zubního kartáčku! Obecně platí, že elektrický zubní kartáček odstraní více zubního plaku než kartáček manuální. Čištění zubů je s elektrickým kartáčkem nejen efektivnější, ale také jednodušší. Na trhu najdete několik typů elektrických zubních kartáčků. Víte, který z nich je ten nejlepší? 

Na pomyslném vrcholu vývoje elektrických kartáčků je v současné době ten s pokročilou 3D technologií čištění. Tato unikátní technologie pulzacemi naruší zubní plak a oscilačně-rotačními pohyby poté plak z povrchu zubu odstraní. Podívejte se třeba na Oral-B Genius 10000, který navíc i báječně vypadá. 

Kulatá čisticí hlava se dostane i do obtížně přístupných míst a díky tomu dosáhnete perfektního vyčištění i zadní strany zubů nebo třeba stoliček. Chcete péči o zuby přímo na míru? Vybrané zubní kartáčky nabízejí až 6 režimů čištění, včetně režimu péče o dásně, jazyk, o citlivé zuby a pro bělení zubů. Již po prvním použití jsou tak vaše zuby krásně hladké a viditelně bělejší.

Elektrické kartáčky by se ale měly dokonale postarat také o vaše dásně.  Vybírejte ideálně mezi těmi, co mají třeba technologii Gum Guard. Tato revoluční technologie dokáže důsledně odstranit zubní plak a pomáhá mimo jiné v ochraně dásní. Díky kvalitnímu elektrickému kartáčku tak návštěva zubního lékaře nemusí být stresujícím zážitkem, ale pouze nutnou prevencí.

POZOR: Pokud na zuby vyvíjíte zbytečně velký tlak, poškozujete sklovinu a hlavně odíráte krčky zubů a dásně. V dobré víře si tak můžete spíše uškodit a přivodit si nepříjemné následky. Pořiďte si tedy takový kartáček, který se může pochlubit i technologií na ochranu dásní, díky které nic takového nehrozí! Pokud budete během čištění vyvíjet přílišný tlak, kartáček vás pomocí světelné a zvukové signalizace upozorní, a zároveň bude regulovat rychlost pohybu kartáčkové hlavice. O zuby i dásně tak bude postaráno jako od profesionála! 

TIP: Oral-B Genius je možné pomocí mobilní aplikace napojit na váš chytrý telefon, a získat tak zpětnou vazbu o vašem čištění v reálném čase a sledovat i vaše pokroky. Po propojení s mobilní aplikací během čištění detekuje každý váš pohyb a dobu čištění, a dokáže vám také doporučit péči přímo na míru. Podívejte se na video o tom, co přináší nejpokrokovější model elektrických zubních kartáčků Oral-B Genius 10000.

Pokud si osvojíte tyto návyky, již brzy se dočkáte zářivé změny, která vás bude bavit. Investice do krásného úsměvu se vyplatí. Navíc takový elektrický kartáček bude také perfektním dárkem pod stromeček! Protože krásný úsměv nikdy nevyjde z módy :-)

img

Elektrické zubní kartáčky Oral-B Genius 10000 jsou k dostání v kamenných prodejnách i online, třeba na Alza.cz. Vybírat můžete z hned několika barevných provedení – Orchid Purple, White, Rose Gold nebo Black pro muže.
Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Omlazení si zaslouží i vaše zuby

Omlazení si zaslouží i vaše zuby

Estetická dermatologie komerční článek

Staráte se ráda o svůj zevnějšek, slovo antiaging vám není cizí? A jak jste na tom s péčí o zuby? Ne každému nebo spíš málokomu nadělila matka příroda zdravé rovné bílé zuby. Naštěstí už v moderní stomatologii existuje řada zkrášlovacích procedur, které vám zajistí bezchybný úsměv.

DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.NOVÉ
Stravujte se i během cestování zdravě a vyváženě

Stravujte se i během cestování zdravě a vyváženě

Životní styl

Během léta bývá dodržování režimu náročnější. Horké počasí nás svádí spíše k lenošení u vody než ke zvedání činek v posilovně a pokud cestujeme, přibývá i problém se zdravě najíst. Stravovat se vyváženě na cestách však není nemožné.