Chcete získat nejlevnější půjčku? Držte se následujících 5 rad

Potkat to může každého. Úraz, dlouhodobá pracovní neschopnost, dluhy anebo nečekaný výdaj, na který z rezerv zkrátka nezbývá. Drtivá většina těch, kterým chybí peníze, žádají o pomoc banku. Banky se ale obecně vyznačují velmi přísnými pravidly při posuzování jednotlivých žádostí.

img

Abyste půjčku u nich získali, musíte mít poměrně vysoký a stabilní příjem a naopak nemít žádné závazky z dřívějška. Bohužel ne každý tyto podmínky dokáže splnit. A tak končí řada žádostí zamítnutím. Co dělat v takovém případě? Řešením jsou nebankovní půjčky. Abyste ale nenaletěli podvodníkům a získali pokud možno tu nejvýhodnější nabídku, držte se následujících 5 rad.

Pouze známé a ověřené společnosti

Drtivá většina společností, které poskytovaly nebankovní půjčky, nezískala licenci a musela svou činnost ukončit. V současné době je na našem trhu zhruba 150 nebankovních poskytovatelů půjček, takže je orientace mezi nimi zase o něco jednodušší. Vždy je ale potřeba sázet pouze na známé a ověřené společnosti, které na našem trhu působí již několik let. Příkladem budiž třeba známá platforma Zonky, prostřednictvím které půjčují peníze lidé ostatním lidem. Tato platforma se vyznačuje nízkými úroky, stejně jako uživatelskou přívětivostí a maximální bezpečností. 

Zapátrejte v diskuzích na internetu

Je úplně jedno, jestli si berete půjčku na auto, výstavbu nového anebo rekonstrukci stávajícího bydlení. Zkušenosti ostatních jsou v této oblasti nedocenitelné. Proto je dobré prozkoumat nezávislá internetová fóra a diskuze a zjistit si, jak si vybraná společnost stojí u ostatních zákazníků. Pokud v diskuzích převažuje kritika, je dobré poohlédnout se po jiném poskytovateli půjčky.

Srovnávejte

Ačkoli je nabídka půjček na českém trhu díky nedávné regulaci notně osekána, stále může být obtížné se v jednotlivých nabídkách bezpečně zorientovat. Pro tyto případy je dobré využít praktických srovnávačů a online kalkulaček, jako jsou pujcky.cz, pujckyhned.cz, coolpujcky.cz a nebo uspory.cz, prostřednictvím kterých najdete společnost, která vám půjčí s nejnižším úrokem. Obvykle je nutné zadat do kalkulačky parametry jako objem půjčky a datum splatnosti, na základě čehož pro vás nezávislý srovnávač najde nejvýhodnější nabídku.

Úrok není všechno

Vybíráte půjčku pouze na základě úroku? Chyba! Mnohem lepší vypovídací schopnost má hodnota RPSN, která říká, jak vysoké jsou roční procentní náklady. Do těchto nákladů se ovšem započítávají kromě úroku také další poplatky (například poplatek za chválení, vedení úvěrového účtu, předčasné splacení, pojištění apod.) Problém ovšem může nastat u tzv. mikropůjček, kde je hodnota RPSN poměrně zkreslená.

Ve smlouvě se dozvíte mnohé

O drtivou většinu půjček můžete zažádat pěkně z pohodlí vašeho domova. Bez podepsané smlouvy bude ale vaše žádost neplatná. Ještě před tím, než smlouvu nadobro podepíšete, důkladně si ji přečtěte, případně si ji vyžádejte k domácímu prostudování. Pokud ve smlouvě něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat. Stejnou pozornost věnujte také obchodních podmínkám společnosti.

S rozhodnutím nespěchejte

Naléhá na vás věřitel a tlačí do rozhodnutí? Pak mějte na paměti, že s rozhodnutím nemusíte vůbec spěchat. Nově nastavené podmínky dávají žadateli 14 denní lhůtu na rozmyšlenou, po kterou mu musí poskytovatel nebankovní půjčky garantovat navržené podmínky. Žadatel tak může nabídku porovnat s ostatními subjekty a na základě tohoto srovnání se rozhodnout pro tu nejvýhodnější půjčku.

Praktické rady závěrem

Půjčka je dobrý sluha, ale špatný pán. Pamatujte na to ještě před tím, než o ni zažádáte. Důkladně si propočítejte, zda budete schopni jednotlivé splátky hradit včas a jak budete postupovat v případě výpadku příjmu. Finanční experti a analytici se shodují na tom, že ideální je, pokud budete mít rezervu o objemu šesti po sobě jdoucích splátek. To pro případy dlouhé a vleklé nemoci či dalších výpadků příjmů. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
K získání hypotéky od České spořitelny vám stačí mít 10 procent vlastních peněz

K získání hypotéky od České spořitelny vám stačí mít 10 procent vlastních peněz

Životní styl komerční článek

Ceny nemovitostí jsou rok od roku vyšší a lidé už zkrátka na drahé byty nemají. Tragická situace na trhu s nemovitostmi však hraje ve prospěch hypotéčním úvěrům. Banky je zlevňují. U České spořitelny můžete dokonce získat hypotéku s mírnějšími podmínkami.

TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.