Dominikánská republika: Na vlně chutí, vůní a rytmů

Dominikánská republika je po celém světě proslulá bílými písečnými plážemi a národními parky, ve kterých se můžete setkat např. s plameňáky, leguány či krokodýly. Na své si v této karibské zemi přijdou i gurmáni a milovníci kultury.

img

V Dominikánské republice na vás čeká mnoho kulinářských zážitků. Místní kuchyně v sobě odráží španělské, africké a indiánské vlivy, které se na ostrově v průběhu historie prolínaly. Typická dominikánská jídla se skrývají pod názvem comida criolla (kreolská kuchyně). Mezi nejoblíbenější patří la bandera (vlajka) z dušeného kuřecího či hovězího masa s fazolemi a bílou rýží. Tento pokrm barevně evokuje dominikánskou vlajku – bílá představuje rýži, červená omáčku a modrá barva fazole. Populární je také masová polévka sancocho a speciality z ryb, např. na poloostrově Samaná určitě ochutnejte rybu v kokosové omáčce pescado al coco

Vedle těchto pokrmů je vyhlášený také dominikánský rum z cukrové třtiny, jinak přezdívaný jako „vitamín R“. Zatímco bílý rum je základem koktejlů, zlatý a tmavý se pije čistý. Z dalších nápojů zkuste coco loco, tedy rum nalitý v čerstvě naseknutém kokosu, nebo mamajuanu. Jedná se o směs rumu, vína, medu a stromové kůry, která prý čistí játra a má afrodiziakální účinky.

Dominikánská republika patří mezi hlavní světové producenty ručně balených doutníků. Zajímá vás proces jejich výroby? Navštivte některou z manufaktur v okolí města Santiago nebo v La Romana. Baliče doutníků můžete potkat také v hlavním městě Santo Domingu. Historické centrum dominikánské metropole si rozhodně projděte a pokud se sem vydáte o víkendu, zastavte se na náměstí Plaza de España na oslavách Santo Domingo de Fiesta, kde si můžete spolu s místními zatančit tradiční merengue a bachatu.

Další tipy se dočtete na stránkách www.GoDominicanRepublic.cz. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.

NOVÉ
Nenechte se zničit nešťastnou či neopětovanou láskou

Nenechte se zničit nešťastnou či neopětovanou láskou

Životní styl

Léto je obdobím nových lásek a krátkých známostí na dovolených. Naneštěstí mnohé z nich končí nešťastně a člověka to ničí, deptá. Nejsou to ale jen letní vzplanutí, která později vyhasnou. Vztahy nás trápí celoročně. Jak se proti tomu bránit nebo se s tím co nejlépe vypořádat?NOVÉ
Správně nastavený trénink posiluje imunitu

Správně nastavený trénink posiluje imunitu

Životní styl

Trápí vás často nachlazení a nemoci? Ke zlepšení imunity dochází při změně životosprávy a zásadně ovlivnit svůj imunitní systém můžete sportem. Je ovšem důležité, abyste zvolili vhodnou sportovní aktivitu a trénink měli správně nastavený.