Obrazy do dětského pokoje: V zajetí tvarů a barev

Kde jinde bychom se měli setkávat doslova s mořem barev a velkým počtem nejrůznějších zajímavých motivů než v dětském pokoji? Tyto místnosti jsou určeny výhradně nejmenším a ti by se měli v jejich útrobách cítit co možná nejkomfortněji a bezpečně. Klasická místnost bez jakéhokoli tematického zaměření jim tyto pocity stoprocentně nedopřeje. Víte, jaké motivy do dětského pokoje volit? 

Pokud ne, v následujících řádcích se to dozvíte. Zaměříme se konkrétně na obrazy do dětského pokoje, jež lze sehnat ve spoustě různých variací. Fantazii se dnes meze nekladou a není problém najít takové, které vypadají vkusně a budou se líbit jak vám, tak i vašim ratolestem. 

Pestrobarevné pastelky 

Kreslení patří mezi činnosti, jež děti milují. Pokud ještě nedokážou ovládat pastelky, vůbec to nevadí. I tak mohou pestrobarevné kombinace pastelek vytvořit tu správnou atmosféru. Moc hezky vypadají především detaily hned několika pastelek vedle sebe majících různé barvy. Takto vznikající kontrast je doslova jedinečný a dokáže vytvořit příjemnou atmosféru v jakékoli místnosti. Dětský pokoj je pro něj jako stvořený. 

Crazy zvířátka 

Kreslená zvířátka se nikdy neomrzí. Děti je milují ve spoustě podob. Většinou se jedná o ta, která se tradičně nacházejí v zoologických zahradách. Takové žirafy, medvědi anebo tučňáci vypadají perfektně. Proč si také třeba neozdobit dětský pokoj velrybou, případně jiným zvířátkem. A co třeba takové sovičky? Vypadají mile, a to jak v pestrobarevném pojetí, tak i s minimem odstínů. 

Známé vysmáté postavy dodají energii 

Děti jsou většinou doslova napumpované energií, nicméně čas od času není od věci ji ještě v pozitivním slova smyslu energie trochu přidat. Posloužit k tomu mohou bezesporu třeba slavné postavičky ze seriálů Walta Disneyho. Mickey Mouse, Goofy, Minnie anebo Medvídek Pú. To je pouze malý výčet slavných dětských hrdinů ze seriálů. Jen málokterý capart by se rád nepodíval na jejich vysmáté tváře. Na obrazech mohou vypadat různě. Zajímavé jsou jak klasické portréty, tak i motivy většího množství těchto hrdinů. Holky jistě ocení také třeba Annu a Elsu z Ledového království. Naopak malí hrdinové spíše inklinují k bojovníkům z Marvelových komiksů. Obrazy pro děti inspirované filmy s těmito superhrdiny jsou originální a zajímavé. 

img

Obraz Wild Animals

Dětský pokoj je vlastně i ložnicí 

Jestliže vybíráte obrázky do dětského pokoje, měli byste brát v potaz i fakt, že tato místnost slouží zároveň i jako ložnice. Večer tady děti ulehají ke spánku a měly by se jim zdát pouze ty dobré sny. I proto je zapotřebí vsadit na motivy, které napomohou ke klidnému a ničím nerušenému spánku. Především u nejmenších dětí jistě zabodujete s noční oblohou. Hvězdičky, měsíc a vše co k ní patří, vykouzlí tu správnou atmosféru pro pohodové usínání. Ti nejmenší mohou být noční oblohou doslova fascinováni a ušetří svým rodičům čas, který by jinak museli trávit uspáváním. 

Nekonečný a fascinující vesmír 

Kosmos nekončí vůbec nikde a o jeho bezbřehosti se můžete přesvědčit sami na různých obrazech a plakátech. Dětský pokoj nemusí nutně pojímat klasickou podobu planet v jejich modelovém provedení. Obrázky pro děti na zeď týkající se právě vesmíru mohou být do značné míry zjednodušeny. Planety mohou být poněkud zkreslené. Pokud jsou navíc zvýrazněny pastelovými barvami, dokážou stoprocentně zaujmout. Planety mohou být znázorněny také s očima, rukama v cartoonové podobě. Rozesmějí tak i nejsmutnější dítko.

img

Obraz se sovičkama

myloview.cz/obrazy/podle-interieru/divci-pokoj/

Elegantní fotografie dětí 

Mnohdy se díváme na obrázky pro děti a přitom by se do dětského pokoje hodily spíše obrazy samotných dětí. Výbornou volbou jsou specifická zachycení novorozenců v jejich milých oblečcích, a to třeba i těsně po narození. Jinak není problém volit i motivy již starších dětí třeba někde v přírodě. Výborné jsou zejména obrázky s motivy rustikálního charakteru. Příroda je krásná a v kombinaci s dětmi se její přednosti ještě více umocní. Alternativ zachycení dětí je spousta. Rozhodně stojí za to si některý obrázek vybrat a vyzkoušet jej.     Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


TIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!

TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.NOVÉ
Má cenu jít cvičit, když jste nemocní?

Má cenu jít cvičit, když jste nemocní?

Životní styl

Málokterý sportovní nadšenec při nachlazení či jiné zdravotní komplikaci neřešil dilema, jestli jít za každou cenu cvičit a neporušit svůj cvičební plán nebo zůstat doma pod peřinou. Má sport během nachlazení nějaká pozitiva?