Food styling u vás doma, aneb aby jídlo krásně vypadalo

Říká se, že láska prochází žaludkem, ale není to jen chuť, co je důležité. Lahodný pokrm by měl také ladit očím. U čeho začít a jak servírovat jídlo elegantně a snadno i doma? Máme pro vás několik jednoduchých tipů, díky kterým budete v tomto oboru brzy mistry.

Dokonalá čistota 

Pro servírování je nejen důležité samotné jídlo, ale také na čem jej podáváme. Talíře by měly být v první řadě dokonale čisté, to samé platí i o příborech. Buď máte to štěstí, že máte doma kvalitní myčku, která vše dokonale umyje, nebo si můžete pomoci smícháním bílého octa s vodou a následným otřením suchou utěrkou. Myčky od osvědčeného výrobce jsou dnes flexibilní natolik, že i při větším množství hostů se nebudete muset obávat nedostatku jídelních setů. Myčky s funkcí SmartFlex totiž mají nastavitelné koše a odkapávače tak, že najednou pojmou až 16 setů nádobí a dokáží je umýt v super rychlém programu SpeedWash. 

img

Zdroj: cz.gorenje.com

Na barvě záleží 

Bílá barva je nejuniverzálnější nejen v interiéru, ale také na vašem stole. Barvy pokrmů na bílém talíři krásně vyniknou. Působí čistě a neodvádí zbytečnou pozornost od jídla. Zároveň mohou barevné talíře podléhat trendům a nic nepůsobí hůře než dokonale čerstvý pokrm z talíře, který ve vás vzbuzuje nepříjemné pocity. 

TIP: Zkuste pro začátek jednodušší recept tzv. z jednoho hrnce. Například shakshuka (čti šakšuka) se ne nadarmo stala hitem Instagramu. Je jednoduchá, dokonale chutná a skvěle vypadá. 

Zdobení s mírou 

Před servírováním a food stylingem se vyplatí mít již plán. Kolik čeho použijete, jak budete dozdobovat hlavní chod? Použijete zeleninu, ovoce, další bylinky nebo barevné omáčky? Ani na talíři by se neměla odehrávat válka barev. Obecně platí zlaté pravidlo, čím méně, tím lépe. 

img

Zdroj: cz.gorenje.com

Na výšku či na šířku? 

Většina talířů má tvarovaný okraj, který tvoří pomyslnou hranici, kam by mělo jídlo zasahovat. Nechejte na talíři dostatek prostoru, aby strávník mohl rozehrát harmonii chuti dle svého uvážení. Naopak při vrstvení na výšku, je dovoleno vše. Pokrmy pak působí elegantněji a kulinářsky doslova na výši. 

Nakonec poslední tip se týká počtu. Lichá čísla vypadají lépe a tvoří harmonický celek. I co se týče počtu jednotlivých kousků na talíři. I takové detaily mohou hrát ve vašem food stylingu významnou roli.     Komentáře

GaryCollins
Také bych rád doma uvařil různé styly kuchyně a udělal radost mé rodině. Líbí se mi váš článek o vaření v Home Do dělat více příspěvků. Budu sdílet váš příspěvek na svém Facebooku a žádám všechny, kteří sledují tento příspěvek, aby ho sdíleli. Pokud máte nějaké problémy, zkontrolujte Facebook belépés
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.

NOVÉ
Čas slev přichází. Kde najít nejlepší slevové kupony?

Čas slev přichází. Kde najít nejlepší slevové kupony?

Životní styl komerční článek

Ještě kupujete za plné ceny? Proč, když zejména nyní je spousta akcí, s nimiž ušetříte desítky procent? Dnes máte slevy doslova naservírované pod nos i na internetu, můžete si přehledně vybírat, co potřebujete. Už neutrácejte víc peněz, než musíte.DOPORUČUJEME
Jízda na kole nebo běh: Co je lepší na hubnutí?

Jízda na kole nebo běh: Co je lepší na hubnutí?

Životní styl

Cyklistická sezóna je v plném proudu. Pokud jste se však rozhodli osedlat své kolo, abyste ještě vylepšili svou formu do plavek, možná vás bude zajímat, jestli je jízda na kole na hubnutí to pravé. Nebo bude nutné k rychlejšímu shození nadbytečných kil obout spíše tenisky a začít pravidelně běhat?