Jak se nenapálit při výběru dovolené? Pročtěte si hodnocení a recenze hotelů

Zchátralý hotelový komplex, neudržovaný bazén, příliš vzdálená pláž, neochotný personál a špatná strava. To je snad nejhorší kombinace, kterou turista může na zahraniční dovolené zažít. Podobný scénář mnohdy nastane i u nabídek, které se v cestovních katalozích vychloubají dokonalými fotografiemi. Podívejte se, jak se při výběru dovolené nenapálit, a v čem pomohou recenze hotelů.

img

Online recenze hotelů jsou užitečným nástrojem, který napoví o poměru ceny ke kvalitě ubytování, vybavení pokoje, čistotě rezortu i kvalitě hotelových služeb. Nutně však nemusí znamenat, že hotel s menším počtem hvězdiček by měl stát stranou vaší pozornosti. Naopak, největší pozornost věnujte slovnímu hodnocení. 

Právě slovní hodnocení má daleko větší vypovídací hodnotu než samotný počet hvězdiček. Zároveň se z něho dozvíte více informací. Například postřehy o kvalitě stravování, ochotě personálu, animačních programech, večerní zábavě i o celkové atmosféře v hotelovém komplexu. 

Výhody turistických recenzí: 

  • nezávislé informace od turistů, 
  • upozornění na pozitivní i negativní aspekty, 
  • cenné postřehy, které v katalogu nenajdete. 

Kde hledat recenze hotelů? 

A kde hledat relevantní recenze hotelů? Na výběr se nabízí jak samotní prodejci zájezdů, tak i specializované turistické stránky. Skvělou volbou je kombinace obou kategorií. A právě jedním z nich je také uživateli prověřený portál Cestolino.cz. 

Cestovatelské stránky Cestolino.cz nabízí v České republice nejširší nabídku zájezdů a hotelů, z nichž většina je hodnocena uživatelskými recenzemi. Kromě recenzí hotelů naleznete na portále praktické informace o cestování, turistických vízech či o očkování a doporučeních při cestách do exotických zemí. Ať už plánujete dovolenou v České republice, v zahraničí nebo na druhém konci světa, s Cestolino.cz se neztratíte. 

Pozor na konkurenční boj 

Stinnou stránkou uživatelských recenzí je konkurenční boj hotelových rezortů i mnohých cestovních kanceláří. Bohužel tento nešvar kazí snahu všech poctivých cestovatelů, kteří se snaží o objektivní hodnocení hotelů. 

Jak pomlouvačnou recenzi poznat? Faktorů je více. Pokud se jedná pouze i prázdné fráze bez rozvedených argumentů, existuje vysoká pravděpodobnost falešného hodnocení, věčně nespokojeného klienta či pomlouvačného zaměstnance konkurenční cestovky. 

Jak poznat objektivní recenzi?

Naopak objektivní recenze se pozná podle toho, že pouze nekritizuje, ale také chválí. Je totiž nepravděpodobné, že by veškeré hotelové služby byly katastrofální a vymykaly se slíbeným standardům. A právě objektivní recenze disponují nejvyšší vypovídací hodnotou, která poradí s výběrem správného hotelu, letní dovolené či zahraničního zájezdu. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.

DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?NOVÉ
Péče o roztřepené konečky a lámavé vlasy

Péče o roztřepené konečky a lámavé vlasy

Kosmetika komerční článek

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Kvůli vnějším vlivům však mohou být vlasy vyčerpané, poškozené a mohou mít sklony k roztřepeným konečkům a lámat se. Jak tomu předcházet? Zaměřte se na prevenci pomocí speciálních vlasových přípravků.