Jak se nenapálit při výběru dovolené? Pročtěte si hodnocení a recenze hotelů

Zchátralý hotelový komplex, neudržovaný bazén, příliš vzdálená pláž, neochotný personál a špatná strava. To je snad nejhorší kombinace, kterou turista může na zahraniční dovolené zažít. Podobný scénář mnohdy nastane i u nabídek, které se v cestovních katalozích vychloubají dokonalými fotografiemi. Podívejte se, jak se při výběru dovolené nenapálit, a v čem pomohou recenze hotelů.

img

Online recenze hotelů jsou užitečným nástrojem, který napoví o poměru ceny ke kvalitě ubytování, vybavení pokoje, čistotě rezortu i kvalitě hotelových služeb. Nutně však nemusí znamenat, že hotel s menším počtem hvězdiček by měl stát stranou vaší pozornosti. Naopak, největší pozornost věnujte slovnímu hodnocení. 

Právě slovní hodnocení má daleko větší vypovídací hodnotu než samotný počet hvězdiček. Zároveň se z něho dozvíte více informací. Například postřehy o kvalitě stravování, ochotě personálu, animačních programech, večerní zábavě i o celkové atmosféře v hotelovém komplexu. 

Výhody turistických recenzí: 

  • nezávislé informace od turistů, 
  • upozornění na pozitivní i negativní aspekty, 
  • cenné postřehy, které v katalogu nenajdete. 

Kde hledat recenze hotelů? 

A kde hledat relevantní recenze hotelů? Na výběr se nabízí jak samotní prodejci zájezdů, tak i specializované turistické stránky. Skvělou volbou je kombinace obou kategorií. A právě jedním z nich je také uživateli prověřený portál Cestolino.cz. 

Cestovatelské stránky Cestolino.cz nabízí v České republice nejširší nabídku zájezdů a hotelů, z nichž většina je hodnocena uživatelskými recenzemi. Kromě recenzí hotelů naleznete na portále praktické informace o cestování, turistických vízech či o očkování a doporučeních při cestách do exotických zemí. Ať už plánujete dovolenou v České republice, v zahraničí nebo na druhém konci světa, s Cestolino.cz se neztratíte. 

Pozor na konkurenční boj 

Stinnou stránkou uživatelských recenzí je konkurenční boj hotelových rezortů i mnohých cestovních kanceláří. Bohužel tento nešvar kazí snahu všech poctivých cestovatelů, kteří se snaží o objektivní hodnocení hotelů. 

Jak pomlouvačnou recenzi poznat? Faktorů je více. Pokud se jedná pouze i prázdné fráze bez rozvedených argumentů, existuje vysoká pravděpodobnost falešného hodnocení, věčně nespokojeného klienta či pomlouvačného zaměstnance konkurenční cestovky. 

Jak poznat objektivní recenzi?

Naopak objektivní recenze se pozná podle toho, že pouze nekritizuje, ale také chválí. Je totiž nepravděpodobné, že by veškeré hotelové služby byly katastrofální a vymykaly se slíbeným standardům. A právě objektivní recenze disponují nejvyšší vypovídací hodnotou, která poradí s výběrem správného hotelu, letní dovolené či zahraničního zájezdu. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Parfémové novinky pro jaro 2019

Parfémové novinky pro jaro 2019

Kosmetika

Jaké parfémové novinky ovládly jaro 2019? Letos jich je opravdu hodně a rozhodně je z čeho vybírat. My vám přinášíme tipy na pět nových vůní, se kterými rozhodně zaujmete okolí!

NEJČTENĚJŠÍ TIPY A TRIKY
4 podzimní beauty trendy

4 podzimní beauty trendy

Kosmetika

Kosmetické trendy se mění rychlostí blesku, prozradíme vám, které jsou teď na podzim velkým hitem a stojí za to, je vyzkoušet.NOVÉ
Nedělní domácí brunch – co to je a jak si ho připravit

Nedělní domácí brunch – co to je a jak si ho připravit

Životní styl