Navštívit či nenavštívit Ubud?

Kdybych se měla charakterizovat v době, kdy jsem začínala cestovat po světě, nazvala bych se „plážovou povalečkou“. Byla jsem vyznavačkou teorie: „Kdo přijede zpět do ČR více opálen, vyhrává :-)“. Mnoho času jsem při cestování trávila právě na všech různých možných plážích světa. Znala jsem častěji více barvu lehátek než danou zemi.

Časem přišla změna a v dnešní době při návštěvě jakékoliv destinace, co nejvíce s manželem, cestujeme. Teď při návštěvě Bali, jsme za 30 dní, absolvovali 13 přesunů. Přeci nenecháme naše zážitky jen na jedné pláži! 

Dříve bych se tedy s mým životním pohledem do vnitrozemského balijského městečka Ubud nepodívala. Protože bych měla pocit, že mně utíká plážový život. Dnes si nedokáži návštěvu Bali představit bez zastávky na tomto odlišně- magickém místě přímo v centru indonéského ostrova.

UBUD, nazývaný srdcem Bali, má úžasné kouzlo, které polapí snad každého turistu. 

Pestrost místní kultury, umělců, duchovna, tance, nezapomenutelných trhů, vás okamžitě vtáhne do děje. Proudící davy turistů, neskutečně rostoucí struktura obchůdků, krámků, řemesel, galérií, kavárniček či restaurací všeho druhu, doslova láká k posezení. Na každém rohu můžete také využít tisíce a jedné masáže. Co je však neskutečné, vyjedete-li jen kousíček za ono centrum, okouzlí vás panenská příroda. Městečko hemžící se lidmi z celého světa pomalu přechází v krajinu plnou přírodních krás. Připadáte si jak v jiném světě. Nad údolíčky posetých zelení, palmami a rýžovými svahy, které se vinou nad vodními koryty, vás přechází zrak. 

TIP: Poznejte Ubud na jednom z poznávacích zájezdů na Bali. Doporučujeme podívat se i na další místa na Bali. Na zájezdu Poznávací zájezd krásy Bali za 42 990 Kč na 13 dní od CK Go2. 

Na někoho může Ubud působit dosti uspěchaně! 

To co však doporučuji, zkuste se na něj naladit, dát mu šanci a užít si ho. Procházky uličkami se vším, na co si jen pomyslíte, dávají tomuto ostrovnímu, centrálnímu místu novou tvář. Proto i právě zde bydlí spoustu cizinců, kteří si z Bali udělali svůj druhý domov. 

Co vše ještě kromě atmosféry můžete v Ubudu navštívit? 

Koukněte, které z těchto DESETI známých, či mnou doporučených, míst by vás mohlo ještě přesvědčit k návštěvě: 

1) Opičí prales (Monkey Forest) 

  • chrámový komplex s opicemi čekající na vaši návštěvu. Připravte se na nezapomenutelný zážitek v kombinaci nádherné přírody a stovky opic pobíhajících, kde se jim zlíbí. 

2) Nejznámější rýžové terasy Tegalalang

zoom
  • kouzelné fotky s houpačkami nad rýžovými poli uděláte třeba zde. Ikonické políčka doslova berou dech. Stačí odmazat spoustu turistů kolem a je z toho nezapomenutelný zážitek. 

3) Sloní jeskyně (Goa Gajah) 

  • jeskyně zasvěcená bohu Ganéšovi. Slony tu sice neuvidíte, ale v každé knížce cestovatele však vřele dostanete doporučení toto místo navštívit. 

4) Tradiční balijské tance 

  • představení tanců Kecak či tance Legong stojí opravdu za shlédnutí. Jedná se o formu tradičních tanců, která má velice zajímavou atmosféru. 

5) Za kulturou do Blanco Museum 

  • je zajímavé vidět všechny obrazy a slyšet o životě Donu Antonovi Blancovi. Zahrada a ptáci zde jsou krásné. Muzeum však skýtá dosti obrazů nahosti, takže doporučuji pouze pro dospělé. 

 A tady místa, které bych já navštívila znovu a nejsou tolik známé: 

6) Místo, kde se natáčelo „Jíst, meditovat, milovat“ 

  • pokud si na Facebooku zadáte do vyhledavače „Liyer House“, máte hned adresu, kam se vydat. Je dobré říci, že známý Ketut z filmu již v roce 2016 zemřel a čtení z ruky si nyní můžete tedy užít už jen s jeho synem. 

7) Krásná restaurace s výhledem na vodopád „Layana Warung“ 

  • toto místo je tak překrásné, že jsme ho zvolili i při naší svatbě na Bali jako restauraci po obřadě. 

8) Vodní chrám Pura Taman Saraswati 

  • chcete-li si připadat jako v pohádce, navštivte tento chrám obklopen jezerem posetým růžovými lotusy. 

9) Campuhan Bridge 

  • krásný, starobylý most připomínající avatarskou atmosférou :-). Dýchá na vás kouzlo klidu, historie a krásných pohledů do krajiny lemující Ubud. 
10) Ochutnávka cibetkové kávy - KOPI LUWAK
  •  na jakoukoliv stranu při výjezdu z Ubudu se dáte, narazíte určitě po cestě na tyto směrovače. Můžete ochutnávky samozřejmě využít i u rýžových teras Tegalalang. Vyzkoušejte několik druhů káv s příchutí a odneste si tak i případné suvenýr :-). 

Tak, která z možností vás nejvíce oslovila? Je to místo, kam se chcete vypravit? 

Já se do Ubudu určitě ráda znovu a znovu budu vracet. Pro mě osobně je to oblast magická, volající mě zpět. 

Navštívit či nenavštívit tedy Ubud? 

Tak tuto odpověď už nechám na vás :-). Vy nejlépe víte, co chcete vidět a jak Bali prožít a zažít. Přeji vám krásné cestování a nespočetně mnoho zážitků při objevování nových míst.   Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Kam vyrazit na exotickou dovolenou? Na Maledivy, Mauricius nebo Seychely

Kam vyrazit na exotickou dovolenou? Na Maledivy, Mauricius nebo Seychely

Životní styl komerční článek

Dovolenou ještě sice naplánovanou nemáte, ale máte jasno v tom, že chcete vyrazit za pořádnou exotikou. V tomto případě zapomeňte na klasické dovolenkové země a volte Maledivy, Mauricius nebo Seychely. Jak si ale mezi těmito třemi destinacemi vybrat tu pravou?

NOVÉ
Znáte hlavní příčiny padání vlasů? Prozradíme vám je

Znáte hlavní příčiny padání vlasů? Prozradíme vám je

Kosmetika komerční článek

Vypadávání vlasů patří mezi velké problémy mnohým žen i mužů. Když ráno najdete na hřebenu chomáčky vlasů, člověku to až žene slzy do očí. Řešení dnes naštěstí existuje spousta. Na trhu se lze setkat se spoustou nejrůznějších preparátů a metod, jež by měly pomoct. My se ovšem v následujících řádcích pokusíme hledat spíše příčiny těchto obtíží, jichž může být spousta. My se zaměříme na ty hlavní a samozřejmě nakonec i doporučíme konkrétní přípravek pomáhající při nadměrném vypadávání vlasů.DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.