Kam se vydat na podzim k moři? Malta zaručuje hezké počasí i bohatou podívanou

Máte pocit, že na vás padá podzimní únava? Chybí vám teplé počasí a sluníčko? Pak je ten pravý čas prodloužit si léto a vydat se na dovolenou na Maltu. Podzimní zájezd k moři vám vdechne novou chuť do života a rozšíří obzory. Co si na Maltě na podzim nenechat ujít?

img

Malta je jako stvořená pro sluncem zalitou podzimní dovolenou. Nečekejte sychravé počasí a mlhy, které jsou typické pro český podzim. Právě naopak! Podzim na Maltě je po celý den prozářen slunečným počasím s teplotami okolo 20 °C. Chladno nepocítíte ani při koupání, protože pobřeží omývá příjemně vyhřáté Středozemní moře. A co víc? Za teplem nemusíte letět přes půl zeměkoule. Let na Maltu trvá přibližně dvě a půl hodiny. Důvodů, proč volit podzimní zájezdy na Maltu je však mnohem více. 

Vydejte se do současného i bývalého hlavního města 

Přívětivé počasí přeje turistickým aktivitám, poznáváním měst a památek. Turisticky nejnavštěvovanější lokalitou Malty je hlavní město Valleta, jehož historické jádro je zapsáno na seznamu UNESCO. Městu dominuje impozantní opevnění, které tvoří základ historické pevnosti, a katedrála sv. Pavla. Jen stěží lze odolat místním uličkám, které jsou jako stvořené k večerním romantickým procházkám. Přitom ale není nutné mít strach o svou bezpečnost, stačí si pouze dávat pozor na drobné krádeže. 

Turisticky atraktivní je také bývalé hlavní město Mdina s historickým centrem a katedrálou, která je opět zasvěcena svatému Pavlovi. Zajímavostí je, že Mdina je tichým městem, to znamená, že do města platí zákaz vjezdu motorových vozidel. Živé předměstí Mdiny tvoří městská aglomerace Rabat, ve které naleznete muzea, obchody, restaurace a bary i veškeré občanské vybavení. 

Minout nesmíte ani rybářské městečko Marsaxlokk 

Mnohé turisty jistě potěší přístavní město Marsaxlokk ležící na jihovýchodě Malty. To je známé svým pestrým kulturním životem, festivaly i tradičními trhy, ty se konají každou neděli dopoledne. Na trhu naleznete nepřeberné množství zboží, od ovoce a čerstvých ryb přes šperky a rukodělné výrobky až po levné oblečení. Pravou tržní atmosféru dotváří typické smlouvání o ceny. Trh je natolik atraktivní a vyhlášený, že spojení z hlavního města Valetty do rybářského městečka Marsaxlokk zajišťuje přímá autobusová linka. Více turistických informací poskytne průvodce pro Maltu. 

Rybářská osada potěší oko každého fotografa. Vyhledávaným cílem fotografů jsou pestrobarevné rybářské bárky, nazývané luzzu. Jejich pestré zbarvení dokonale vynikne na třpytící se mořské hladině. Kompozici navíc dotváří všudypřítomné rybářské sítě i samotní rybáři. Zajímavostí je, že rybářské loďky luzzu mají na přídi nakreslené oči, které rybáře chrání před nebezpečím číhajícím v moři.   Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!

TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.NOVÉ
Napjatý rodinný rozpočet: Tipy, jak vyjít s penězi, i když jste výdaje omezili na minimum

Napjatý rodinný rozpočet: Tipy, jak vyjít s penězi, i když jste výdaje omezili na minimum

Životní styl komerční článek

Rozhodli jste se, že letos zatočíte s napjatým rodinným rozpočtem? Jako novoroční předsevzetí je to jistě chvályhodné, avšak není nač čekat, pokud jste se ještě nepustili do počítání příjmů a výdajů, je nejvyšší čas. A jak vyzrát nad nedostatkem financí?