Kam se vydat na podzim k moři? Malta zaručuje hezké počasí i bohatou podívanou

Máte pocit, že na vás padá podzimní únava? Chybí vám teplé počasí a sluníčko? Pak je ten pravý čas prodloužit si léto a vydat se na dovolenou na Maltu. Podzimní zájezd k moři vám vdechne novou chuť do života a rozšíří obzory. Co si na Maltě na podzim nenechat ujít?

img

Malta je jako stvořená pro sluncem zalitou podzimní dovolenou. Nečekejte sychravé počasí a mlhy, které jsou typické pro český podzim. Právě naopak! Podzim na Maltě je po celý den prozářen slunečným počasím s teplotami okolo 20 °C. Chladno nepocítíte ani při koupání, protože pobřeží omývá příjemně vyhřáté Středozemní moře. A co víc? Za teplem nemusíte letět přes půl zeměkoule. Let na Maltu trvá přibližně dvě a půl hodiny. Důvodů, proč volit podzimní zájezdy na Maltu je však mnohem více. 

Vydejte se do současného i bývalého hlavního města 

Přívětivé počasí přeje turistickým aktivitám, poznáváním měst a památek. Turisticky nejnavštěvovanější lokalitou Malty je hlavní město Valleta, jehož historické jádro je zapsáno na seznamu UNESCO. Městu dominuje impozantní opevnění, které tvoří základ historické pevnosti, a katedrála sv. Pavla. Jen stěží lze odolat místním uličkám, které jsou jako stvořené k večerním romantickým procházkám. Přitom ale není nutné mít strach o svou bezpečnost, stačí si pouze dávat pozor na drobné krádeže. 

Turisticky atraktivní je také bývalé hlavní město Mdina s historickým centrem a katedrálou, která je opět zasvěcena svatému Pavlovi. Zajímavostí je, že Mdina je tichým městem, to znamená, že do města platí zákaz vjezdu motorových vozidel. Živé předměstí Mdiny tvoří městská aglomerace Rabat, ve které naleznete muzea, obchody, restaurace a bary i veškeré občanské vybavení. 

Minout nesmíte ani rybářské městečko Marsaxlokk 

Mnohé turisty jistě potěší přístavní město Marsaxlokk ležící na jihovýchodě Malty. To je známé svým pestrým kulturním životem, festivaly i tradičními trhy, ty se konají každou neděli dopoledne. Na trhu naleznete nepřeberné množství zboží, od ovoce a čerstvých ryb přes šperky a rukodělné výrobky až po levné oblečení. Pravou tržní atmosféru dotváří typické smlouvání o ceny. Trh je natolik atraktivní a vyhlášený, že spojení z hlavního města Valetty do rybářského městečka Marsaxlokk zajišťuje přímá autobusová linka. Více turistických informací poskytne průvodce pro Maltu. 

Rybářská osada potěší oko každého fotografa. Vyhledávaným cílem fotografů jsou pestrobarevné rybářské bárky, nazývané luzzu. Jejich pestré zbarvení dokonale vynikne na třpytící se mořské hladině. Kompozici navíc dotváří všudypřítomné rybářské sítě i samotní rybáři. Zajímavostí je, že rybářské loďky luzzu mají na přídi nakreslené oči, které rybáře chrání před nebezpečím číhajícím v moři.   Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Neseďte doma – 5 tipů na to, jak prožít víkend naplno

Neseďte doma – 5 tipů na to, jak prožít víkend naplno

Životní styl komerční článek

Celý týden se těšíte na sobotu a neděli, děláte si velkolepé plány a pak stejně zůstanete zavření doma a koukáte na televizi? Pojďte to změnit. Přinášíme 5 tipů, jak prožít víkend naplno, ať už máte zrovna na účtě naspořeno nebo naopak vaše kapsa zeje prázdnotou. Vyberte si z našich tipů ten nejlepší víkend pro vás a vaši rodinu.

NOVÉ
Trend, který bude vaše pleť milovat

Trend, který bude vaše pleť milovat

Estetická dermatologie komerční článek

Zájem o péči o pleť v posledních letech roste. I vy ji nejspíš hýčkáte zvenčí pomocí kvalitních krémů s UV ochranou, antioxidanty, vitamíny nebo minerály. Bojovat proti předčasnému stárnutí pleti ale můžete i zevnitř. Ostatně, věděli jste, že viníkem prohlubujících se vrásek je kolagen, respektive jeho úbytek v takzvané dermis?NOVÉ
Máme 4 tipy, jak bojovat s digitální únavou očí

Máme 4 tipy, jak bojovat s digitální únavou očí

Životní styl

V době počítačů, chytrých telefonů a nejrůznějších displejů na každém kroku jsou naše oči neustálé zatížené, často bez možnosti si alespoň na chvilku odpočinout. Je několik příznaků, podle kterých únavu očí můžete poznat, ale máme i několik praktických tipů, jak digitální únavě očí čelit.