Kolik kosmetiky naše pleť vlastně potřebuje?

Každá z nás má nějakou tu pleťovou rutinu. Jenže znáte to. Otevřete magazín a tam se dozvíte, že pro dokonalý vzhled musíte používat nejen pleťové krémy, ale také tonika, peelingy, séra, pleťové masky a zábaly. Opravdu ale znamená že čím více, tím lépe?

img

Rozhodně nechceme vyvracet účinky speciálních produktů. Některé řady jsou dokonce navrženy tak, aby výsledkem jejich vzájemné kombinace byla zdravá a krásná pleť. Pokud ale vletíte do drogerie a nakoupíte produkty především podle líbivého obalu nebo příznivé ceny, můžete si zadělat na pořádný problém. Jak se tedy v pleťové kosmetice vyznat a kdy je dobré se nad množstvím kosmetiky zamyslet? 

Jaká je vaše pleť? 

Při rozhodování by měla hrát vaše pleť hlavní roli. Proto se opravdu nedívejte na barvu obalu, velikost, vůni nebo cenu. Ačkoliv mohou všechny tyto faktory lahodit vašim smyslům, pleti se to líbit nemusí. 

Problematická pleť 

Zarudlá, zanícená, má sklon k akné nebo je zase příliš citlivá? Asi tušíte, že máte tu čest s problematickou pletí. Její majitelky mívají poškozenou pokožkou často podlomenou psychiku. Přece jen obličej je něco, co vystavujeme světu každý den a jen tak ho neschováme. Stav pleti může ženy natolik vystresovat, že pod vidinou krásy zkusí na pleť nanést téměř vše ─ gely, séra, tonika, pleťové krémy i micelární vody s antibakteriálními účinky, to přece musí zaručeně pomoci. Zkuste si za den ale umýt 100x ruce dezinfekcí, budou taky vypadat zdravě a přitažlivě? Pravděpodobně ne. 

Při péči o problematickou pleť v prvé řadě myslete na látky usnadňující regeneraci. Zázrak v oblasti pleťové kosmetiky je jednoznačně kyselina hyaluronová. Ta pomáhá pleti v obnově a zároveň zabraňuje jejímu jizvení. Vybírejte proto produkty, které ji obsahují. 

img

Zdroj: Pixabay.com

Pleť se “šrámy času” 

Hned v závěsu za problematickou pletí se velmi často řeší stárnoucí pleť. 

Pleť 30+ 

První vrásky, kůže ztrácí na pružnosti, nervy a stres se na vás podepisují stále víc a víc. Liftingové anti-age přípravky jsou naprostým základem, stejně jako pravidelné návštěvy korektivního dermatologa a salonu krásy. Ale kdepak. Pleť ve 30 letech jenom potřebuje dostatečně hydratovat a vitamíny, nic víc. Hravě si vystačíte s pleťovým krémem a maskou. 

Pleť 40+ a 50+ 

Tady už je vhodné stárnutí řešit, protože pleť po 40. roce života začíná teprve viditelně stárnout. Právě tady přichází prostor pro používání zázraků ve formě vyživujících sér. Jenom krémy vám stačit nebudou. Pleťová séra díky svojí textuře působí do hloubky pleti a řeší původ vzniku vrásek. Krém proti vráskám zase pleť ochraňuje před okolními vlivy a řeší již vzniklé vrásky. Pro ještě lepší výsledek doporučujeme přidat k této dvojici pleťovou masku, kterou je třeba aplikovat pravidelně 1x týdně. 

Závěrem je tedy jasné, že čím starší pleť je, tím více produktů je potřeba k její ochraně a udržování mladistvého vzhledu. Dokud jste ale poměrně mladé a netrpíte žádnými problémy, není důvod zbytečně pleť zahlcovat produkty.  Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

Životní styl

Mnozí si nejspíš doteď pamatují neuvážené výroky o tom, že kvůli koronaviru se letos k moři nepodíváme. Později média přišla s tím, že budeme moct jedině do Chorvatska, nebo třeba že na plážích v Řecku nás čekají plexiskla. Z Itálie média udělala masový hrob. Na dovolenou by tam jel jedině šílenec! Jaká je skutečnost?

ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?