Lednice na splátky vás může dostat do dluhů

Chybí-li vám peníze, pak nákup na splátky může přijít vhod. Avšak nenechte se zmást, u splátkového prodeje se rozhodně nejedná o vstřícný krok obchodníka. Ten doplňkovou službu nabízí pouze za účelem zvýšení zisků. Co to vlastně nákup na splátky je? Komu při něm dlužíte? A proč i nákup na splátky bez navýšení je rizikem?

Pořídit si na splátky lze pračku, mobilní telefon, dovolenou i oblečení. Chcete-li tak něco, na co nemáte peníze, nevadí, prodejce vám to poskytne zadarmo a vy budete zboží či službu splácet. 

 Máte-li finanční rezervu a skvělou platební morálku, pak ani v tomto případě není nutné se vydávat z peněz, avšak jen za předpokladu, že vám obchodník nabízí nákup na splátky bez navýšení.

Ne vždy, je ale vhodné pořídit si elektroniku, zájezd nebo nový kabát na splátky. Jestliže totiž kývnete na nabídku obchodníka bez rozmyšlení, můžete být později velmi nemile překvapeni, když zjistíte, že za vyřízení nákupu na splátky zaplatíte poplatek v podobě 5 % z hodnoty produktu a že musíte nákup splatit do 10 měsíců od pořízení, jinak vám hrozí vysoké penále. Pouze nulové navýšení vám tak nezaručuje výhodný nákup. 

O co se zajímat před vyřízením nákupu na splátky?

 - Úrok. Využijte nákup na splátky s 0% akontací. 

 - Doba splatnosti. Zajímejte se o to, dokdy je nutné zboží splatit. 

 - Ptejte se na možnost odložení splátek a pojištění schopnosti splácet.

 - Poplatky. Navýšení může být nulové, avšak poplatky za sjednání se mohou prodražit.

 - Sankce. Informujte se o tom, jaké sankce a úroky vám hrozí v případě prodlení. 

K nákupu na splátky přistupujte jako k půjčce 

Mnozí si často myslí, že nákup na splátky není půjčka a že se tudíž není možné dostat do dluhů. Opak je ale pravdou. Jedná se o klasickou půjčku, jejíž výhodou může být pouze to, že je bez navýšení. 

Nákup na splátky neumožňuje zákazníkům obchodník, nýbrž úvěrová společnost. Pořídíte-li si tak novou ledničku na splátky v e-shopu MALL, vaším věřitelem bude splátková společnost Hello Bank. V případě nesplácení ledničky bude veškeré dluhy po vás vymáhat tento nebankovní poskytovatel. Proto je i k nákupu na splátky nutné přistupovat jako k půjčce. 

Nákup na splátky a kreditní karta vás mohou dostat do dluhů 

Koupit zboží a zaplatit za něj až později je velmi lákavé, avšak tento způsob pořízení není pouze doménou nákupu na splátky. Odložené financování umožňují i kreditní karty, se kterými lze taktéž nakupovat bez navýšení, a to díky bezúročnému období. 

Splatíte-li nákup v bezúročném období, které obvykle trvá 30 dní, nezaplatíte za koupi ani korunu navíc. Jestliže se ale opozdíte o pouhý jeden den, začnou vám naskakovat úroky a penále. Kreditky stejně jako nákup na splátky představují jistý druh úvěru, proto je nutném k nim i takto přistupovat. Do dluhové spirály vás totiž mohou dostat úplně stejně jako spotřebitelské půjčky.  Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

NOVÉ
Trápí vás suché a podrážděné oči? Někdy stačí vyměnit čočky

Trápí vás suché a podrážděné oči? Někdy stačí vyměnit čočky

Životní styl komerční článek

Únava, pálení a pocit suchých očí trápí stále více lidí. Ještě častěji s nepříjemnými pocity v oku bojují nositelé kontaktních čoček. Těm přitom často stačí pouze vyměnit stávající čočky za modernější.DOPORUČUJEME
3 tipy k lepšímu spánku

3 tipy k lepšímu spánku

Životní styl komerční článek

Průměrný člověk stráví spánkem až jednu třetinu života. A aby to byl čas strávený kvalitně, je potřeba tomu v některých případech trošku pomoci. Řadíte-li se mezi spáče, kterým zdlouhavé usínání nebo noční buzení nic neříká, máte vyhráno, ovšem pokud patříte do té druhé skupiny, inspirujte se v našem článku, jak docílit lepšího spánku a konečně si pořádně odpočinout.