Nedělní domácí brunch – co to je a jak si ho připravit

Víkend je konečně tady a vy už se těšíte, jak si budete moci přispat. Konečně žádný spěch abyste rychle stihli zhltnout snídani a přichystat se do práce, případně se postarat také o další členy domácnosti. Těšíte se na pohodu, klid a také na víkendový brunch! Tedy pořádně vydatnou snídani téměř v době oběda.

img

Zdroj: MORA

Co je to brunch? 

Brunch je kombinací anglických slov breakfast (snídaně) a lunch (oběd). Zrovna tak v sobě kombinuje jídla typická pro snídani a lehký oběd a podává se obvykle kolem poledne, resp. v časech mezi 10. a 14. hodinou. 

V pohodlí domova

Abyste se opravdu dobře najedli, tak už nemusíte nikam daleko. Zdravé recepty, které si nezadají s vaší oblíbenou restaurací či kavárnou, totiž si totiž dokážete snadno připravit i doma. Vaše pohodlí a odpočinek můžete rázem posunout na další level a hodovat třeba v pyžamu. Hodně vám může usnadnit práci multifunkční trouba stejně jako další chytré spotřebiče a naše tipy jak na to.

Oblíbené pochoutky 

Napadlo by vás, že si v troubě budete moci vyrobit třeba domácí jogurt a smíchat jej s vlastnoručně vyrobenou granolou? Stačí vám plnotučné mléko a jediný jogurt se živou kulturou, k výrobě granoly potřebujete ovesné vločky, ovoce, ořechy a med nebo třeba javorový sirup. S takovou zdravou snídaní budete mít přehled o tom, co opravdu jíte. A práci za vás udělá chytrá trouba. 

Na brunch se taky výborně hodí vafle a k nim třeba banán a zakysaná smetana nebo třešně s kapkou rumu a javorovým sirupem, jako to na svém hygge blogu doporučuje Michelle v receptu na vafle s podmáslím z vaflovače 3v1 MORA. 

img

Zdroj: MORA

Domácí chléb 

Doba, kdy jste potřebovali samostatnou domácí pekárnu, nebo prostě museli pro čerstvý chléb do obchodu, je pryč. Nic se nevyrovná doma pečenému, podle vašeho gusta namíchanému, chlebu. Zaoblený vnitřek trouby se inspiroval tvarem a vlastnostmi klasické kamenné trouby. Horký vzduch tak může rovnoměrně cirkulovat okolo pokrmů. Kváskový, žitný, semínkový nebo oříškový chléb si tak můžete dopřát prostě kdykoliv. Jako bonus vám navíc krásné provoní kuchyni a gurmánský zážitek vytvoří jen s obyčejným nebo bylinkovým máslem. 

img

Zdroj: MORA.cz a blogerka Live with Anny

Nejoblíbenější recepty 

Další nespornou výhodou chytré trouby je možnost uložení až osmi vašich oblíbených receptů. Tedy nastavení trouby tak, abyste neustále nemuseli hlídat stav vašeho pokrmu, troubu otevírat a tím neustále upouštět teplo. Takže poté, co se vám upekla granola i kváskový chleba a udělal domácí jogurt, se můžete vrhnout třeba ještě na brokolicové placičky v troubě pečené nebo domácí müsli tyčinky, abyste si báječný nedělní brunch připomněli i během pracovního týdne. 

TIP: Inspiraci na nedělní brunch hledejte ve zdravých receptech MORA. Všechny recepty jsou zde připraveny food blogerkami nebo ověřeny v rodinách zákazníků.  Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.

NOVÉ
6 nejčastějších faktorů, které vám nedovolí hubnout ani nabírat svalovou hmotu

6 nejčastějších faktorů, které vám nedovolí hubnout ani nabírat svalovou hmotu

Životní styl

Můžete se stravovat zdravě a dietně, mít dostatek pohybu a přesto mít dlouhodobě problém zbavit se kil navíc či naopak nabrat svaly. Kde je chyba? Regulace tělesné hmotnosti i nabírání svalové hmoty je komplikovaný proces, do kterého zasahují desítky faktorů.NOVÉ
Občerstvení v pohybu

Občerstvení v pohybu

Životní styl komerční článek

Připravit občerstvení na fotbalový turnaj nebo atletické závody je celkem snadné, vy i vaši hosté víte, co můžete čekat. Když ale máte v plánu nějakou specialitu, musíte tomu přizpůsobit i občerstvení. Pojďme se podívat na řešení akci, které se neodehrávají na jednom místě.