Ortodoncie je cesta ke krásnému úsměvu

Pokud chcete mít nádherný úsměv, nastupuje na scénu ortodoncie. V podstatě se jedná o specializovaný obor zubního lékařství, přičemž ortodontisté jsou specialisté na prevenci, diagnostiku, ba dokonce i léčbu zubních a obličejových nepravidelností. Poskytují pestrou škálu metod, které umožňují narovnat křivé zuby, napravit špatný skus a správně srovnat čelisti.

img

Ortodontisté jsou známí především pro rovnání zubů, ovšem mohou pomoci i s bolestivým a nesprávně nastaveným skusem, s pohybem zubů způsobeným špatnými návyky (cucání palce) i s některými formami spánkové apnoe. Ortodoncie je zkrátka cesta ke krásnému úsměvu.

Jaký je rozdíl mezi ortodontistou a zubařem?

Ortodontisté a zubní lékaři mají spoustu společného. Pomáhají zlepšit celkové zdraví ústní dutiny, ale ve skutečnosti pracují velice odlišnými způsoby. Zubní lékaři se zabývají mnoha otázkami ústního zdraví, zatímco ortodontista je specialista s jediným zaměřením, a to na rovnání zubů a vyrovnávání čelisti.

Zubní lékař

Zubní lékař je podobný praktickému lékaři. Jedná se o vysoce kvalifikovaného lékaře, který dokáže diagnostikovat i léčit problémy či běžná onemocnění, jež postihují vaše zuby, ústa a dásně. Jedná se o odborníka na všeobecnou péči o zuby a jejich údržbu. Provádí i kosmetické zubní zákroky jako bělení zubů, porcelánové fazety a korunky.

Ortodontista

Ortodontista je registrovaný zubní specialista, jenž se vzdělával přímo v oblasti ortodoncie, a tak má širší znalosti ohledně růstu a vývoje obličeje, biologie a biomechaniky. Ortodontista se zajímá o růst obličeje i vývoj zubů, přičemž diagnostikuje a léčí křivé zuby, špatný skus a špatně srovnané čelisti. Služeb využívají všechny věkové kategorie od dětí přes dospívající až po dospělé.

Jestliže hledáte ortodoncii v Praze, obraťte se na Smart Care s.r.o., což je klinika zaměřená na ortodoncii, endodoncii, implantologii a protetiku, zubní chirurgii, záchovnou stomatologii i dentální hygienu. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


DOPORUČUJEME
3 tipy k lepšímu spánku

3 tipy k lepšímu spánku

Životní styl komerční článek

Průměrný člověk stráví spánkem až jednu třetinu života. A aby to byl čas strávený kvalitně, je potřeba tomu v některých případech trošku pomoci. Řadíte-li se mezi spáče, kterým zdlouhavé usínání nebo noční buzení nic neříká, máte vyhráno, ovšem pokud patříte do té druhé skupiny, inspirujte se v našem článku, jak docílit lepšího spánku a konečně si pořádně odpočinout.

DOPORUČUJEME
Jízda na kole nebo běh: Co je lepší na hubnutí?

Jízda na kole nebo běh: Co je lepší na hubnutí?

Životní styl

Cyklistická sezóna je v plném proudu. Pokud jste se však rozhodli osedlat své kolo, abyste ještě vylepšili svou formu do plavek, možná vás bude zajímat, jestli je jízda na kole na hubnutí to pravé. Nebo bude nutné k rychlejšímu shození nadbytečných kil obout spíše tenisky a začít pravidelně běhat?DOPORUČUJEME
Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Životní styl komerční článek

Pomalé uzení studeným nebo teplým kouřem představuje jednu z nejstarších forem konzervace masa. Přesto kolem něj panuje řada mýtů. Zjistěte, kde je pravda.