Pomalá detoxikace je trendy!

Svět neustále zvyšuje své tempo: chceme být více výkonní, více pokrokoví, více nezávislí. Ve spěchu mluvíme, vyděláváme, zařizujeme, jíme – zkrátka žijeme hekticky. Toto tempo nás sice může určitý čas popohánět k lepším výkonům. Jednou ale naše tělo řekne: „STOP.“ Co dělat, aby nebylo pozdě? 

Znáte pojem „slow food“? Upínají se k němu lidé, které už nebaví nepřemýšlet nad tím, co se jim dostane na talíř. Vracejí se zpátky ke kořenům a záměrně zvolňují: v přípravě jídel i jeho konzumaci. Výsledkem je nevšední gurmánský zážitek a jako bonus také skvělé trávení. 

 Naše pohodlí, naše nezodpovědnost 

Slůvko „slow“ bychom měli do svého života pozvat natrvalo. Metoda zpomalení se totiž více než kde jinde vyplatí i v oblasti našeho zdraví. Den co den přicházíme do kontaktu s toxiny, škodlivými látkami, které nás obklopují a jimž se dá vyhnout jenom stěží. Jsou ve vzduchu, který dýcháme, vodě, kterou pijeme, lécích, které užíváme, dokonce i v emocích, které právě prožíváme. Zdravý a odolný imunitní systém umí jednu zázračnou věc: ataky toxinů spolehlivě odráží a nedovolí, aby se začaly v těle ve větší míře usazovat a škodit. 

Ale kolik z nás má dnes imunitní systém, který šlape jako švýcarské hodinky? Ve všem spěchu jsme zapomněli i na něj. Přehlížíme signály, které k nám vysílá, a odmítáme mu pomoci. Když se pak usazené toxiny začnou projevovat v plné síle a zastihnou nás nečekané zdravotní komplikace, zůstáváme všemu napospas: Kdy se to stalo? Tohle musí rychle přestat! 

 Jenže rychlost na toxiny neplatí…. 

img

 C.I.C. metoda: dejte zdraví zelenou! 

Detoxikace vyžaduje důkladnost a čas. Očista organismu od nahromaděných toxinů by měla být zásadně řízená a přesně zacílená. Provázet ji mohou také speciální detoxikační kúry a krátkodobá dietní opatření – základy by však měly být dostatečně pevné a promyšlené. 

 C.I.C. metoda, zcela převratný způsob detoxikace s více než patnáctiletou tradicí, doporučuje: 

 • Že potřebujete detoxikaci, poznáte podle celé škály nejrůznějších potíží. K nejčastějším z nich patří: bolesti hlavy, kloubů, schvácenost, únava, výkyvy nálad, roztržitost, trávicí potíže, neustále se opakující respirační potíže. 

 • Ať už se rozhodnete pro detoxikaci konkrétního zdravotního problému, nebo celkovou očistu organismu, vždy je vhodné svěřit se do rukou odborníka – v tomto případě zkušeného terapeuta, který dokáže problém přesně pojmenovat, stanovit a sestavit detoxikační kúru na míru. 

 • Zkroťte emoce! Každý zdravotní problém má více kořenů. A minimálně jeden z nich patří emocím. Pocity jsou pro náš život nepostradatelné, ale i v tomto případě platí zásada, že všeho moc škodí. Na jaře zaměřte svou pozornost na emoci hněvu a agrese (nejvíce poškozuje játra, jejichž energie je právě na jaře nejsilnější). Vsaďte na relaxační techniky a speciální cvičení, zaměřená na zpracování a ventilaci emocí. 

Detoxikace není otázkou několika dnů. Je to běh na dlouhou trať, mnohdy náročný tak, až máte pocit, že je cílová rovinka v nedohlednu. Ale trpělivost přináší své ovoce – naučte se zpomalit a vraťte svému organismu harmonii a vyváženost. Rázem se vám svět rozkryje v úplně nových, nádherných barvách…  Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Tour de Omlazení 2019 - změny!

Tour de Omlazení 2019 - změny!

Životní styl

Milé recenzentky a závodnice Tour de Omlazení :-), rád bych vás seznámil s novinkami pro rok 2019, které začaly platit už nyní.

DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.NOVÉ
5 tipů, jak dodržet novoroční předsevzetí podle psychologa

5 tipů, jak dodržet novoroční předsevzetí podle psychologa

Životní styl

Nový rok představuje pro mnohé z nás skvělý začátek. Vcházíme do něj s velkými cíli a očekáváními, ale často to končí zklamáním. Stojí vůbec za to dávat si novoroční předsevzetí, když stejně nakonec selžeme? Stojí, pokud eliminujete rizika neúspěchu.