Aplikace make-upu: 2) houbičkou a spol.

Čím nejlépe nanášet make-up? Prsty, houbičkou, štětcem? Každá žena by dala ruku do ohně za jiné nářadí.

img

V tomto dílu se zaměříme mimo jiné na různé houbičky.

Pokud celý život tvrdošíjně setrváváte u svého jediného oblíbence, nechejte se inspirovat a vyzkoušejte něco nového. V tomto dílu se zaměříme mimo jiné na různé houbičky a skončíme nástrojem, který jste možná v životě neviděly!

Prsty

Klasický, standardní, nejlevnější způsob. Většinou jej volí začátečníci, kteří jej opustí v okamžiku, kdy zjistí, že štětec nebo houbička je varianta mnohem pohodlnější, čistější a poskytující hladší výsledky. Prsty nanesete make-up rychle a nespotřebujete ho mnoho. Je ale obtížné dosáhnout dokonale rovnoměrné vrstvy (tam, kde se poprvé dotknete prstem tváře, bude vrstva vždy trochu větší), takto nanášený make-up má tendenci vytvářet “mapy”. Nanášení prsty se nehodí pro hrubou pleť či nerovnou pleť s akné, nebo pro pleť s velkými póry - nedosáhnete “vyplnění” nerovností, můžete je make-upem spíše zdůraznit.

Houbička

zoom Zvětšit

Houbičky na make-up

Mohou být různé - kulaté, hranaté, oválné, ploché i prostorové. Houbičky jsou zpravidla syntetické (např. latexové), používají se ale také organické mořské houby. Před použitím je nutno houbičku vždy navlhčit, jinak bude make-up nasávat do sebe a nedocílíte pěkného výsledku. Make-up naneste na několik míst na obličeji a houbičkou jej rozetřete do ztracena. Houbičkou také můžete zjemnit a vyhladit případné nedostatky po aplikaci make-upu prsty či štětcem.


Beauty blender

zoom Zvětšit

Beauty blender sponge

Ještě ho neznáte? Houbička vejčitého tvaru je momentálně velkým hitem. Má velmi jednoduchý a přitom účinný tvar, špičatý konec se snadno dostane i do hůře přístupných míst. Používá se stejně jako klasická houbička navlhčený. Make-up se jím nanáší buď tupováním, nebo rolováním - nikdy jím make-up neroztírejte, nedosáhli byste maximálního možného efektu.

zoom Zvětšit

Sonya Kashuk sponge

Tip: Beauty blender je nechutně drahý (originál stojí cca 20 dolarů). V podstatě tutéž službu vám prokáže např. houbička od Sonia Kaskuk za 10 dolarů nebo i neznačková houbička obdobného tvaru za dolar z ebay.com. Původně byly všechny stejně levné, díky marketingovému tahu ale “ten pravý” Beauty blender vyrobil značku a značky něco stojí.Rarita na závěr - airbrush pistole

zoom Zvětšit

Airbrush pistole

Zahoďte všechny výše zmíněné nástroje a zkuste to úplně jinak, bezdotykově. Díky speciální pistoli poháněné vzduchovým kompresorem dosáhnete naprosto dokonalého, hladkého nanesení make-upu, tvářenky či dokonce očních stínů. Žádný “caky” vzhled, žmolky, šupinatění či zvýrazňování pórů. Aibrush pistolí lze nanášet i samoopalovací krémy. Díky několika rychlostním módům umožňuje pistole dosažení různé krycí intenzity od téměř průhledné vrstvy až po silné krytí.

Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NEJČTENĚJŠÍ
Kam v září na dovolenou

Kam v září na dovolenou

Životní styl

Léto se pomalu chýlí ke svému konci a i když nás podle meteorologů ještě pár tropických dní čeká, teplé večery na zahrádce a koupání si už moc neužijeme. Pokud si chcete léto prodloužit, sbalte kufr a jeďte v září na dovolenou. Nabízí se exotika i evropské destinace.

NOVÉ
INSPIRACE PRO PODZIMNÍ OUTFITY

INSPIRACE PRO PODZIMNÍ OUTFITY

Oblečení

Co je příjemného na tom, že teploty budou už jenom klesat? Snad jen všechno to oblečení, díky kterému se můžeme v klidu vydat na podzimní procházku i dál než do nejbližší kavárny. Speciální projekt Fashionbooku a F&F představuje, jak se obléct podle posledních trendů nositelným, ale přesto originálním způsobem.NOVÉ
10 zajímavostí o říčních perlách: Tohle jste dosud netušili!

10 zajímavostí o říčních perlách: Tohle jste dosud netušili!

Životní styl komerční článek

Na počátku jen zrnko písku a ve výsledku zázrak přírody. Ano, to jsou perly! První zmínky o nich pochází z Číny, Egypťané ve starověku se s nimi nechali pohřbívat a Islám je pokládá za symbol dokonalosti. A jaké další tajemství perly skrývají?