Bizarní věci o ženském těle, kterým lidé dříve věřili

Fungování ženského těla bylo po staletí zahaleno tajemstvím. S postupem vědy se podařilo vyvrátit většinu staromódních teorií, kterým lidé kdysi věřili.

Ženy nemají sexuální touhy

V minulosti platil sex za velké tabu a své sexuální pudy si mohli užít pouze pánové. Od cudných manželek se očekávalo, že v posteli zaujmou misionářskou polohu a tiše si odtrpí pohlavní akt. Ve viktoriánské éře se začala objevovat „hysterie“ – ženské onemocnění, které se vyznačovalo pobledlostí, podrážděností, erotickými fantaziemi a zvlhlým klínem. Standardním způsobem léčby v té době byla manuální masáž pohlaví, která vedla k hysterickému záchvatu, tedy orgasmu. Tehdy byl světu poprvé představen předchůzce současných vibrátorů.

Masturbace vede k plochému hrudníku

Sebeuspokojování u žen bylo považováno nejen za velmi nemravné a společensky nepřípustné, ale také zdraví škodlivé. Ve viktoriánském období kolovaly zvěsti, že masturbace ženu přivede k šílenství nebo že jí na rukou začnou růst vlasy. Věhlasní lékaři té doby dokonce prohlašovali, že dotýkání se svých intimních partií vede k zastavení nebo zpoždění tělesného vývoje a vyústí v plochý hrudník. Není divu, že matky své dospívající dcery přísně hlídaly, na trh byly uvedeny přístroje, které masturbaci bránily a někteří lékaři dokonce prováděli u mladých dívek odstranění klitorisu.

Panny mohou vyléčit muže z pohlavní choroby

Mýtus, který bohužel i v dnešní době přetrvává v méně rozvinutých zemí, vedl v minulosti k častému zneužívání mladých žen. Zejména v Anglii a ve Spojených státech amerických se až do začátku dvacátého století mělo za to, že styk s neposkvrněnou dívkou může vyléčit syfilis a další pohlavní nemoci. Čistota a nedotčenost panny se měla přenést na postiženého muže. Někteří muži dokonce věřili, že svou nemoc panně mohou předat a sami se jí zbavit. V dnešní době tuto „léčbu“ vyhledávají někteří afričtí muži, kteří doufají, že se tak zbaví AIDS.

Menstruační krev má zvláštní moc

Menstruační krvácení vždy patřilo mezi největší záhady ženského těla. Lidé kdysi věřili, že menstruační krev má zvláštní sílu, například že může vyléčit malomocenství. Ve starověkém Egyptě se menstruační krev používala při výrobě léků. Mast vyrobená z menstruační krve zase měla sloužit jako ochrana dětí před zlými mocnostmi. Jihoameričtí domorodci dokonce považovali menstruační krev za zdroj, ze kterého bylo vytvořené celé lidstvo. Tato víra se objevila i u obyvatel v Mezopotámii.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Jaké boty si vybrat na procházky po domě?

Jaké boty si vybrat na procházky po domě?

Životní styl komerční článek

Pokud hledáte pohodlnou a stylovou obuv na doma, budou kvalitní bačkory tím správným řešením pro vás. Hodit by se vám pak mohly i nazouváky nebo sandály. Na následujících řádcích si tak povíme, podle jakých kritérií domácí obuv vybírat, aby byla vysoce komfortní, ale i trendy. Čtěte a inspirujte se!

DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?DOPORUČUJEME
K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

Životní styl

Mnozí si nejspíš doteď pamatují neuvážené výroky o tom, že kvůli koronaviru se letos k moři nepodíváme. Později média přišla s tím, že budeme moct jedině do Chorvatska, nebo třeba že na plážích v Řecku nás čekají plexiskla. Z Itálie média udělala masový hrob. Na dovolenou by tam jel jedině šílenec! Jaká je skutečnost?