Dárek z lásky? Dnes už jedině zážitek

Vybrat správný valentýnský dárek pro naši drahou polovičku nemusí být úplně snadný úkol. Proto neuškodí nabrat trochu inspirace skrz tradiční a méně obvyklé dárky, které se dávají v zahraničí i tady u nás. Valentýn je přece jenom mezinárodním svátkem a tradice jsou různé.

img

Valentýnské tradice v zahraničí Svátek svatého Valentýna má pevný křesťanský základ, proto je dnes rozšířen téměř po celé Evropě, obou amerických kontinentech i v Africe. Dokonce i v Asii má Valentýn překvapivě velkou oblibu. A právě v Japonsku je Valentýn spojen s velmi specifickou tradicí. Ženy v tento den dávají mužům spoustu čokoládových bonbónů jako projev náklonnosti nebo vděčnosti za už existující vztah. 

Například v Peru je typické darovat na Valentýna orchidej, ale další tradice už vyžaduje notnou dávku odhodlání. 14. února se v Peru odehrává velké množství hromadných svateb, protože toto datum je zde extrémně žádané. 

V anglosaských zemích je sv. Valentýn spojen především s obrovskou dávkou komerčnosti, díky které nemůže mnoho lidí přijít tomuto svátku na jméno. Páry se zde zahrnují často kýčovitými dárky, oblíbené jsou především čokolády a různé druhy květin a šperky. 

Tradiční nebo originální dárek? 

Tradice můžou poskytnout dobrou inspiraci, ale vždy záleží především na tom, co udělá radost vašemu partnerovi nebo partnerce. Dárek k Valentýnu by tak měl především odrážet zájmy nebo přání vaší drahé polovičky. Pokud víte, že po něčem už dlouho touží, klidně mu jeho/její přání splňte i na Valentýna. Přestože v tradičním slova smyslu nemusí jít o striktně romantický dárek.

Chcete-li přece jenom darovat nějaký hmatatelný dárek a nevíte si rady, dobrou volbou je zpravidla kvalitní alkohol nebo něco dobrého k jídlu pro muže a pro ženu oblíbený parfém a samozřejmě květiny. Lepší jsou samozřejmě dárky, které mají pro obdarovaného osobní význam - zamyslete se nad jeho koníčky nebo vzpomínejte, o čem se zmínil, že by si přál. 

Stále populárnějším dárkem k Valentýnu je ovšem zážitek. Čím déle spolu ve vztahu jste, tím spíše se navzájem potěšíte příjemným či romantickým zážitkem. Pokud jste dohromady pouze chvíli, i v takovém případě je zážitek vhodným dárkem. Umožní vám lépe se poznat v neobvyklém prostředí. 

Jaký zážitek vybrat? 

Při výběru zážitku je důležité promyslet, zda by měl být pro vás oba, nebo pouze pro vašeho partnera či partnerku. Oblíbeným dárkem je rozhodně romantický pobyt. Takový zážitek pro dva může mít podobu pobytu v lázních, prodlouženého víkendu na historickém zámku nebo třeba sportovního víkendu na běžkách. Představivosti se meze nekladou, důležité je, co vás společně baví. Dnes máte tu výhodu, že si stačí vybrat z nabídky agentury, která se na zážitky specializuje, a nic dalšího nemusíte řešit. 

img

I pokud se rozhodnete obdarovat pouze vaší drahou polovičku, nebudete mít o možnosti nouzi. Může jít o rozmazlovací masáž nebo wellness odpoledne, stejně tak ale třeba adrenalinový bungee jumping nebo jízda tankem. Zážitků, které se dnes nabízí je mnoho, stačí pouze vybrat ten správný.    Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


DOPORUČUJEME
3 tipy k lepšímu spánku

3 tipy k lepšímu spánku

Životní styl komerční článek

Průměrný člověk stráví spánkem až jednu třetinu života. A aby to byl čas strávený kvalitně, je potřeba tomu v některých případech trošku pomoci. Řadíte-li se mezi spáče, kterým zdlouhavé usínání nebo noční buzení nic neříká, máte vyhráno, ovšem pokud patříte do té druhé skupiny, inspirujte se v našem článku, jak docílit lepšího spánku a konečně si pořádně odpočinout.

NOVÉ
Trápí vás suché a podrážděné oči? Někdy stačí vyměnit čočky

Trápí vás suché a podrážděné oči? Někdy stačí vyměnit čočky

Životní styl komerční článek

Únava, pálení a pocit suchých očí trápí stále více lidí. Ještě častěji s nepříjemnými pocity v oku bojují nositelé kontaktních čoček. Těm přitom často stačí pouze vyměnit stávající čočky za modernější.NOVÉ
Jak si vybrat správný předporodní kurz

Jak si vybrat správný předporodní kurz

Životní styl komerční článek

Čekáte své první miminko? Nadšení a radostné očekávání střídají pocity strachu z neznámého a obavy z nejrůznějších komplikací? Napadá vás spousta otázek, na které neznáte odpověď, a bojíte se zeptat? Projíždíte všechny možné blogy a fóra o těhotenství a jediné, co si z nich odnášíte, je zmatená směsice nejrůznějších informací? To vše si můžete ušetřit, pokud si vyberete správný předporodní kurz, kde vám budou dělat průvodce zkušené lektorky, zdravotní sestry a porodní asistentky pro které je kontakt s těhotnými ženami a novopečenými maminkami denní chleba a spolu s bohatými zkušenostmi z porodních sálů vám odborně a erudovaně pomohou projít tímto krásným, i když náročným obdobím života.