Epilace versus depilace

Depilace a epilace, dva pojmy, které se nám mohou zdát velmi podobné, opak je ale pravdou. V obou případech se sice jedná o odstranění chloupků, jedno je však jednorázové, zatímco druhé je trvalejší.

I přesto, že výsledek je vždy stejný – tedy hebká pokožka – tyto dva zákroky se od sebe liší, a to hlavně v délce trvání hladkého efektu. Laserová epilace však vede na plné čáře.

Hebkost, která netrvá

Začněme s depilací, tu jistě všichni velmi dobře známe, jedná se totiž o klasické holení žiletkou. Při depilaci odstraníme chloupek nad povrchem kůže, zbytek chloupku (tedy kořínek) zůstane a chloupek začne po chvíli opět růst. Hebký efekt trvá maximálně pár dní, pak je potřeba holení opakovat.

Hebkost a bolest

Epilace je sice bolestivější, ale její efekt trvá až několik týdnů. Chloupek se totiž odstraní i s kořínkem. Nejoblíbenější metodou je vosková epilace horkým voskem a pásky, nebo přírodnější varianta cukrovou pastou, na pomoc může přijít i epilátor. Ovšem minimálně první epilace je vždy bolestivá a kůže po ní může být zarudlá a podrážděná.

Hebkost navždy a bez bolesti

Ptáte se, jestli neexistuje něco trvalejšího a méně bolestivějšího? Odpověď zní ano! Jedná se o laserovou epilaci. Ta je díky použití anestetického krému bezbolestná a její účinek je trvalý, protože laser cílený na pigment v chloupku zničí chloupek i s kořínkem během několika sezení. Jen pár dní po zákroku je lepší se vyvarovat slunečnímu záření. Lze epilovat chloupky všude na těle, od horního rtu až po dolní končetiny, intimní partie nevyjímaje.

img

Vyzkoušejte laserovou epilaci a nenechte si chloupky zbytečně komplikovat život. Ušetříte za žiletky, a získáte tak více času pro sebe Pokud máte nějáké pochybnosti ohledně laserové epilace, lékaři z Esthé Laser Clinic vám je rádi zodpoví v jejich online poradně.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.

NOVÉ
Jak financovat nový automobil? Možností je hned několik, stačí si vybrat tu nejlepší.

Jak financovat nový automobil? Možností je hned několik, stačí si vybrat tu nejlepší.

Životní styl

Koupi vozu je možné financovat hned několika způsoby, jenže ne každý je vhodný pro každého. Jak zjistit, co je nejlepší právě pro vás?NOVÉ
Nadváha jako nový trend? Ne, v žádném případě

Nadváha jako nový trend? Ne, v žádném případě

Životní styl

Proč bychom neměli podléhat módním vlnám, které tvrdí, že mít nadváhu je v pořádku? Je obezita epidemií? Víte, jak funguje organismus mladého obézního člověka? Obezita například urychluje stárnutí, snižuje očekávanou délku života a zvyšuje riziko předčasné smrti.