Fotorejuvenace – omlazení světlem

Fotorejuvenace je hojně užívanou metodou v oblasti estetické dermatologie. Tento pojem v sobě skrývá různé postupy založené na jednotném principu – využití světelné energie. Dle rozsahu a hloubky vrásek volíme buď méně invazivní způsob oživující pleť pod povrchem anebo více invazivní, jehož podstatou je celkové znovuobnovení kožního povrchu (tzv. resurfacing).

img

Místo ošetřené fotorejuvenací je třeba po zákroku chránit před slunečními paprsky a používat ochranné přípravky s vysokým faktorem!

Orientační přehled cen fotorejuvenace

Obličej - 1 800 Kč
Obličej + krk  - 2 500 Kč                                     
Krk  - 1 000  Kč
Dekolt  - 1 800 Kč
Obličej + krk + dekolt -  3 000 Kč                           

zoom

Egypťané uctívali slunce jako boha.

Světlo – lék budoucnosti

Již naši prapředkové věděli o důležitosti světla pro člověka. Starověcí Egypťané uctívali Slunce jako svého boha, neboť si byli vědomi naprosté závislosti všeho živého na slunečním záření. Počátkem 20. století se fototerapie (léčba světlem) stala uznávanou metodou vědecké medicíny. V šedesátých letech pak nastal velký rozmach využívání laserových technologií.

zoom Zvětšit

Dekolt před a po fotorejuvenaci.

Fotorejuvenace

Fotorejuvenace je méně invazivní, tzv. neablativní způsob omlazení pleti. Vhodný je spíše pro redukci drobnějších vrásek a oživení méně ochablé pokožky. Proces probíhá pomocí šetrného zahřívání škáry nízkými dávkami světelného záření. Tímto postupem jsou povzbuzeny buňky, tvořící kolagen k jeho další produkci a tak dochází k vyhlazení vrásek a zlepšení elasticity kůže.

zoom

Ruka před a po fotorejuvenaci.

Fotorejuvenaci tohoto typu je vhodné kombinovat s ošetřením pomocí chemického peelingu. Pleť se rozzáří a barevně sjednotí.

Resurfacing

Jedná se o tzv. ablativní způsob fotorejuvenace. Oproti předchozímu způsobu je tento více invazivní. Užívány jsou ablativní lasery – vysokovýkonné chirurgické nástroje se chopností „loupat“ kůži ve vrstvách. Výsledkem je radikální vypnutí pleti a omlazení pokožky o pět až deset let. Velice efektivně odstraňuje také jizvy po neštovicích, akné a pigmentové skvrny. 

zoom

Průběh fotorejuvenace.

Průběh fotorejuvenace

Každý, kdo se rozhodne podstoupit omlazovací proces pomocí fotorejuvenace se nesmí po dobu dvou až čtyř týdnů před zákrokem vystavovat slunečnímu záření. Tento zákaz platí i pro navštěvování solária. Samotný zákrok je záležitostí několika minut. Nejdříve probíhá konzultace, během níž je rozhodnuto o typu zvolené metody. Resurfacing je zákrok prováděný v lokální anestezii, při neinvazivní metodě je na přání ošetřovaného aplikována znecitlivující mast. Oči klienta jsou během ošetření chráněny speciálními brýlemi. 

Průběh rekonvalescence

Ošetřené místo je třeba po zákroku chránit před slunečními paprsky a používat ochranné přípravky s vysokým faktorem. Je nutno dávat pozor taktéž na mechanické poškození (např. třením ručníku). Dále se nedoporučuje pobyt v horké lázni, či zvýšená tělesná zátěž. Doba hojení je závislá na rozsahu zákroku a na následné péči. V některých případech je však třeba ošetření několikrát opakovat, čímž se prodlouží i doba rekonvalescence. Oproti chirurgickým metodám omlazení jsou však případné obtíže (nejčastěji zarudnutí, jemné mokvání) naprosto zanedbatelné.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Autem do Maďarska: Za Budapeští, ozdravnými lázněmi i sladkým mořem

Autem do Maďarska: Za Budapeští, ozdravnými lázněmi i sladkým mořem

Životní styl komerční článek

Naplánujte si roadtrip do nepříliš vzdálené ciziny, která vám však poskytne nevšední zážitky. Koronavirovou pandemií utlumené služby se snad brzy začnou opět otevírat a vy si budete moci užít prodloužený víkend nebo rovnou celou dovolenou v Maďarsku.

NOVÉ
Proč při balení na dovolenou nezapomenout na kontaktní čočky

Proč při balení na dovolenou nezapomenout na kontaktní čočky

Životní styl komerční článek

Léto už pomalu klepe na dveře. Při balení letních nezbytností myslete také na svůj zrak. TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.