Jaký typ kolagenu je pro mě nejvhodnější?

Kolagen je vhodný i pro mladší generace, jeho syntéza totižto klesá už od 25. roku života.

img

Kolagen hraje v lidském organismu klíčovou roli a jeho nedostatek může vést k různým problémům. Příznaky ztráty kolagenu zahrnují matnou, ochablou pokožku s vráskami a rozšířenými póry, lámavé nehty a vlasy. Negativní dopady nedostatku kolagenu se také projevují na celém pohybovém aparátu, včetně kostí, šlach, vazů, chrupavek a pojivových tkání, a nepříznivě ovlivňují také cévy. Dostatečný přísun kolagenu do těla předchází bolestem v pohybovém aparátu, podporuje zdravý srdečně-cévní systém a přispívá k zdravějšímu vzhledu pokožky, vlasů a nehtů.

img

Hydrolyzovaný kolagen - nejlépe vstřebatelná forma pro lidský organismus

Hydrolyzovaná forma kolagenu je považována za nejlépe vstřebatelnou. Proces hydrolýzy rozděluje kolagen na menší části, tzv. kolagenové peptidy, které mají nižší molekulovou hmotnost. Tímto zpracováním se zvyšuje stravitelnost kolagenu v tenkém střevě a zlepšuje jeho účinnost pro lidský organismus. 

Ideální kolagen pro mladistvý vzhled pokožky, krásné vlasy a nehty - důležitost komplexní péče 

Při výběru kolagenu pro zlepšení vzhledu pokožky je klíčové si uvědomit, že pro komplexní péči o naši pokožku je důležité zohlednit její vlastní strukturu a potřeby dalších účinných látek, jako je například kyselina hyaluronová, ceramidy, keratín či elastin. Tyto složky společně s kolagenem působí efektivněji a přinášejí požadované výsledky. Proto je doporučeno, že pokud hledáte funkční produkt pro krásu, sáhněte po výživovém doplňku s komplexním složením, kde každá přidaná složka plní svou specifickou funkci a synergicky posiluje celkový účinek. 

img

Kolagen pro zdravé klouby - klíčové složky a doporučení 

Efektivní doplnění kolagenu v kloubech je důležité pro zachování jejich zdraví. Kolagen je přítomen zejména v kloubní chrupavce (67 %), vazivech (80 %) a šlachách (90 %). Kloubní chrupavka nemá nervové ani krevní zásobení, a proto je vhodné volit kloubní výživu obsahující kolagenové peptidy s vysokou vstřebatelností. 

Pro dosažení maximální účinnosti se doporučuje užívat minimálně 10 g kolagenu denně po dobu nejméně 12 týdnů. 

Kromě kolagenu by měla efektivní kloubní výživa obsahovat: 

  • glukosamin a chondroitin sulfát, které podporují obnovu kloubní chrupavky a chrání ji před opotřebením, 
  • organické formy vápníku a hořčíku, které přispívají k udržení zdravých kostí a podporují normální funkci pohybového aparátu, 
  • vitamin C, který pomáhá vstřebávat kolagen, ale také přispívá k jeho tvorbě v lidském organismu.  
imgKomentáře

175540
Dostatečný přísun kolagenu do těla předchází bolestem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Nepřihlášený uživatel nemůže komentovat

Zde se můžete Zaregistrovat, případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


NOVÉ
Tipy pro změnu kočičího steliva

Tipy pro změnu kočičího steliva

Životní styl

Všichni majitelé koček vědí, že nalezení správného steliva pro kočky je nezbytné jak pro pohodlí jejich čtyřnohých kamarádů, tak pro jejich vlastní klid. Někdy však okolnosti vyžadují změnu kočičího steliva, což je ovšem třeba pečlivě zvážit a podniknout několik strategických kroků. Proto jsme si pro vás připravili užitečné tipy, které vám pomohou bez problémů zvládnout přechod na novou variantu steliva pro kočky.

NOVÉ
Vibrace, které udělají vaše oči šťastné dvakrát denně

Vibrace, které udělají vaše oči šťastné dvakrát denně

Kosmetika komerční článek

Všichni jsme to zažili - probudili jsme se s obávanými tmavými kruhy a váčky pod očima. Ať už za to může probdělá noc, stárnutí nebo jiné faktory, tyto příznaky mohou způsobit, že vypadáme unaveně a starší, než se cítíme. Chcete poradit, co se s tím dá dělat?DOPORUČUJEME
K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

Životní styl

Mnozí si nejspíš doteď pamatují neuvážené výroky o tom, že kvůli koronaviru se letos k moři nepodíváme. Později média přišla s tím, že budeme moct jedině do Chorvatska, nebo třeba že na plážích v Řecku nás čekají plexiskla. Z Itálie média udělala masový hrob. Na dovolenou by tam jel jedině šílenec! Jaká je skutečnost?