Kosmetické přestupky

Každá z nás touží vypadat co nejlépe, ale ne vždy se nám to daří. Občas to s krásou přeženeme a výsledkem jsou pak nikoliv obdivné, ale udivené pohledy okolí. Víte, jakého největšího kosmetického přestupku se dopouštíte právě vy?

Vlasy jako dikobraz

Oblíbila jste si melír ve vlasech? Pokud se jedná o přirozený melír (odstín tón v tónu), směle do toho, ale jestliže si hodláte udělat pruhované vlasy, raději zůstaňte „jednobarevná“. Výrazné, příliš světlé nebo příliš tmavé pruhy nevypadají přirozeně a ženy s touto vizáží působí lacině. U profesionálně provedeného melíru jednotlivé barevné přechody téměř nepoznáte.

Tenké obočí

Jedním z největších kosmetických přestupků je příliš tenké nebo zcela vytrhané a tužkou dokreslené (v horším případě trvale špatně vytetované) obočí. Nepřirozeně tenké dokreslené obočí dodává obličeji strnulý výraz a roky navíc! Jestliže chcete mít dokonalé obočí, vsaďte na přirozenost. Objednejte se k odborníkovi, který vám poradí, jaký tvar obočí zvolit, postará se o jeho přirozenou úpravu a naučí vás, jak se o obočí starat i jaké přípravky používat.

zoom

Permanentní řasy

Nejsou řasy jako řasy! Husté a dlouhé řasy vypadají působivě, ale nic se nesmí přehánět. Platí to pro permanentní řasy i používání řasenky. V případě permanentních řas si vybírejte pouze prvotřídní kosmetické salony, kde máte zaručený 100 % výsledek, nebudete mít řasy jako umělá košťátka a alergickou reakci. Při nanášení řasenky zbytečně nevrstvěte a nepoužívejte staré řasenky, které se lepí a během pár minut se začnou drolit.

Plné rty á la kačer

Spousta žen se vzhlédla v tzv. kačeřích rtech, ke kterým jsou zapotřebí co možná nejplnější rty. Dosáhnout jich lze různými způsoby. V oblibě jsou nejen injekce či implantáty, ale i vskutku bizarní pomůcka „pusátko“. Speciální umělohmotnou pumpičkou, kterou si nasadíte na rtíky, vytvoříte vakuum, díky čemuž rty natečou a nějakou dobu zůstanou zvětšené. Nevýhodou této zázračné pumpičky je zarudnutí rtů a otlaky. K sexy rtům mnohdy stačí balzám, rtěnka a transparentní lesk.

Nepřirozené opálení

Bronzová pokožka jednak nesluší všem, a jednak se to s ní nesmí přehánět. Ať už chodíte do solária, dovolenou u moře trávíte výhradně sluněním nebo používáte samoopalovací přípravky, nestaňte se na své opálené kůži závislá a řekněte sama sobě STOP. Mrkvově-oranžová barva ze solária rozhodně nepůsobí exoticky, navíc opalování v soláriu ani na sluníčku není zdravé (rakovina kůže, stárnutí pokožky, pigmentové skvrny). V případě samoopalovacích přípravků si dejte pro změnu pozor na nevzhledné fleky, které vznikají při špatném nanášení přípravku.

Mobilní parfumerie

Nejen s opalováním by se to nemělo přehánět. Nenechte se unést a svůj oblíbený parfém naneste pouze na pár míst a v malém množství. Myslete na to, že vy jste na rozdíl od ostatních na vůni svého parfému zvyklá, takže pro vás už není tolik intenzivní. Obecně se doporučuje používat přes den odlehčené vůně (EdT), večer koncentrované parfémy.

Kočičí drápy

Ne každá z nás má od přírody krásné a pevné nehty, to ale neznamená, že musíme mít za každou cenu extra dlouhé umělé nehty zdobené květinkami, třpytkami a vším, co se namane. Jestliže se rozhodnete pro gelové nehty nepřehánějte to s jejich délkou a volte raději přirozené odstíny barev, díky nimž budou umělé nehty takřka k nerozeznání od těch pravých.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Jak zhubnout? 5 jídel denně zdravě, chutně a rychle

Jak zhubnout? 5 jídel denně zdravě, chutně a rychle

Životní styl komerční článek

I u hubnutí je potřeba jíst, dokonce se to musí! Hladovění je cesta do dietního pekla. Diety, které mají skutečné a zdravé výsledky, se naopak zakládají na pravidelném stravování. Důležité je co, kdy a v jaké kvalitě jíte. A samozřejmě, jestli máte pohyb. Jídlo je prý 80 % úspěchu, ale sport přidejte i pro své zdraví. Zkuste třeba cestou do práce a z práce vystoupit z MHD o zastávku dřív a dojít pěšky nebo zdolávejte schody po svých. Je to dobrý začátek.

NEJČTENĚJŠÍ
Kam v září na dovolenou

Kam v září na dovolenou

Životní styl

Léto se pomalu chýlí ke svému konci a i když nás podle meteorologů ještě pár tropických dní čeká, teplé večery na zahrádce a koupání si už moc neužijeme. Pokud si chcete léto prodloužit, sbalte kufr a jeďte v září na dovolenou. Nabízí se exotika i evropské destinace.TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.