Články autora Linda Kalašová

 • Marný boj s výživovými mýty nekončí

  Marný boj s výživovými mýty nekončí

  Ke zdravému stravování vede strastiplná cesta. Alespoň to tak podle všech těch rozporuplných informací kolem vypadá. Kolik jídel za den je vlastně správně? Zhubnu bez toho, abych si vše zapisoval do kalorických tabulek? Podle čeho se řídit?

 • 5 kontroverzních diet, které hýbou světem

  5 kontroverzních diet, které hýbou světem

  Při honu za štíhlým tělem jsou mnozí ochotni zkusit takřka cokoliv. Existují například diety, které můžou být do jisté míry účinné, ale pro tělo nejsou zdravé. Některé z nich jsou dokonce nebezpečné. Podívejme se společně na nejčastější kontroverzní diety, nad kterými odborníci kroutí nevěřícně hlavou.

 • Překonat chuť na sladké zvládnete i vy

  Překonat chuť na sladké zvládnete i vy

  S příchodem chladného podzimu se u některých z nás zvyšuje chuť na sladké. Pokud se jedná o přirozené sacharidy a navíc příjem vyvažujete pohybem, není důvod si sladké jídlo odpírat. Jedná-li se však o sladkosti plné jednoduchých cukrů, jde spíše o zlozvyk než jídlo. Jak nezvladatelnou chuť na sladké překonat?

 • Nadváha jako nový trend? Ne, v žádném případě

  Nadváha jako nový trend? Ne, v žádném případě

  Proč bychom neměli podléhat módním vlnám, které tvrdí, že mít nadváhu je v pořádku? Je obezita epidemií? Víte, jak funguje organismus mladého obézního člověka? Obezita například urychluje stárnutí, snižuje očekávanou délku života a zvyšuje riziko předčasné smrti.

 • Je veganství zdravé a můžete být jako vegan špičkový sportovec?

  Je veganství zdravé a můžete být jako vegan špičkový sportovec?

  Správná výživa umocňuje pozitivní účinky fyzické aktivity. Dokáže dodat energii, pomáhá s regenerací a přispívá i ke snížení biologického věku a podílu tuku v těle. Ale platí to i o čistě rostlinné stravě? Jaký vliv má veganské stravování na zdraví a fyzický výkon?

 • Ženy a muži komunikují jinak

  Ženy a muži komunikují jinak

  Špatná komunikace rozbíjí vztahy, a to bez ohledu na pohlaví. V případě komunikace mezi ženou a mužem však často nastávají problémy především kvůli tomu, že každý z nich komunikuje jinak. Jsme jinak nastaveni, ne vždy si rozumíme, proto je třeba se komunikaci učit. A nemanipulovat!

 • Kolo pro život? Snad. Pro dokonalé zdraví však nikoliv

  Kolo pro život? Snad. Pro dokonalé zdraví však nikoliv

  Během koronaviru oprášila velká část populace jízdní kola. Není to však pouze virus, který nejen českou populaci motivuje nasednout na jízdní kolo, stále populárnější elektrokolo či dokonce trenažer. Pokud taky zvažujete přesedlat na kolo, přečtěte si, jaké má cyklistika výhody i nevýhody.

 • Kávou proti obezitě i stresu

  Kávou proti obezitě i stresu

  Je pití kávy zdravé nebo se máme přemíře kofeinu vyhýbat? Podle mnohých studií a odborníků je káva zdraví prospěšná, navíc díky obsahu kofeinu dokáže příjemně povzbudit a dokonce působí i proti stresu. Kolik kávy denně pít, abychom z toho vytěžili maximum?

 • Jak pomocí psychodiagnostiky poznat sám sebe

  Jak pomocí psychodiagnostiky poznat sám sebe

  V našem životě přicházejí chvíle, které nás nutí zamýšlet se nad tím, jak dobře sami sebe známe. Jedním takovým momentem byla „karanténa“ v souvislosti s opatřeními okolo koronaviru. Některé to přivedlo k další myšlence, že by na sebepoznání měli zapracovat. Ale kde a jak začít? A k čemu je to vůbec dobré?

 • K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

  K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

  Mnozí si nejspíš doteď pamatují neuvážené výroky o tom, že kvůli koronaviru se letos k moři nepodíváme. Později média přišla s tím, že budeme moct jedině do Chorvatska, nebo třeba že na plážích v Řecku nás čekají plexiskla. Z Itálie média udělala masový hrob. Na dovolenou by tam jel jedině šílenec! Jaká je skutečnost?