Články autora Linda Kalašová

 • 5 důvodů, proč jde ženám hubnutí hůř než mužům

  5 důvodů, proč jde ženám hubnutí hůř než mužům

  I když se říká že, my ženy to máme v životě v mnoha směrech složitější než muži – menstruace, těhotenství, mateřství, z mého pohledu ani muži nemají vždy snadný život, zvlášť když žijí s námi. Co se ale týká hubnutí, v jisté výhodě oproti nám přeci jenom jsou. Jak je to možné?

 • Mindfulness a další zbraně proti pandemii neštěstí a stresu

  Mindfulness a další zbraně proti pandemii neštěstí a stresu

  Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?

 • 8 nejčastějších chyb v péči o kudrnaté vlasy

  8 nejčastějších chyb v péči o kudrnaté vlasy

  Jste-li hrdou nositelkou od přírody kudrnatých či vlnitých vlasů, nejspíš budete souhlasit s tím, že na rozdíl od rovných vlasů představuje péče o kudrlinky každodenní výzvu a to zejména v případě jejich definice, lámavosti, suchosti a krepatění. Jak se o vlasy co nejlépe starat, abyste těmto problémům předcházela?

 • Krásná bez chemie a zdravotních rizik

  Krásná bez chemie a zdravotních rizik

  V Česku se to jen hemží odborníky na výživu. Denně vycházejí články o tom, co máme jíst, abychom byli zdraví. Ochotně si platíme fitness trenéry, přitom velmi často opomíjíme další rizikový faktor pro naše zdraví. Používáme ke zkrášlování a péči o tělo přípravky plné chemie! Nejvyšší čas to změnit.

 • Víme, proč máte pořád hlad a nehubnete

  Víme, proč máte pořád hlad a nehubnete

  Pronásleduje vás častý pocit hladu, mnohdy doprovázený kručením v břiše, i když jste před necelou hodinou snědli plný talíř jídla? Existuje několik příčin, které způsobují, že se většinu dne cítíme hladoví a nemůžeme se zbavit myšlenek na jídlo.

 • Chodíte ke kartářce? Karty za vás nerozhodnou

  Chodíte ke kartářce? Karty za vás nerozhodnou

  Vytvořili jsme si svět, ve kterém máme svobodný výběr budoucnosti a mnoho možností. Jenže současně s tím vším zažíváme větší nerozhodnost, strach z neúspěchu a špatné volby. Jaký to má dopad na naše životy?

 • Připomeňme si nejčastější mýty ve světě fitness, kterým mnozí stále věří

  Připomeňme si nejčastější mýty ve světě fitness, kterým mnozí stále věří

  Dali jste si novoroční předsevzetí, že začnete žít zdravěji a zhubnete? Pokud jste to mysleli vážně a se zdravým stravováním a cvičením jste po týdnu nepřestali, přijde vám vhod přehled častých fitness mýtů, které vám mohou vaši cestu k cíli znesnadňovat.

 • Dokážou spolu ve vztahu fungovat dva dominantní partneři?

  Dokážou spolu ve vztahu fungovat dva dominantní partneři?

  Najít toho pravého partnera pro vztah není vůbec jednoduché. Když už ho najdeme, může nastat další komplikace a tou je udržet vztah v rovnováze. Mírná asymetrie, kdy se partneři ve všem neshodou, obvykle závažný problém nepředstavuje. Jenže co když jsou oba partneři ve vztahu výrazně dominantní, nebo je žena příliš v mužské energii?

 • 5 tipů, jak naplnit svá fitness předsevzetí

  5 tipů, jak naplnit svá fitness předsevzetí

  Patřím k lidem, kteří si na Nový rok nedávají žádná předsevzetí. Když chci něco opravdu změnit, udělám to kdykoliv během roku a ne jen proto, že je to jakási tradice. Kromě toho klasická novoroční předsevzetí v drtivé většině případů nevydrží. Pokud si na předsevzetí potrpíte a dali jste si za cíl dostat se do kondice a zhubnout, mám pro vás pár tipů, jak si udržet motivaci.

 • Co páry drží pohromadě? Podle nových poznatků z psychologie a medicíny to není sex

  Co páry drží pohromadě? Podle nových poznatků z psychologie a medicíny to není sex

  Pokud jste až doteď věřili tomu, že pravidelný sex je pro vztah důležitý, pravděpodobně se budete jen těžko ztotožňovat s výzkumy z oblasti psychologie a medicíny, které tvrdí, že sex není to, co partnery drží u sebe. Prý je to přesně naopak!