Články autora Linda Kalašová

 • Fruktóza aneb proč se ovoce nehodí pro sportovce

  Fruktóza aneb proč se ovoce nehodí pro sportovce

  Od malička nám vštěpovali, abychom jedli ovoce, protože je zdravé. S přibývajícími informacemi a odborníky na výživu se pohled na konzumaci ovoce plného cukru mění. Ovoce bychom měli jíst střídmě a fruktóze jako takové se vyhýbat velkým obloukem. Proč?

 • Vyjděte ze své komfortní zóny a jděte si zacvičit i během menstruace

  Vyjděte ze své komfortní zóny a jděte si zacvičit i během menstruace

  Během menstruace dochází k zavodňování těla, časté jsou křeče v podbřišku, bolesti zad, svalů a kloubů. Většina žen se cítí nepříjemně a na sport nemá v tomto období ani pomyšlení. Ve skutečnosti však mohou některé druhy sportů při bolestivé menstruaci pomoct.

 • Přestaňte se vymlouvat na zadržování vody v těle

  Přestaňte se vymlouvat na zadržování vody v těle

  Zadržování vody patří mezi jeden z nejčastějších argumentů, který člověk používá, když se snaží zhubnout, ale nejde mu to tak, jak by si představoval. Co skutečně ovlivňuje zadržování vody v těle a jak se nadbytečné vody zbavit?

 • Věříte v magické účinky proteinu? A co o něm vlastně doopravdy víte?

  Věříte v magické účinky proteinu? A co o něm vlastně doopravdy víte?

  Proteinový koktejl patří mezi nejoblíbenější doplněk stravy ve fitness komunitě. Někteří si bez něj nedokážou představit den a věří tomu, že právě díky proteinu v podobě koktejlu po tréninku jim narostou svaly a dosáhnou vrcholné formy.

 • Vyměňte léky na nespavost za cvičení jógy

  Vyměňte léky na nespavost za cvičení jógy

  Může pravidelné cvičení jógy pomoct při nespavosti, chronických bolestech a dalších zdravotních problémech, které nás během života provázejí? Zeptali jsme se na názor zakladatelky center Domu Jógy a autorky knihy o józe pro seniory Věry Vojtěchové.

 • 5 důvodů, proč bychom měli spát nazí

  5 důvodů, proč bychom měli spát nazí

  Pokud si chcete spánek užít a vyždímat z něj maximum, odložte své svršky. Podle odborníků na zdravý spánek je nahota přesně to, co člověk potřebuje k tomu, aby se vyspal dorůžova a byl plný energie. Spaní bez pyžama je zkrátka zdravé a navíc prospívá vztahům.

 • Detox – slovo, které oklamalo tisíce lidí

  Detox – slovo, které oklamalo tisíce lidí

  Dali jste si na Nový rok předsevzetí, že zhubnete a rozhodli jste se začít populárním detoxem? Přežívání pouze na zeleninových šťávách, polykání detoxikačních tablet, pití speciálních olejů na odstranění toxinů z těla a další revoluční přípravky na očistu jsou mýtus.

 • Co o ženě prozradí její noční úbor

  Co o ženě prozradí její noční úbor

  Nosíte na spaní raději pohodlné pyžamko, sexy noční košilku nebo spíte ze všeho nejradši nahá? A co ponožky na nožky? Oblečení na spaní může odhalit vaši povahu.

 • 5 tipů, jak dodržet novoroční předsevzetí podle psychologa

  5 tipů, jak dodržet novoroční předsevzetí podle psychologa

  Nový rok představuje pro mnohé z nás skvělý začátek. Vcházíme do něj s velkými cíli a očekáváními, ale často to končí zklamáním. Stojí vůbec za to dávat si novoroční předsevzetí, když stejně nakonec selžeme? Stojí, pokud eliminujete rizika neúspěchu.

 • 8 tipů, jak se nezbláznit z Vánoc

  8 tipů, jak se nezbláznit z Vánoc

  V dnešní době už málokde platí, že Vánoce jsou svátky klidu. Ve spoustě rodinách stále přetrvávají nesmyslné zvyky. K tomu se přidává zběsilé nakupování dárků a nakonec únavná setkání s příbuznými, na které si během celého roku sotva vzpomeneme. Proč to všechno vlastně podstupujeme? A jak se z příprav na svátky nezbláznit?