Články autora Linda Kalašová

 • 5 důvodů, proč budete díky plavání zdravější a výkonnější

  5 důvodů, proč budete díky plavání zdravější a výkonnější

  Plaváním můžete nejen zhubnout a vytvarovat si postavu, ale budete mít i více energie pro výkon v ostatních sportech. Správnou technikou plavání posílíte ochablé svalstvo a to zkrácené protáhnete. V neposlední řadě je plavání skvělou volbou v případě aktivní regenerace.

 • Přestaňte tolik řešit stravu a zhubnete

  Přestaňte tolik řešit stravu a zhubnete

  V poslední době jsem zejména na Instagramu zaznamenala, že je moderní sdílet svou cestu zvanou jako uzdravování těla. Holky posedlé štíhlostí, které držely diety, až excesivně cvičily a zároveň měly neustále výčitky svědomí, najednou zjistily, že jejich životní styl neměl nic společného se zdravím. Jenže co si vlastně máme představit pod pojmem zdravá strava?

 • Hraniční porucha aneb když vás partner miluje a zároveň nenávidí

  Hraniční porucha aneb když vás partner miluje a zároveň nenávidí

  Pro člověka s hraniční poruchou osobnosti je život jako jízda na nekonečné horské dráze. Je divoká, plná adrenalinu a zároveň taky beznadějná, frustrující a bez jasného cíle. Podobné pocity ovšem zažívají i ti, kteří s hraničářem na této horské dráze jedou – ti, kteří s ním žijí.

 • 5 věcí, které lidi nejčastěji odradí po první návštěvě fitness centra

  5 věcí, které lidi nejčastěji odradí po první návštěvě fitness centra

  Výběr posilovny je klíčovým aspektem každého sportovního plánování. Pokud se ve fitness centru nebudete cítit dobře, bude vás to demotivovat od samotného cvičení. Co návštěvníkům fitka vadí ze všeho nejvíc? Zašli jsme se jich zeptat.

 • K získání hypotéky od České spořitelny vám stačí mít 10 procent vlastních peněz

  K získání hypotéky od České spořitelny vám stačí mít 10 procent vlastních peněz

  Ceny nemovitostí jsou rok od roku vyšší a lidé už zkrátka na drahé byty nemají. Tragická situace na trhu s nemovitostmi však hraje ve prospěch hypotéčním úvěrům. Banky je zlevňují. U České spořitelny můžete dokonce získat hypotéku s mírnějšími podmínkami.

 • 6 nejčastějších faktorů, které vám nedovolí hubnout ani nabírat svalovou hmotu

  6 nejčastějších faktorů, které vám nedovolí hubnout ani nabírat svalovou hmotu

  Můžete se stravovat zdravě a dietně, mít dostatek pohybu a přesto mít dlouhodobě problém zbavit se kil navíc či naopak nabrat svaly. Kde je chyba? Regulace tělesné hmotnosti i nabírání svalové hmoty je komplikovaný proces, do kterého zasahují desítky faktorů.

 • Pitný režim je jen byznys. Co na to říkají odborníci?

  Pitný režim je jen byznys. Co na to říkají odborníci?

  Je často až fanatické vyzdvihování nutnosti pít nesmysl, či dokonce dobře promyšlený byznys s balenou vodou? Někteří odborníci tvrdí, že pokud tělo potřebuje vodu, řekne si žízní a více vody je spíše na škodu. Na druhou stranu je potvrzené, že dostatek čisté vody je nezbytný pro správné fungování orgánů, únavě a pomáhá i při hubnutí.

 • Stravujte se i během cestování zdravě a vyváženě

  Stravujte se i během cestování zdravě a vyváženě

  Během léta bývá dodržování režimu náročnější. Horké počasí nás svádí spíše k lenošení u vody než ke zvedání činek v posilovně a pokud cestujeme, přibývá i problém se zdravě najíst. Stravovat se vyváženě na cestách však není nemožné.

 • Nenechte se zničit nešťastnou či neopětovanou láskou

  Nenechte se zničit nešťastnou či neopětovanou láskou

  Léto je obdobím nových lásek a krátkých známostí na dovolených. Naneštěstí mnohé z nich končí nešťastně a člověka to ničí, deptá. Nejsou to ale jen letní vzplanutí, která později vyhasnou. Vztahy nás trápí celoročně. Jak se proti tomu bránit nebo se s tím co nejlépe vypořádat?

 • Správně nastavený trénink posiluje imunitu

  Správně nastavený trénink posiluje imunitu

  Trápí vás často nachlazení a nemoci? Ke zlepšení imunity dochází při změně životosprávy a zásadně ovlivnit svůj imunitní systém můžete sportem. Je ovšem důležité, abyste zvolili vhodnou sportovní aktivitu a trénink měli správně nastavený.