Články autora Linda Kalašová

 • Stravujte se i během cestování zdravě a vyváženě

  Stravujte se i během cestování zdravě a vyváženě

  Během léta bývá dodržování režimu náročnější. Horké počasí nás svádí spíše k lenošení u vody než ke zvedání činek v posilovně a pokud cestujeme, přibývá i problém se zdravě najíst. Stravovat se vyváženě na cestách však není nemožné.

 • Nenechte se zničit nešťastnou či neopětovanou láskou

  Nenechte se zničit nešťastnou či neopětovanou láskou

  Léto je obdobím nových lásek a krátkých známostí na dovolených. Naneštěstí mnohé z nich končí nešťastně a člověka to ničí, deptá. Nejsou to ale jen letní vzplanutí, která později vyhasnou. Vztahy nás trápí celoročně. Jak se proti tomu bránit nebo se s tím co nejlépe vypořádat?

 • Správně nastavený trénink posiluje imunitu

  Správně nastavený trénink posiluje imunitu

  Trápí vás často nachlazení a nemoci? Ke zlepšení imunity dochází při změně životosprávy a zásadně ovlivnit svůj imunitní systém můžete sportem. Je ovšem důležité, abyste zvolili vhodnou sportovní aktivitu a trénink měli správně nastavený.

 • Přestaňte věřit lžím o konzumaci sóji

  Přestaňte věřit lžím o konzumaci sóji

  Sóju najdete nejčastěji mezi zdravými potravinami. Podle toho by se dalo usuzovat, že konzumace sóji je zdravá. Jenže někteří odbornici tvrdí, že je to lež a výrobkům ze sóji bychom se měli vyhýbat. V opačném případě nás čekají problémy se štítnou žlázou, neplodnost či dokonce rakovina. Je to pravda?

 • 6 potravin, které nekupovat ve zdravé výživě

  6 potravin, které nekupovat ve zdravé výživě

  V prodejnách zdravé výživy či tzv. zdravých koutcích v hypermarketech by většina z nás čekala kvalitní a nutričně vyvážené potraviny. Často se však na pultech zdravé výživy objevují maskované nezdravé potraviny. Kterým z nich se vyhýbat?

 • Má cenu jít cvičit, když jste nemocní?

  Má cenu jít cvičit, když jste nemocní?

  Málokterý sportovní nadšenec při nachlazení či jiné zdravotní komplikaci neřešil dilema, jestli jít za každou cenu cvičit a neporušit svůj cvičební plán nebo zůstat doma pod peřinou. Má sport během nachlazení nějaká pozitiva?

 • Neutrácejte za potraviny s nálepkou dietní

  Neutrácejte za potraviny s nálepkou dietní

  Spousta z nás začala s přípravou na plavkovou sezónu, pro kterou je většinou nezbytná úprava jídelníčku. Pokud si však pod tím představujete drastickou dietu nebo jedení dietních potravin, jste na špatné cestě. Dietní potraviny nikdo z nás nepotřebuje.

 • L-karnitin ani jiné spalovače tuků nefungují. Pravda nebo lež?

  L-karnitin ani jiné spalovače tuků nefungují. Pravda nebo lež?

  Termogenické spalovače tuků jsou při hubnutí jedním z nejoblíbenějších produktů, přestože často je jejich jediným skutečným efektem získání motivace ke cvičení. Vyhazujete peníze za spalovače zbytečně nebo některé z nich fungují?

 • Je alkalická voda opravdu zdravější než obyčejná voda z kohoutku?

  Je alkalická voda opravdu zdravější než obyčejná voda z kohoutku?

  Pití alkalické vody zpomaluje stárnutí, reguluje hladinu pH v těle a dodává mu energii. Dokonce se jí připisují takové zázračné účinky jako například to, že zabraňuje vzniku rakoviny či pomáhá řešit problémy s neplodností. Nejde ale pouze o promyšlený marketing?

 • Fruktóza aneb proč se ovoce nehodí pro sportovce

  Fruktóza aneb proč se ovoce nehodí pro sportovce

  Od malička nám vštěpovali, abychom jedli ovoce, protože je zdravé. S přibývajícími informacemi a odborníky na výživu se pohled na konzumaci ovoce plného cukru mění. Ovoce bychom měli jíst střídmě a fruktóze jako takové se vyhýbat velkým obloukem. Proč?