Ako vybrať najlepšie granule pre psa?

V dnešnej dobe sme presýtení množstvom reklám, ktoré sa na nás valia z každej strany. Všetky sľubujú krmivá len najlepšej akosti, po ktorých sa zlepší zdravie a kondícia nášho štvornohého miláčika. Realita je však veľakrát iná.

zoom

Zloženie

Dôkladne si preštudujte zloženie napísané na obale, ktoré vám napovie o kvalite granúl. Všeobecne platí, že rôzne chemické konzervanty, potravinárske farbivá do psích granúl nepatria. Môžu sa odzrkadliť na zdraví a  kvalite srsti psa. Do psích granúl naopak patrí mäso, avšak i v tomto prípade buďte obozretní. Mnohí výrobcovia pridávajú do granúl mäsovokostnú múčku, kvalitné granule by mali obsahovať sušené mäso a mäsovú múčku. V granulách by mali byť zastúpené i vitamíny, stopové prvky, minerály, antioxidanty. Dôležitý je tiež obsah  vlákniny. Dobre stráviteľné sú ryžové a zemiakové vločky. Granule, ktoré sa skladajú z hovädzieho mäsa, by mali obsahovať 70 % mäsa. 

Zdravotný stav vášho psíka

Musíte prihliadnuť na zdravie vášho psíka. Psovi s nadváhou alebo naopak s podváhou musíte kúpiť rozličné granule. Takisto psík, ktorý trpí cukrovkou, alergiami bude potrebovať inú stravu než zdravý jedinec. 

Vek a veľkosť vášho psa

Psie plemená malého vzrastu si vyžadujú menšie granule s patričnou dávkou energie. Naopak plemená väčšieho vzrastu potrebujú granule obsahujúce väčšie množstvo mäsa, a zároveň menší prísun energie.

Je potrebné podotknúť, že najvhodnejšie granule pre vášho psíka sú tie, po ktorých bude plný energie a zdravia. Preto sledujte svojho psíka a podľa toho mu prispôsobte i jeho stravu
Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


NOVÉ
Nové trendy v péči o miminko inspirované přírodou

Nové trendy v péči o miminko inspirované přírodou

Životní styl

Z vyprávění se k vám možná dostaly různé trendy v péči a ve výchově, které naše maminky v dobré víře zastávaly, když jsme byli ještě děti. Doba se ale mění a s tím i to, jak o naše nejmilejší pečujeme. V dnešní době si můžete najít plno rozporuplných informací – někdo vám může tvrdit, že bio produkty a zdravý životní styl jsou pouze marketingovým trikem a někdo naopak zastává názor, že tyto produkty prospívají našemu tělu. Možná je dobré si najít svou cestu a naslouchat sobě samé a svým dětem. Co je ale možné vypozorovat, tak rostoucí počet těch, kdo se zajímají o přírodou inspirované produkty. A jak se tento trend může promítnout v péči o vaše miminko?

NOVÉ
Chcete získat nejlevnější půjčku? Držte se následujících 5 rad

Chcete získat nejlevnější půjčku? Držte se následujících 5 rad

Životní styl komerční článek

Potkat to může každého. Úraz, dlouhodobá pracovní neschopnost, dluhy anebo nečekaný výdaj, na který z rezerv zkrátka nezbývá. Drtivá většina těch, kterým chybí peníze, žádají o pomoc banku. Banky se ale obecně vyznačují velmi přísnými pravidly při posuzování jednotlivých žádostí.NOVÉ
Přejídáte se? Riskujete zdravotní potíže

Přejídáte se? Riskujete zdravotní potíže

Životní styl komerční článek

Časté přejídání není úhlavním nepřítelem pouze pro vaši postavu, ale také pro vaše zdraví!