Občerstvení v pohybu

Připravit občerstvení na fotbalový turnaj nebo atletické závody je celkem snadné, vy i vaši hosté víte, co můžete čekat. Když ale máte v plánu nějakou specialitu, musíte tomu přizpůsobit i občerstvení. Pojďme se podívat na řešení akci, které se neodehrávají na jednom místě.

Rozdíl mezi akcemi, které se konají v jednom areálu a těmi, kde se pohybují všichni zúčastnění z místa na místo, je obrovský. Například fotbalový, tenisový, volejbalový nebo jiný turnaj se bude odehrávat na daném místě od rána do večera. Objednáte stánky, zamluvíte jídlo v místní restauraci nebo si ho necháte dodat na místo. A vše je více méně vyřešeno.

img

Když se ale rozhodnete vyjet na vodu nebo na cyklovýlet, musíte se postarat o občerstvení na více místech za sebou. To s sebou nese riziko, že na něco zapomenete. 

Na vodě

Češi jsou národem vodáků a v létě se na řeky vydávají velmi často, díky tomu najdete podél oblíbených vodáckých toků mnoho kempů s občerstvením. Na začátku si stanovte body, kde se bude stavět, a v daných kempech se domluvte na občerstvení. Pokud na trase občerstvení není nebo vám nevyhovuje, zajistěte si vlastní. 

Bude to trochu komplikovanější a náročnější na logistiku, ale zvládnout se to dá. Buď všechno naložíte do lodí a povezete si jídlo s sebou, nebo si domluvíte doprovodné vozidlo, které vám občerstvení dopraví na stanoviště.

img

Co se týká skladby občerstvení, rozhodně nešlápnete vedle s lehčí kuchyní, slanými pochoutkami a především nealkoholickými nápoji. Alkohol si nechte na večer, až budou všichni z lodí venku.

Na kole

Způsob, jak budete občerstvovat účastníky cyklistického výletu nebo závodu se bude odvíjet od toho, jestli pojedete po cyklostezce nebo ne. V tomto případě nebudou občerstvení po cestě ideální, především proto, že často servírují smažená a těžká jídla. 

Cyklisté budou potřebovat především hodně nápojů a energeticky vydatných, ale zároveň lehkých jídel. Nejlépe uděláte, když podél trasy rozestavíte občerstvovací stanice, kde si mohou účastníci doplnit vodu či iontové nápoje.

Po svých

Vysokohorská túra či orientační běh se budou svou podobou velmi přibližovat cyklovýletu. Jsou to také velmi náročné aktivity a budete během nich potřebovat doplňovat spoustu energie. Podle zvolené trasy uvidíte, kde je možné se občerstvit, kam by bylo vhodné umístit občerstvovací stanici a také budete schopni říci, kolik si toho musí vzít účastníci s sebou. 

Na začátku jim tedy rozdejte balíčky, které budou obsahovat energeticky hodnotné potraviny. Ideální je sušené ovoce, energetické tyčinky a podobné potraviny. V cíli pro účastníky připravte raut, kde si budou moci dopřát, co hrdlo ráčí. V ideálním případě by měl obsahovat lehké a zdravé pokrmy.

Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Trápí vás problematická pleť? Možná jen nevíte, jak ji správně čistit

Trápí vás problematická pleť? Možná jen nevíte, jak ji správně čistit

Kosmetika komerční článek

Můžete sáhnout po těch nejkvalitnějších krémech, vybírat drahá pleťová séra a přesto nebudete při pohledu do zrcadla spokojená. Pokožka reaguje na zdánlivé maličkosti, působení vnějšího prostředí i to, jak se stravujeme. Naprostým základem je však správné čištění. Víte, jak na to?

NOVÉ
Připravte partnerovi vánoční překvapení, na které jen tak nezapomene

Připravte partnerovi vánoční překvapení, na které jen tak nezapomene

Plastická chirurgie

Trápí vás vánoční shon a pořád nevíte, čím partnera pod stromečkem překvapit? Máme pro vás tip na „dárek“, který jistě jen tak nezapomene a ani se mu jen tak neomrzí. A navíc neudělá radost pouze vašemu partnerovi, ale i vám. O čem že to mluvíme? Přece o ničem jiném, než o sexy prádle!DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.