5 chyb, kterých se vyvarovat při úpravě obočí

Obočí je pro celkový vzhled obličeje velmi důležité. Jeho nesprávná úprava může narušit vaši snahu o dokonalý look.

Nepřehánějte to s tužkou na obočí 

Většina žen touží po plném výrazném obočí a dopomáhají si k němu tužkou na obočí. Není nic špatného na tom zvýraznit si obočí tužkou, ale obočí by nemělo přivolávat příliš pozornosti nebo dokonce šokovat. Vizážisté však radí vždy si vybrat tužku maximálně o odstín tmavší než je vaše obočí, příliš tmavé tužky vypadají tvrdě a nepřirozeně. Tužka o odstín tmavší tak k přirozenému zvýraznění obočí bohatě postačí.

Nepoužívejte na obočí žádnou kosmetiku

Tato rada je nad zlato, a přesto se jí málokdo řídí. Snažte se při nanášení krémů, gelů, make-upu či krémů na opalování vyhnout oblasti obočí. Všechny tyto produkty se totiž drží v obočí a způsobují jeho vypadávání a zároveň brání jeho růstu. Většina žen se chová k oblasti obočí jako k pleti, ale ve skutečnosti je tato oblast stejná jako vlasová pokožka a na tu byste krém či make-up také neaplikovala.

Pozor na vosk a nitě

Vizážisté se shodují na tom, že při úpravě obočí se nejvíce osvědčila klasická pinzeta, kdežto epilace nití či dokonce voskem vhodná obvykle není. Podle odborníků je úprava pinzetou nejpreciznější metodou, jelikož pokaždé vytrhnete jen jeden chloupek. A u obočí každý jeden chloupek může hrát velkou roli v jeho tvaru. Voskování je nejen nepřesné, ale také natahuje jemnou pokožku. Epilace nití zase tahá chloupky všemi směry, což způsobuje jejich přetržení a následné zarůstání.

Opatrně s nůžkami

Mnoho žen, převážně těch s výrazným obočím, má tendenci obočí zastřihávat. Ve skutečnosti však jen velmi málo žen potřebuje obočí upravovat nůžkami a výsledkem je často nerovnoměrné a poněkud rozčepýřené obočí. Pokud máte pocit, že musíte své obočí zastřihávat, držte se pravidla kosmetických odborníků, kdy obočí vyčešete směrem nahoru a jen lehce zastřihnete chloupky, které přečnívají.

Vaše obočí začíná v nesprávném bodě

Jak už jsme zmínili v úvodu, délka, tvar a hustota obočí mohou výrazně pozměnit celkový vzhled obličeje, proto je důležité vědět, kde přesně by obočí mělo končit a začínat a podle potřeby domalovat nebo ubrat. Základním pravidlem je, že obočí by mělo začínat nad nosní dírkou a končit nad vnějším koutkem oka. Přesné body zjistíte přiložením tužky k nosní dírce.Komentáře

groulinda
Moje ob očí bohužel není takové, jak si přála a dost mi ho chybí takže bych se chtěla zeptat na dotetování obočí.
haninkas
Pokud vím, tak se zažátek a konec obočí určuje spojením okraje nosu a koutkem oka. Na internetu je spousta obrázků.
annikkaas
Ať si každý nosí co se mu líbí Co bychom z toho života pak měli?
Trudlik5
Děkuji za článek, zrovna řeším taky své obočí. Dneska už existuje i možnost obarvit si obočí doma, jak jsem se tady dočetla. Docela z toho mám ale respekt. Není pak raději lepší zajít si k odborníkovi?
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.

TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.NOVÉ
5 důvodů, proč jde ženám hubnutí hůř než mužům

5 důvodů, proč jde ženám hubnutí hůř než mužům

Životní styl

I když se říká že, my ženy to máme v životě v mnoha směrech složitější než muži – menstruace, těhotenství, mateřství, z mého pohledu ani muži nemají vždy snadný život, zvlášť když žijí s námi. Co se ale týká hubnutí, v jisté výhodě oproti nám přeci jenom jsou. Jak je to možné?