Pro klidný spánek alergika

Alergie – dnes často skloňované slovo. Snad na každém kroku potkáme člověka, který nějakou trpí. Na mléko, lepek, pyl, obilí, roztoče, …. Alergie je trápení, které lze ovlivnit. Alespoň tak, že se alergik bude vyhýbat tomu, co mu vadí. Aby si i on mohl dopřát klidný spánek, je tu speciální povlečení.

Alergie

Přehnaná reakce imunitního systému na podněty, se kterými se běžně setkáváme. Mezi alergeny patří pyly, plísně, zvířata, potraviny, včelí bodnutí apod.). Mezi projevy alergie patří rýma, kýchaní, uslzené oči, vyrážka, kašel, obtíže s dýcháním, … Jejich prostřednictvím se zdravý imunitní systém pouští do boje s reakcí.

Na co si má dát alergik pozor při výběru povlečení?

Při výběru povlečení se běžně zohledňuje:

  • Barva
  • Design
  • Zapínání
  • Materiál

Vyhněte se jakýmkoli umělým materiálům. Důvodem je fakt, že nedostatečně odvádí vlhkost. Pokožka se během spánku zapaří a bude vás svědit. Astmatici by si měli dát pozor hlavně na chlupatý mikroplyš. Kdyby vlákno vdechli, mohou se během spánku začít dusit.

Alergie na roztoče

Projevuje se v noci a ráno těsně po probuzení. Kýchání, astmatický kašel, ekzém, uslzené oči, kýchání a vodnatá rýma. Tak se projevuje alergie na roztoče, kterým se hlavně v posteli a lůžkovinách opravdu daří. Jak se proti těmto reakcím bránit?

Antibakteriální úprava

Přímo do textilie jsou vpraveny látky, které proti roztočům a plísním bojují. Ale jak už to bývá, nic není věčné a látka z povlečení časem vymizí. Alternativou může být bambusové povlečení nebo lůžkoviny, ve kterých se bakteriím ani roztočům nedaří. 

Bambus má mnoho výhod:

  • Hypoalergenní
  • Hebký
  • Antistatický
  • Pěstuje se bez použití pesticidů a hnojiv
  • V létě chladí, v zimě hřeje

Protiroztočové povlaky

Nejúčinnější opatření. Funguje nejen na lůžkoviny, ale i na matrace. Doba spánku je dlouhá a po celý čas tak tělo vystavujeme přímému kontaktu s alergenem. Abyste tomu zamezili, na lůžkoviny nejprve navlékněte protiroztočový povlak a pak teprve povlečení. Účinek se dostaví okamžitě a vy můžete spát v klidu a bez obav.  

Pravidelná hygiena

Pravidelně vše perte – alespoň jednou za 2 týdny. Povlečení pak vyžehlete na vysoký stupeň. Vše také pravidelně a poctivě vyvětrejte. Vzhledem k tomu, že prádlo budete často prát, vybírejte opravdu kvalitní povlečení, které to snese. Raději nějakou korunu připlaťte a investujte do kvality.

imgKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.

NOVÉ
Elixíry mládí v českých lázních

Elixíry mládí v českých lázních

Životní styl komerční článekTIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!