Strach ze závazků

Doba se mění, lidé se mění, a tak najednou zjišťujeme, že se lidé kolem nás nerozvádí, jak uvádějí statistiky. Oni se totiž vůbec neberou! Odmítají do manželství vstoupit. Proč?

Kdo odmítá udělat další zásadní krok ve svém životě? Žena nebo muž? Většinou se do manželství nehrnou muži. Jsou spokojeni s tím, jak to je. V horším případě spokojeni nejsou, což vyplyne na povrch ihned, jakmile na něj začne žena naléhat a nosit domů svatební katalogy.

Co je to strach ze závazků

Strach ze závazků se týká svatby, dětí a dokonce dlouhodobých vztahů obecně. Zkuste si zadat tento termín (případně v angličtině commitment phobia) do vyhledávače, budete překvapeni, kolik odkazů vám vyjede. Na této fóbii je zajímavé, že spousta lidí, kteří mají strach ze závazků, ve skutečnosti touží po navázání romantického a pevného vztahu. Zároveň se však děsí toho, že přijdou o svou nezávislost a možnost poznat ještě někoho lepšího. Zní to sobecky, ale je to tak. Navíc to platí nejen pro muže, ale i pro ženy.

Mnohé ženy mají tendenci vybírat a vybírat, až nakonec přeberou. Stále se jim zdá, že nepotkaly toho pravého. Jednomu chybí jiskra, druhý je příliš hodný, další plešatý a tak dále.

zoom

Muži se do manželství nehrnou

Za všechno můžou společenské změny

Kladete si otázku, proč se váš partner nebo partnerka bojí závazků? Proč se nechce přestěhovat do společného bytu nebo se vyslovit s žádostí o ruku? Ptáte se sami sebe, kde se ve vás bere najednou ta nejistota? Příčiny strachu mohu vycházet ze společenských změn. V dnešní době se každý rozhoduje sám za sebe, má takřka „neomezenou“ volnost, což nám znesnadňuje rozhodování. Jakmile se rozhodneme, ihned začneme znovu váhat, jestli jsme se rozhodli správně.

A aby toho nebylo málo, spousta z nás je ovlivněna negativními zkušenostmi z minulosti. Neseme si se sebou zklamání z minulých vztahů a někteří i z ne příliš povedeného dětství, což nás ovlivňuje v rozhodování. Máme strach z dalšího zklamání nebo nedokážeme správně zvládat důležité životní situace kvůli problémům rodičů, kterými jsme byli v dětství svědky, a které mohly negativně ovlivnit i naše sebevědomí.

Zvolte vyčkávací přístup

Ať už se chcete vdávat či ženit, mít děti nebo se přestěhovat do společného bytu, nikdy na druhého nenaléhejte. Místo zásnub se můžete dočkat kopaček, nebo nakonec partner svolí, ale v budoucnu se vám to vymstí. Pokud vám na vztahu záleží a chcete jej udržet, můžete navrhnout kompromis. Dohodněte se společně na časovém horizontu, kdy si řeknete, jestli spolu zůstanete, nebo se rozejdete. Ve své podstatě se jedná o mírnou formu ultimata, která vám může pomoci vyřešit zásadní věc v současném vztahu. Zjistíte, jestli o vás druhý skutečně stojí nebo je nejvyšší čas hledat toho pravého/pravou někde jinde. Pokud si strach ze závazků nevyřešíte a budete to stále oddalovat, povede to k jedinému – bolestivému rozchodu.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.

TIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!NOVÉ
Chystáte se na jaře zhubnout? Čekají vás překážky!

Chystáte se na jaře zhubnout? Čekají vás překážky!

Životní styl

S příchodem jara se řada lidí začne soustředit na hubnutí, aby měla hezkou postavu do plavek. Jenže ne vždy to jde tak, jak si člověk představuje. Jaké jsou hlavní příčiny toho, proč přebytečná kila odmítají jít dolů?