Tunisko si vás získá plážemi i historickými památkami

Užijte si písečné pláže, atmosféru saharského písku a kouzlo historických památek. Tohle všechno a mnohé další nabízí Tunisko, které je v posledních letech hodně vyhledávanou turistickou destinací. Nevěříte? Přesvědčíme vás.

img

Tunisko si zamilujete z mnoha důvodů. Primárně to bude spojení kulturních a historických památek s přímořskými letovisky. Vynikající gastronomie, spousta výletů do vnitrozemí a dech beroucí výhledy. Jestliže vás tohle všechno zajímá, přinášíme vám několik tipů na vhodnou dovolenou v Tunisku

Začněte u historie a architektury 

Každý z nás má samozřejmě trochu jiné představy o dovolené v Tunisku. Pokud patříte do skupiny lidí, které zajímá historie a prahnou po poznávacích zájezdech, tento odstavec je vyčleněn právě pro vás. Tunisko si vás získá mnohými památkami. Musíte pouze vědět, do jakého města se vydat. 

 • Tunis 
 • Kairouan 
 • Kartágo 
 • El-Džem 
 • Thysdrus 

Abychom byli v tomto směru trochu konkrétnější, přinášíme vám seznam vybraných památek řadících se k těm vyhledávaným. Je to kupříkladu mešita Jama Ez Zitouna, Muzeum Bardo, ale také to, co zbylo z baziliky Cathagenna. Určitě si nenechte ujít návštěvu chrámu sv. Cypriána a Antoniovy lázně. Tohle všechno jsou místa, kde na vás dýchne skutečný duch minulosti a možná právě z těchto důvodů si Tunisko ihned zamilujete. 

Co dalšího vidět v Tunisku? 

Je tu pochopitelně i sorta cestovatelů, kteří tíhnou spíše k aktivní dovolené z pohledu sportu a dobrodružství. Ani v tomto ohledu vás Tunisko nezklame. Zavítat můžete třeba do Národního parku Ichkeul. Zde se tyčí vrchol Jebel Ichkeul, k němuž si můžete naplánovat trek. K vidění jsou bažiny, jezero a ostatní zeleň. Odvrácenou tváří takového místa je Sahara. Ta je naopak plná písku a přináší poznání ze sedla čtyřkolky nebo hřbetu velblouda. Výzvou se stává i populární ptačí rezervace. A když si budete chtít odpočinout, zamiřte na tuniské pláže. 

 • Salakta 
 • Mahdia 
 • Tabarka 
 • Bizerte 
 • Sousse

Poté, co budete absolvovat poznávání podmořského světa se už nebudete ptát, co vidět v Tunisku. V ten moment vám to bude všechno jasné. V přímořských letoviskách se kromě jiného nabízí také ostatní vodní hrátky. 

img

Dovolená na Djerbě 

Tuniské vnitrozemí a pobřeží samozřejmě můžete opustit ve prospěch dalších krásných míst této destinace. V tomto směru se nabízí ostrov Djerba. Ten je mimochodem přístupný i z pevniny. Ani tady nebudete strádat z pohledu objevování nových míst a relaxace. Obdivovat toho můžete opravdu hodně. 

 • Město Nefty
 • Krokodýlí farma
 • Synagoga El-Ghriba
 • Vesnice Guellala 

Na Djerbě nebude o aktivní program rozhodně nouze. Naplánovat si můžete výlet k místu Midoun nebo podlehnete jedinečné atmosféře města Zarzis. Oddávat se lze i překrásným výhledům na kaňon Selja Gorge. Vedle toho se neochudíte ani o pláže, mezi nimiž jednoznačně vyniká Sidi Maharés a Plage de la Seguia. Vodní hrátky, golf, potápění, tohle všechno vám zprostředkuje nezapomenutelná dovolená na Djerbě. 

img

Cenově výhodná dovolená v Tunisku 

Začněte s plánováním své další dovolené, která může být právě v Tunisku, potažmo na ostrově Djerba. Sestavte si itinerář, s nímž se nudit nebudete a zároveň si užijete na krásných plážích. Velkým pomocníkem se vám v tomto směru stane cestovatelský portál cKlub.cz. Ten sdružuje všechny potřebné informace. Na jednom místě se tak dočtete o počasí, měně a bezpečnosti v zemi, včetně toho nejdůležitějšího. Seznamu krásných míst, odkud se budete inspirovat. Nakonec si můžete zvolit také cenově výhodný zájezd do Tuniska, jenž bude svým obsahem a službami odpovídat vašim potřebám. Poznejte skutečnou exotiku ve slunné zemi, která si vás podmaní v mnoha ohledech. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


DOPORUČUJEME
Jízda na kole nebo běh: Co je lepší na hubnutí?

Jízda na kole nebo běh: Co je lepší na hubnutí?

Životní styl

Cyklistická sezóna je v plném proudu. Pokud jste se však rozhodli osedlat své kolo, abyste ještě vylepšili svou formu do plavek, možná vás bude zajímat, jestli je jízda na kole na hubnutí to pravé. Nebo bude nutné k rychlejšímu shození nadbytečných kil obout spíše tenisky a začít pravidelně běhat?

NOVÉ
Revoluce v péči o pleť. Objevte kosmetickou řadu Oriflame NovAge+, která funguje v dokonalé synchronizaci s vaší pletí

Revoluce v péči o pleť. Objevte kosmetickou řadu Oriflame NovAge+, která funguje v dokonalé synchronizaci s vaší pletí

Životní styl komerční článek

Každá z nás touží po krásné a zdravé pleti. Avšak různé faktory, jako je stres, znečištění, špatné stravovací návyky a stárnutí, mohou způsobit různé kožní problémy. Společnost Oriflame přináší novou kosmetickou řadu s názvem NovAge+.NOVÉ
Jak si vybrat správný předporodní kurz

Jak si vybrat správný předporodní kurz

Životní styl komerční článek

Čekáte své první miminko? Nadšení a radostné očekávání střídají pocity strachu z neznámého a obavy z nejrůznějších komplikací? Napadá vás spousta otázek, na které neznáte odpověď, a bojíte se zeptat? Projíždíte všechny možné blogy a fóra o těhotenství a jediné, co si z nich odnášíte, je zmatená směsice nejrůznějších informací? To vše si můžete ušetřit, pokud si vyberete správný předporodní kurz, kde vám budou dělat průvodce zkušené lektorky, zdravotní sestry a porodní asistentky pro které je kontakt s těhotnými ženami a novopečenými maminkami denní chleba a spolu s bohatými zkušenostmi z porodních sálů vám odborně a erudovaně pomohou projít tímto krásným, i když náročným obdobím života.