Vneste atmosféru Vánoc i do vaší ložnice

Vánoce jsou svátky klidu, pohody a setkávání s přáteli. Někdo se na ně těší, jiný by se bez nich obešel. Ten shon kolem nich, který každoročně zažíváme, to není nic příjemného. Užijte si ten čas, provoňte domov cukrovím a svařákem, na stůl dejte vánoční ubrus, do ložnice si pořiďte vánoční povlečení.

Jak na Vánoce bez stresu?

Taky týdny dopředu píšete seznam, co všechno a kdy musíte zvládnout, aby to nedopadlo jako rok předtím, kdy jste nestíhali skoro ani štědrovečerní večeři? I když si to sepíšete, stejně si pak vyčítáte, že nic není dle vašich představ. Buď nemáte tak uklizeno jako kamarádka, nebo jste se netrefili do vkusu dárky. O tom ale Vánoce nejsou.

img

Jak doma vykouzlit tu pravou vánoční atmosféru?

Předvánoční čas je jako stvořený k tomu, abyste se na chvíli zastavili a doma vytvořili tu pravou vánoční atmosféru. Co si tak udělat adventní věnec, pořídit si vánoční povlečení nebo si ozdobit parapet vánoční hvězdou?

Adventní věnec na stůl i dveře

Vánoce bez adventního věnce snad ani nemohou existovat. Věnec můžete zavěsit na vstupní dveře, další, ten se svíčkami, dát na stůl. Věnce si můžete koupit, nebo si vyrobit vlastní. Bude vám k tomu stačit korpus na věnec, nějaké ty větvičky, svíčky a různé přírodniny na dozdobení.

Víte, že na adventní věnec patří 4 svíčky, které symbolizují neděle, které strávíte spolu se svojí rodinou? 

Vánoční hvězda se skvěle vyjímá na stole i okenním parapetu

Někdo dává přednost vánočnímu kaktusu, jiný vsadí radši na vznešenou vánoční hvězdu, kterou si můžete pořídit v mnoha velikostech a řada z nás ji s vánočními svátky má spojenou už od dětství. Ještě docela nedávno jste si mohli koupit jen červenou vánoční hvězdu, dnes je nabídka širší a pořídit si můžete i bílou, krémovou, meruňkovou, žlutou nebo třeba modrou.

img

Ozdobte okno světýlky

Světýlka k Vánocům patří stejně jako stromeček. Někdo jich má tisíce a ozdobí celý dům, jiný se spokojí s osvětleným oknem nebo stromem na zahradě, jehož větvičky omotá světelným řetězem.

Víte, že světýlka mohou mít i tvar vloček, malých sobů nebo třeba lucerniček?

Pozvěte Vánoce do ložnice díky pěknému povlečení

Vánoční atmosféra může vládnout nejen zahradě a obývacímu pokoji, ale i dalším místnostem. V kuchyni, kde pečeme cukroví, bude vonět vánoční koření jako skořice, badyán nebo anýz, do ložnice ji vneseme třeba pomocí povlečení s vánočním motivem. Aby takové povlečení nejen hezky vypadalo, ale bylo i funkční a odneslo vás do říše snů, dejte si na čas s jeho výběrem a vyvarujte se běžných chyb.

Mnozí z nás totiž povlečení vybírají podle designu, jak se pak diví, že se pod ním potí, že jim elektrizuje vlasy apod. Na čem tedy při výběru povlečení, a to i toho vánočního, záleží?

  • Nejprve si dobře rozmyslete, jaký preferujete materiál povlečení. Vsadíte na osvědčenou bavlnu, chcete krepové povlečení, které se nežehlí, nebo hledáte hřejivé flanelové povlečení?
  • Jaké rozměry má vaše přikrývka? Standardem jsou rozměry 140 x 200 cm, pořídit si můžete i prodlouženou délku povlečení, tedy 140 x 220 cm nebo francouzské povlečení na deku pro dva.
  • Až teď vyberte motiv. Budou to stromečky, vločky, perníček nebo třeba sobi?Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
Jízda na kole nebo běh: Co je lepší na hubnutí?

Jízda na kole nebo běh: Co je lepší na hubnutí?

Životní styl

Cyklistická sezóna je v plném proudu. Pokud jste se však rozhodli osedlat své kolo, abyste ještě vylepšili svou formu do plavek, možná vás bude zajímat, jestli je jízda na kole na hubnutí to pravé. Nebo bude nutné k rychlejšímu shození nadbytečných kil obout spíše tenisky a začít pravidelně běhat?

DOPORUČUJEME
K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

Životní styl

Mnozí si nejspíš doteď pamatují neuvážené výroky o tom, že kvůli koronaviru se letos k moři nepodíváme. Později média přišla s tím, že budeme moct jedině do Chorvatska, nebo třeba že na plážích v Řecku nás čekají plexiskla. Z Itálie média udělala masový hrob. Na dovolenou by tam jel jedině šílenec! Jaká je skutečnost?NOVÉ
Sex pozitivně ovlivňuje zdraví - víte jak?

Sex pozitivně ovlivňuje zdraví - víte jak?

Životní styl

Pravidelná sexuální aktivita prospívá zdraví i duševní pohodě. Jaké zdravotní benefity můžete od milování a sexuálních hrátek očekávat? Neostýchejte se a přečtěte si článek. Zjistíte, že kvalitní sex dokáže mnohdy víc než celá hrst léků.