Vyhrajte boj s časem aneb jak minimalizovat vrásky

Trápí vás první příznaky stárnutí, ale nechcete se podrobovat estetickým zásahům? V takovém případě můžete pleť rozjasnit, minimalizovat vrásky a zároveň zpevnit obličejové kontury pomocí přirozené stravy a kvalitních potravinových doplňků.

Mezi nejúčinnější látky, díky kterým si můžeme udržet dlouhodobě mladistvý vzhled a dobrou fyzickou kondici, patří podle mnoha vědeckých studií kolagen a kyselina hyaluronová: kolagen zpevní strukturu pletí, kyselina hyaluronová ji dodá pružnost. Kyselina hyaluronová je látka přirozeně se vyskytující v našem těle, která se nachází převážně v pokožce (cca 70 %), kloubech, šlachách, vazech a očním sklivci. Jenže s přibývajícím věkem produkce kyseliny hyaluronové v organismu klesá, což vede k dehydrataci pletí, vzniků vrásek a opotřebovaní kloubní chrupavky. Můžeme tento proces nějakým způsobem zpomalit? 

img

Hydratujte pleť pomocí kyseliny hyaluronové

Populární kyselina hyaluronová zastává v našem těle několik funkcí, přičemž jednou z jejich klíčových vlastností je mimořádně na sebe vázat molekuly vody. Díky tomu je pleť skvěle hydratovaná. V praxi to znamená, že molekuly kyseliny hyaluronové vyplní prostory v kůži, které by působily suše a ochable. Dodají vám šťávu a svěžest. Pozitivní vliv to má také na klouby a oční sklivec. Dochází k redukci vrásek a zpomalení jejich vzniku. Za zmínku stojí i lepší hojení ran. V kloubech slouží jako lubrikant a tlumič nárazů. Podporuje tvorbu kolagenu. Abychom však z jejich účinků mohli dlouhodobě čerpat, nestačí používat pouze krémy s obsahem kyseliny hyaluronové. 

Jaké je nejlepší forma kyseliny hyaluronové?

Pomineme-li injekční podávání kyseliny hyaluronové, nabízí se jako nejefektivnější řešení tablety s kyselinou hyaluronovou, které jsou navíc často v kombinaci s vitamínem C a s kolagenem. V této kombinaci jde o velmi účinný potravinový doplněk, který při pravidelném užívání pomáhá s hydratací, pružností pleti, ale i posílením kloubů a chrupavek. Vitamín C se navíc postará o rozjasnění a sjednocení pleti. Nyní si vezměme pod lupu zmiňovaný kolagen.

img

Kolagen je zárukou mládí. V krémech ale účinný není

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivých tkání. Jeho úkolem je udržet kůži pevnou a pružnou. Tedy mladou. A protože většina z nás si chce mladiství vzhled zachovat co nejdéle, mnozí obchodníci s kosmetickými přípravky se nás snaží přesvědčit o tom, že jejich anti-age přípravky jsou plné kolagenu. Možná i jsou, ale má to jeden háček. Molekuly kolagenu jsou velké a do žádoucí vrstvy pokožky se nedostanou. Zůstávají na jejím povrchu pokožky a pak se vymyjí. Z toho důvodu je nutné kolagen čerpat z kvalitních potravinových doplňků (například ve formě tablet) či tvorbu kolagenu v pleti podporovat zdravou stravou. Jezte  potraviny bohaté na vitamín C (citrusy), tučné ryby (losos, tuňák, makrela) a mořské plody, čerstvou zeleninu. Vyhýbejte se průmyslově zpracovaným potravinám a omezte cukry.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
3 tipy k lepšímu spánku

3 tipy k lepšímu spánku

Životní styl komerční článek

Průměrný člověk stráví spánkem až jednu třetinu života. A aby to byl čas strávený kvalitně, je potřeba tomu v některých případech trošku pomoci. Řadíte-li se mezi spáče, kterým zdlouhavé usínání nebo noční buzení nic neříká, máte vyhráno, ovšem pokud patříte do té druhé skupiny, inspirujte se v našem článku, jak docílit lepšího spánku a konečně si pořádně odpočinout.

DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?DOPORUČUJEME
Jízda na kole nebo běh: Co je lepší na hubnutí?

Jízda na kole nebo běh: Co je lepší na hubnutí?

Životní styl

Cyklistická sezóna je v plném proudu. Pokud jste se však rozhodli osedlat své kolo, abyste ještě vylepšili svou formu do plavek, možná vás bude zajímat, jestli je jízda na kole na hubnutí to pravé. Nebo bude nutné k rychlejšímu shození nadbytečných kil obout spíše tenisky a začít pravidelně běhat?