Zmenšete svou uhlíkovou stopu

Pár malých změn ve vašich zkrášlovacích návycích může mít pozitivní dopad na životní prostředí.

Možná teď koumáte nad tím, jak vaše kosmetická rutina může ovlivňovat životní prostředí a zvyšovat vaši uhlíkovou stopu. Ale vše od sprchování, přes úpravu vlasů až po odličování může přispívat ke změnám klimatu. Poradíme vám, jak uhlíkovou stopu, která vzniká při vašem zkrášlování, zmenšit.

Neplýtvejte vodou

Jedna ze základních věcí, která může zminimalizovat vaši uhlíkovou stopu, je šetření vodou. Pokud jste dosud nechávala při čištění zubů puštěný kohoutek, zavřete ho. I když je poležení v teplé vaně velmi relaxační, dopřejte si ho jen občas a před koupáním ve vaně dejte přednost sprchování. Dobu strávenou pod sprchou také zkraťte na nezbytně nutné minimum. Mějte na paměti, že plýtvání vodou má opravdu velký a negativní dopad na kvalitu našeho životního prostředí.

Nemyjte si vlasy každý den

Možná si nedovedete představit, že byste si každé ráno po probuzení neumyla hlavu, nevyfénovala vlasy a neupravila účes pomocí stylingových produktů. Pokud však máte zájem zmenšit svou uhlíkovou stopu, zkuste si mýt vlasy méně často. Nejenže ušetříte za vodu, ale také za šampon, za spotřebu elektřiny při fénování, kulmování či žehlení vlasů a za vlasové produkty. Navíc časté mytí vlasů smývá přirozenou mazovou vrstvu z vlasové pokožky.

Dejte přednost přírodní a bio kosmetice

Při výběru nových kosmetických výrobků se zaměřte na jejich složení. Hledejte produkty s přírodními, netoxickými a bio přísadami, nebo veganské výrobky a ty co nejsou testovány na zvířatech. Složení přípravků má ohromný dopad na životní prostředí už jen tím, jakým způsobem se některé vyrábějí a jak jsou získávany. Také se zaměřte na množství složek ve výrobku, obecně platí – čím méně přísad, tím ekologičtější produkt.

Vybírejte si recyklovatelné a větší balení

Nejlepším obalem je sklo, které je recyklovatelné, nejhorší plast, do kterého je bohužel balená převážná většina kosmetických produktů. Při nákupu výrobků, které používáte často, jako jsou třeba odličovací tampóny nebo vložky, vybírejte větší balení. Tím snížíte množství odpadu ve srovnání s výrobky v malých baleních. Navíc nebudete muset tak často nakupovat, což ušetří vaše peníze za benzín, autobus, nebo v případě nakupování online, za poštovné. Komentáře

sarlotka1
Škoda, čekala jsem něco, co nevím..
VeronikaEma
Reaguji na sarlotka1: :-/ jo no... tohle snad dělá každej, komu není planeta úplně u...
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NEJČTENĚJŠÍ TIPY A TRIKY
4 podzimní beauty trendy

4 podzimní beauty trendy

Kosmetika

Kosmetické trendy se mění rychlostí blesku, prozradíme vám, které jsou teď na podzim velkým hitem a stojí za to, je vyzkoušet.

TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.NOVÉ
Chcete se připojit k dárcům krevní plasmy? Jaké překážky mohou nastat?

Chcete se připojit k dárcům krevní plasmy? Jaké překážky mohou nastat?

Životní styl

Darovaná krevní plasma vám může zachránit život. Stejně tak jejím darováním můžete vy pomoci někomu jinému. Ale i možnost stát se jedním z novodobých hrdinů je privilegium, na které nedosáhne každý. Zjistěte, kdo nemůže darovat krevní plasmu.