5 zastaralých mýtů o kráse

Je pravda, že některé zkrášlující triky našich maminek či babiček, fungují, my vám však dnes prozradíme, které to rozhodně nejsou.

Mýtus – vazelína zabraňuje tvorbě vrásek

Podle výzkumu publikovaném v roce 2012 v The Journal of Clinical Investigation vazelína sice má hydratační účinky na pokožku a pomáhá s odličováním, a hydratační přípravky vskutku pomáhají snižovat viditelnost jemných vrásek, nicméně autor výše zmíněné studie upozornil, že v boji proti vráskám existují mnohem účinnější výrobky s obsahem retinolu, kterým se vazelína nemůže vyrovnat.

Mýtus – holením chloupky zesilují 

Vaše maminka či babička vás nejspíš strašila tím, že holení způsobí rychlejší růst silnějších a tmavších chloupků, než byly ty původní. Tento hojně rozšířený mýtus se v roce 2007 rozhodli prozkoumat vědečtí pracovníci a své výsledky zveřejnili v British Medical Journal. Překvapivě jejich bádaní nepřineslo žádné vědecké důkazy o tom, že by holení mělo nějaký vliv na rychlost růstu, tloušťku či zabarvení chloupků.

Mýtus – kakaové máslo zabraňuje tvorbě strií

Tento velmi známý mýtus moc dobře znají především budoucí maminky, které si ve snaze předejít nehezkému popraskanému bříšku a stehnům pečlivě natírají pokožku právě kakaovým máslem. Bohužel kromě zvýšené hebkosti pokožky je to k ničemu. Studie z roku 2015 publikovaná v British Journal of Dermatology totiž ukázala, že kakaové máslo nijak nezabraňuje striím ani nezlepšuje jejich vzhled.

Mýtus – pasta na zuby zničí pupínky na obličeji

Radili vám doma používat zubní pastu na akné? A zkoušely jste to? Pak jistě víte, že zubní pasta sice pupínky a pokožku okolo nich dokonale vysuší, nebo spíše přesuší, ale způsobí také další podráždění pokožky a zarudnutí pupínků. Kosmetičtí poradci rozhodně nedoporučují používat zubní pastu při léčbě akné, mnohem vhodnější jsou přípravky vytvořené speciálně pro boj s pupínky, které obsahují kyselinu salicylovou nebo benzoyl peroxid.

Mýtus – prenatální vitamíny urychlí růst vlasů

Mnoho žen zažije rychlejší růst vlasů a jejich zvýšenou hustotu během těhotenství. Nicméně není to kvůli vitamínům určených pro budoucí maminky, které užívají, ale díky kolísání hladin hormonů. I když je pravda, že nedostatek některých důležitých živin může vést k vypadávání vlasů a některé doplňky stravy mohou zabraňovat deficitu živin, zpráva z Kliniky Mayo ukázala, že užívání prenatálních vitamínů nemá na podporu růstu vlasů vliv.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.

NOVÉ
Nejmódnější kozačky této zimy

Nejmódnější kozačky této zimy

Oblečení

Klasikou v podobě černých nebo hnědých kozaček určitě nic nezkazíte, ale proč nevyzkoušet něco nového? Prozradíme vám, jaké typy kozaček jsou letos nejvíce in.NOVÉ
Tekutý lifting vs. Chirurgický facelift – které ošetření zvolit?

Tekutý lifting vs. Chirurgický facelift – které ošetření zvolit?

Plastická chirurgie

Tekutý lifting vs. Chirurgický facelift – které ošetření zvolit?Toužíte vypadat o pár let mladší? V případě, že je Vám mezi 35–60 lety, nabízí se Vám celá řada estetických ošetření. Vhodnost těchto zákroků je ovlivněna především kvalitou kůže, hloubce a rozsahu vrásek. My se dnes spolu podíváme, jaké výhody a nevýhody přináší tekutý lifting a chirurgický lifting.