Smazat

Co dělat s vyhořelým, depresivním manželem?

Ahoj všem, prosím o radu.. jelikož už fakt nevím, co mám dělat.
Nejdříve popíšu sebe: Je mi 26 let, mám 16 měsíční dceru. Jsem po operaci prsou, liposukci a celkově o sebe dbám. Každý den se snažím mít nějakou aktivitu. Rozhodně nejsem klasická maminka na mateřské. Po večerech pracuju ještě z domova.
Můj hlavní problém je bohužel můj manžel. Je mu 28 a od té doby, co se nám narodila dcerka to jde všechno z kopce. Je věčně unavený, pořád ho něco bolí, nemá náladu, pořád ho někdo se.**, pořád je všechno špatně. Nesměje se, jediné co dělá je, že sedí u počítače. S malou mi pomáhá, jezdí domů rovnou za náma, ale vadí mu když malá brečí, to má ještě horší náladu. Jiná v tom podle mě není, ikdyž na ženský je fest.
Jsem vyčerpaná žít vedle trosky, nabízela jsem mu psychologika, pomoc, aby chodil ven. Cokoliv, ale on všechno odmítá. Už se na něj netěším, když příjde z práce. Když je možnost, tak raději jdu ven bez něho, jekoliž on stejně nikam nechce a kdyžuž tak je nepříjemný a nedá se s ním bavit. Já si ale brala úplně jiného člověka. To co je z něj teď nechápu ?? Může to být deprese, vyhoření? Poradíte co dál? Chybí mi podpora ..
 
arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Cituji Natalii20: První návštěva trvala asi dvě hodiny - dvě hodiny si s paní psycholožkou povídal o svém životě. Pak se dohodli na jednich práškách, které nejsou vyložene antidepresiva, ale je to něco daleko mírnějšího a zabírá to postupně - je to na dlouhodobé užívání

Tak to ale nebyla psycholožka,ale psychiatr, ne? Psycholog ti prášky nesmí předepsat, protože to není přímo MUDr.

Chlapi jsou bohužel tací, že takové lékaře nevyhledávají a přitom taková návštěva u toho spravně vybraného lékaře, udělá hodně.
A jak tu bylo psano, tak v mozku chybí - myslím že se tomu říká jako serotin, či nějak tak,ale jista si nejsem - a pokud se to nedostává, tak je člověk jako chodící mrtvola. Čím dýl to trvá, tím je to horší a horší, až to opravdu může skončit zle.

Santana
Možná by sis mohla domluvit schůzku s nějakým psychiatrem sama, pokud manžel nechce, zkusit to s doktorem probrat. Říct mu, jak váš vztah vypadá, atd. Třeba ti něco poradí - postup, jak se chovat, co dělat, atd. A jasne, že o případně návštěvě zatím mužovi neřikej

arrow
profile_image
Natalii20
od 16. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji tyweee: Tak to ale nebyla psycholožka,ale psychiatr, ne? Psycholog ti prášky nesmí předepsat, protože to není přímo MUDr.

Aha, tak to máš asi pravdu. To se omlouvám za kamuflaci

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Cituji Natalii20: Aha, tak to máš asi pravdu. To se omlouvám za kamuflaci

Stane se, ono je někdy dobrý navštívit oba. Psychiatra přes leky a psychologa přes to kecání. Každý psychiatr není takový kecací

Cituji Bruce78: Copak vy nemáte nějaké kamarády ?

My jezdíme kařdý rok - parta ( lidi co už mají děti jezdá pochopitelně s nima ), týden chalupa v ČR, týden u moře, společné víkendy... A tak ...

Tak něco zorganizuj a vymysli..Má on nějaké kamarády ? Spojte sílu a ovlivňujte ho všichni ...

No já tedy nevím, ale setkala jsi se někdy s depresí? Na nic z toho co tu píšeš, ti člověk v depresi nepřistoupí. Všechno ho obtěžuje, i dýchat, není shopen ráno vstát z postele, prostě nechce nic, je to jak čekání na smrt. Tyhle pokusy o "domácí léčení" většinou nedopadnou dobře. Začít se musí psychiatrem a správnou medikací, až potom může přijít na řadu zábava.

arrow
profile_image
Arette
od 10. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jedině léčba,nic jiného,prostě ho k tomu dokopat,jinak se mu neuleví,v depresi nikdo za své stavy nemůže,je to neovlivnitelné vůlí,tu snahu co pro takového člověka děláte,trpělivost,lásku,vcítění on neocení,protože sám trpí a neví,jak z toho ven,je jak v sevření,jedině prášky ho vrátí opět do normálu,nic jiného neexistuje,nebavit se s tím dotyčným o tom,přihlásit ho k doktorovi a pak ho tam třeba i násilím dotlačit

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji tyweee: myslím že se tomu říká jako serotin

Myslím, že se tomu říká serotonin, ale to je vlastně jedno...

Každopádně by návštěva psychologa/psychiatra mohla velice pomoct...

Santana
sedmlumpuslohlopumpu
Přeju hodně síly a brzké vyřešení tohoto trápení...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji saluska: No já tedy nevím, ale setkala jsi se někdy s depresí? Na nic z toho co tu píšeš, ti člověk v depresi nepřistoupí. Všechno ho obtěžuje, i dýchat, není shopen ráno vstát z postele, prostě nechce nic, je to jak čekání na smrt. Tyhle pokusy o "domácí léčení" většinou nedopadnou dobře. Začít se musí psychiatrem a správnou medikací, až potom může přijít na řadu zábava

To je pravda, bez odborné pomoci se to neobejde...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Možná je to i to tzv. vyhořeni, což je podoné depresy,ale něco jiného.
Ale taky ne a je tu deprese - většina nemocí se začíná projevovat až v pozdějším věku. Mám doma takovou zajímavou knižku, kde dávali příklad, jak na tom člověk může být zle. Byl tam takový text na přečtení a různé situace - vůbec nemohl přečíst nic, přečetl větu, přečetl pul članku,ale neví o čem to je,... atd.

Bylo to zajimave. Určitě něvštívit pomoc i sama, koupit si knižku, něco si sama přečíst. Hlavně nic nedělat nasilím.

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Santano, není až tak jisté, jestli se jedná o depresi, můžeš mu zkusit položit otázky ze Zungovy sebeposuzovací stupnice.

Dřívější dělení klasifikovalo deprese mj. na organické, endogenní, ale i reaktivní, které jsou odezvou na tíživé životní události - v tomto kontextu vystupuje ta souvislost s narozením Vaší dcery a v důsledku i toho, jak se tím změnil váš vztah a způsob života. Je možné, že má problém se s tím vyrovnat?
Přivést takového člověka k odborné pomoci je asi obtížné, píšeš, že jsi to zkoušela; trošku bych oponovala, že deprese se neobejde bez odborné pomoci - mírné formy mohou odeznít i bez psychofarmak, zdá se, že Tvůj manžel funguje (chodí do práce, zvládá běžné věci), nevyjádřila ses ale, jestli se projevy spíše zhoršují, nebo jak je to v čase. V každém případě zjevně potřebuje pomoc a podporu, obvykle u těchto projevů platí, že méně je více a důležité je hlavně to, co nedělat: nezkoušet to přes požadavky na vůli (aby se „vzchopil“ atd.), nebagatelizovat a falešně neutěšovat, neradit, co zaručeně pomůže, co by měl, příliš se nevyptávat (nevyslýchat), nesrovnávat jeho potíže s potížemi jiných lidí, včetně sebe v pro nás podobné situaci (ať už dopadli dobře nebo špatně).
Mírnější psychofarmaka často předepisují i praktičtí lékaři, pokud by k tomu svému manžel důvěru měl, jeho únava a bolesti by stejně stály za vyšetření (i když mohou být projevy deprese, taky nemusí a mohou být primární). Důležité je i to, že pomoc a podporu potřebuješ taky Ty (Kamarádky? Rodina?).

arrow
profile_image
Santana
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky dobré ráno všem, jsem sama na maličkou a tak se děsně těším až dneska usne, abych si všechno v klidu přečetla. HOlky děkuju za podporu !

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

saluska
Myslím, že nikdo nemůže určit diagnozu po 5 řádcích... Říkám pouze, že zavřený doma je v depce každý druhý - logicky !

Trochu aktivity by mu neuškodilo... Sedí celé dny u PC a dělal to i před děckem. Jen říkám, že to taky deprese být nemusí a jen znechucení ze života jaký vedou a neumí s tím něco udělat.

Jestli není možné, že se choval před děckem podobně, jen to tak Santana nevnímala...

Což neznamená, že depresi nemá - to musí posoudit Santana, ta ho má vedle sebe...

arrow
profile_image
Sofie32
od 8. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Santana
doma jsme to měli chvíli podobně, manžel měl jeden rok po našem seznámení velké finanční problémy z předchozího vztahu, jeho rodina se zadlužila kvůli projektu s dobrou myšlenkou, ale špatným koncem, věřitelé klepali na dveře, posílali výhružné sms, stal se z něj člověk bez života, zavíral se před okolím a začal i přede mnou, nejhorší to bylo na podzim...
Vzájemně se nám podařilo to všechno překonat, oba jsem hodně pracovali, aby dluhy ubývaly, ale strašně nás to nakonec semklo, ty krátké chvíle volna jsme dokázali trávit jednoduše, ale hezky. Když jsme to zvládli, chtěli jsme začít nově a odcestovali za prací na 3 roky do zahraničí.
Dneska máme tři děti a víme, že se na sebe můžeme spolehnout...
Chci jen říct, chlapi obecně zvládají zátěžové situace hůř, než ženské.... Pokud je ale partner umanutý a nechce na vašem vztahu nebo problému pracovat, tak se můžeš snažit sebevíc a za chvíli z tebe zbude vyšťavená troska, protože ti tvoje snažení vezme veškerou energii.
Možná se partner vnitřně pere s rodičovskou zodpovědností, ale píšeš, že dcerce je 18.měsíců.... Asi jsi zkusila všechny alternativy po dobrém, tak bych vyvinula psychický nátlak, buď anebo....
Pro mě je největší odměnou vidět manžela, když se vracím třeba později z práce, jak s holkama něco kutí, nebo mažou blbý chleby k večeři, povídají si, vymýšlí opičárny.
Doufám, že se tvoje situace brzo vyřeší, určitě si zasloužíte být s holčičkou šťastné

arrow
profile_image
Santana
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě jednou vám mockrát děkuju za slova, podporu a vlastní zkušenosti.
Vločka - má to spíše zhoršující se tendenci a zkusím tedy tvojí radu a uvidíme
Je to příšerný žít s někým takovým, ale zároveń ho nechci opouštět

 

Váš příspěvek

Co dělat s vyhořelým, depresivním manželem?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené