Smazat

Co když nejsou peníze na dárky?

Ahoj ženy,

dovolila jsem si založit tuto diskuzi, ač takových Vás tu možná moc není, nicméně pokud jste se někdo naskytnul v podobné situaci, že prostě nemáte z čeho nakoupit vánoční dárky pro blízké, jak to budete řešit? Nebudete jim dávat nic?
Bohužel já se v podobné situaci nacházím, ale přijde mi absurdní to řešit výše uvedeným způsobem. Jenže co dělat? Za malé peníze se toho dnes moc koupit nedá, kord když jde o víc lidí a ne o jednoho.

Děkuji za názory
 
arrow
profile_image
Lauritta
od 18. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na BellaEJ: A co zkusit "jídelní" dárky?Domácí paštika v hezké skleničce s ručně malovaným štítkem, domácí sušenky, směs různých oříšků nebo čoko bonbóny hezky zabalené v celofánu s věnováním a mašlí.Já jsem loni dělala domácí citronovou a rozmarýnovou sůl a různé ochucené oleje a octy a úspěch byl velký.V Ikea mají hezké sklenice a stejně dobře poslouží i ty obyčejné na které nakreslíš např. květ apod. lakem na nehty.

arrow
profile_image
Ifísek
od 6. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A co třeba jim něco vyrobit? Vždycky, když jsem někomu dala něco vlastnoručně udělanýho, měl z toho veeelikou radost...a je to levnější než kupovaný dárky

arrow
profile_image
vicky mojeid
od 12. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hlavně si nepůjčujte peníze.. Oškubou vás jak to jen půjde.. Rodina to pochopí a z nějakého ručně vyrobeného dárku bude mít jistě velkou radost. Není to přeci o tom, dát dárek nebo dokonce dát nějaký co nejdražší dárek.

arrow
profile_image
Jay Jay
od 11. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tenhle problém řeším skoro každej rok, protože si ještě nevydělávám, jaksi není za co kupovat. Řeším to většinou tak, že si od někoho půjčím a na Vánoce, jakmile dostanu peníze, tak z toho to vrátím.

arrow
profile_image
daisy01
od 10. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vždyť Vánoce nejsou o darech,ale o tom,že si na blízké vzpomeneme.Taky si nedáváme žádné dary,se sestrou která je už vdaná jsme se domluvily,že si dáme dárek do 300kč.Má spoustu lidiček ještě z druhé strany,takže proč utrácet kvantum peněz nechápu...A s ostatníma jsme se domluvily taky,brácha,taťka..

arrow
profile_image
7catherine7
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

podľa mňa veľa ľudí to rieši tak, že dá darčeky len najbližšej rodine, rodičom, manželovi, deťom, neviem či máš deti, žiješ s rodičmi, netreba dávať darčeky tete, jej deťom a podobne. Ja toto viem pochopiť, od tety som vždy dostávala darčeky, ale raz som nedostala, ale pochopila som to, lebo viem, že nemôžu peniaze rozhadzovať, vždy je to lepšie ako moja teta, ktorá si vzhľadom na svoj nízky plat žije nad pomery, napožičiava si od každého a potom to nevráti

Cituji BellaEJ: že prostě nemáte z čeho nakoupit vánoční dárky pro blízké, jak to budete řešit? Nebudete jim dávat nic?

No když nemám peníze,tak logicky nebudu dávat dárky
Navíc pokud rodina tvou situaci zná,tak snad nikdo dary neočekává

Každý se koptí na vánoce s dárkama přitom dárek můžeme dát kdykoliv a ne jen proto,že v obýváku stojí ozdobený stromek.Stejně si lidi dávají kraviny...například ocet,cukr,olej a podobné věci by mně osobně spíše nas.... než potěšily,protože to je něco,co se může věnovat fakt kdykoliv a ne abych juchala radostí nad sklenicí něčeho pod stromkem.

Vánoce nejsou o dárcích ! Vánoce jsou o prožití příjemných chvil s bližními!! A v téhle době si to málo lidí uvědomuje !

já také nemám zrovna moc peněz, pač si ještě nevydělávám...nevím kolik je tobě, komu všemu chceš dávat dárky, pro koho atd., ale nemusí to být žádné drahé dary...já bych třeba koupila dárkové taštičky a do toho dala nějaké drobnosti...třeba nějaký hezký hrníček s milým(vtipným) nápisem + nějaké další takovéto drobnosti, které potěší...já sama mám kolikrát větší radost z maličkostí, než z drahých dárků nelam si s tím hlavu, vyraž se někam podívat a určitě něco objevíš i za pár kaček

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím s holkama - co něco vyrobit? Je všude tolik nápadů na krásné ,,hand-made'' dárky, kolikrát si říkám, proč se na nákupy nevykašlu a taky něco nevyrobím. Nebo nakup jen nějaké maličkosti, v tomhle tématu jsou krásné a levné nápady, i super dárky se dají pořídit velmi, velmi levně a pokud jsi na tom s penězi špatně, rodina určitě tvoji finanční situaci zná a bude ji respektovat, vyrob každému klidně ,,jen'' hezké přáníčko a na stres se vykašli.

My jsme s přítelem letos v podobné situaci.. Dostali jsme byt a tak veškeré peníze co jsme měli a co máme a mít budeme investujeme do bydlení.. Tudíž jsme již ostatním rodinným příslušníkům zdělili, že od nás nic čekat nemají, že to prostě nejde.. Než abychom jim koupili nějaké kraviny co stejně nevyužijí koupíme si něco potřebného do bytu (jelikož tak nic krom holých zdí není) a od nich samozřejmě nic nečekáme..

arrow
profile_image
BellaEJ
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Laky:
Ještě nevydělávám. Rodiče mi řekli, ať jim nic nekupuju, ať to neřeším.
Jenže mám přítele, a bylo by mi blbé nic mu nekoupit. Stejně tak jako jeho rodině. Dárky si dáváme každý rok, ale tenhle rok opravdu nevím, za co kupovat.

Reaguji na Lauritta:
Mě by takový dárek neurazil, jídlo vždycky potěší, jenže na domácí sušenky, paštiku aspol. je taky nutné nakoupit, a jídlo už taky nepatří k levným záležitostem.

arrow
profile_image
BellaEJ
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na nency: Vánoce sice nejsou o dárcích, ale dle mého je zvykem si něco dávat, i kdyby drobnost

Pokud jsou pro tebe Vánoce opravdu rovnítkem k dárkům a neumíš si to bez pocitu, že bys někoho obdarovala, představit, zkus si intenzivně hledat nějakou jednorázovou brigádu. Párkrát zajít do Tesca na noční skládat zboží nebo vzít doučování. Samozřejmě neznám tvé možnosti, ale je to taky možnost.

 

Téma Co když nejsou peníze na dárky? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené