arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na jajinka72:
Ještě chvíli vydrž, týdny jsou fakt málo...to tak max. srůstá kůže na povrchu, vnitř to ještě nějakých pár týdnů potrvá. Od operace jsem mohla za 2 měsíce najet do normálního režimu, tzn. cvičení jakékoliv, i kosticové podrpsenky. Ještě teda m ěsíc počkej.

Reaguji na lenik33:
Nenech se vynervovat. Např. já žádné léky od bolesti nebrala. A to nejsem žádná hrdinka. Prostě mě to nebolelo. Teda až na bolest v zádech ze spaní na zádech. Je mi 37.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Pepinna: také nejsem hrdinka,doktorů se bojim jako čert kříže,ale mít pěkná prsa je sen,a doufám že to zvládnu.Že budu muset spát na zádech mi nějak nedošlo,tak si to zkusím nacvičit.Jinak máš krásná prsa-závidím

arrow
profile_image
Danuu10
od 24. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Maminka až po půl roce

arrow
profile_image
tibati
od 6. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojky, já měla před opkou 70 E/F, teď má myslím tak C. Taky jsem zjišťovala všechny možné informace o pooperačním stavu, hojení, bolesti atd. Včera v 10.00 jsem šla na operaci musím říct, že mě nebolelo vůbec nic. Pěkně jsem se tam prospala a dnes ráno mě pustili a už jsem doma. Ani teď zatím nepociťuji žádnou bolest, doufám , že už to tak zůstane, Je fakt, že jsem neměla ani dreny, prý nebylo ani potřeba, redukce byla jen malá 105/140. Přeju všem, abyste to snášely tak vpohodě, jako já, protože tohle bylo (alespoň prozatím) brnkačka.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na tibati: tak to závidím a držím palce at se pěkně zahojí jizvy

arrow
profile_image
jajinka72
od 10. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tibati: Ahojky, mě řekl MUDr., že mi odebrali z každého prsu cca 600g. Takže by to moje záda měla pocítit. Na spaní na zádech jsem byla už před operací zvyklá...díky těm bolestem zad, měla jsem od září neustále zablokovanou pravou lopatku a žebra, a 2. týden po operaci mě taky bolela záda z neustálého spaní na zádech. Teď už to docela jde, už se můžu přetáčet na boky. Ortoped mi řekl, že bolesti zad by měly po operaci do půl roku vymizet. Ikdyž vím, že ne každému vymizí uplně. Jinak musím říct, že co se týče hojení jizev, je to týden od týdne lepší. Teď už jen doufám, že mi někde nevyleze vnitřní steh...toho se docela bojím. Díky všem za podporu a zkušenosti a také přeji dobré hojení

Ahoj, ve čtvrtek jsem byla na modelaci a z levého prsa mi pan doktor kvůli malé asymetrii odebral asi 100ml. Včera ráno mě propustili. Jsem spokojená, přímo nadšená. Pan doktor Hýža má zlaté ruce. Bolesti nemám skoro vůbec, dnes už jsem si ani prášek od bolesti nebrala. Trochu to pne a tlačí kvůli otoku ( mám pocit, že se mi tvoří mléko a budu kojit), ale cítím se dobře. Raději polehávám. Překvapilo mě, jak tady čtu, že vás některé tlačí a táhne ta podprsenka. Na mě včera navlékli tu Lipoelastic a vůbec mě netlačí, neškrtí, ten gumový šev ani nemám v podprsní rýze, spíš pod ní. Mě se zdá fakt pohodlná.
Jediné nepohodlí, ležení na zádech, když jsem zvyklá spát na boku.

A holky, nezdály se vám ty kozenky po modelaci nějaký menší?

arrow
profile_image
jajinka72
od 10. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, já dostala v nemosnici podprsenku od Triumphu a ta je jinak šitá než Lipoelastic, proto mě to pod prsy dřelo na jizvách. Dnes jsem 7 týdnů po operaci, na povrchu je vše zahojené, nic nebolí. V leže teda nahmatám tvrdé části v místech, kde se řezalo, takže předpokládám, že se to uvnitř ještě hojí. Na břiše taky ještě ležet nemůžu, tlačí to. Jinak, moje první slova po operaci byla, že "tam nic nemám!" ) Jak jsem už psala, tak z téměř osmiček mi MUDr. vymodeloval trojky Takže rozdíl obrovský! Dnes už jsem si na ně asi tak moc zvykla, že mi zase přijdou velké Pak si ale na sebe vezmu košili, kterou jsem před opkou sotva dopla přes prsa, a teď vidím, jak je mi volná a jsem nadmíru spokojená! Po operaci jsem měla obrovský strach, že se budu špatně hojit a že se mi třeba rozjedou švy, jak se to občas stává...to se ale nestalo a já jsem za to neskutečně vděčná. Teď už se jen děsím toho, že mi zase dorostou...nesmím přibrat! )

Reaguji na jajinka72:
Z osmiček na trojku? ! Tak to jsi měla fakt co nosit, to věřím, že je to velká úleva .
Do takové velikosti už ti snad dorůst nemůžou .
Gratuluji k dobrému hojení, doufám, že se mi to taky zahojí bez komplikací.
Mažeš? Masíruješ? Nebo to šlo tak hezky samo?

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jajinka72: už se jen děsím toho, že mi zase dorostou...nesmím přibrat! )

Neboj, samy jen tak nedorostou.. a to bys musela nabrat sakra hodně, aby ses vrátila na stejnou velikost Umím si představit, jak je ti fajn. A to jsem šla dolů jen o dvě? čísla - z D na B (C, dle značky prádla), ale tvar a pevnost prsou před a po je nebe a dudy (dudy byly před, teď je to nebe)

Cituji jajinka72: Dnes jsem 7 týdnů po operaci, na povrchu je vše zahojené, nic nebolí

Úleva, že jo. Po sedmi týdnech jsem začala opět cvičit, prsa se ještě trochu ozývala, ale brzy to přešlo. Nějak speciálně jsem se nešetřila, najela jsem na předoperační cvičení a nic se nestalo. Jen čekám ještě s tenisem, na ten si zatím netroufám.
Přeju už jen radost z prsou a žádný starosti.

Cituji Lenislavka: doufám, že se mi to taky zahojí bez komplikací

Pokud jsi zatím v pořádku, tak je to na hodně dobré cestě a taky přeju, ať to tak zůstane a hojíš se v pohodě dál.
Já jsem si docela užila dost už od začátku, horečky, otoky... teď už je to paráda a jestli jsem někdy zalitovala v momentě, kdy jsem fakt nevěděla, jakou polohu zaujmout, aby prsa nebolela, tak teď jsem šťastná jako blecha, že jsem do operace šla.
Měla jsem doma skvělou podporu od partnera, který, ač nechtěl o operaci ani slyšet, byl ve finále ten, kdo mě držel nad vodou celou tu nic moc příjemnou dobu.
Prsa sice nejsou úplně tip top, ale jsem asi vděčný pacient plastických chirurgů, nemusím mít vše 100%, stačí mi viditelné a ! hmatetelné zlepšení..

arrow
profile_image
jajinka72
od 10. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lenislavka: Ahojky, s operací jsem opravdu spokojená a kdybych se měla rozhonout znovu, rozhodla bych se stejně. Bohužel, zatím nemůžu napsat, že se mi nějak rapidně ulevilo, protože jsem na tu operaci vlastně šla kvůli bolestem zad a ty zatím stále přetrvávají. Chodila jsem víc jak 20 let nahrbená, s rameny dopředu, protože jsem se za ta prsa styděla a tím jsem si zhuntovala záda. Vlastně ani nemůžu chtít, aby se mi ze dne na den ulevilo tím, že mi doktor "uřízne" 1,20 tuku....Fakt je, že mě po operaci ty první 3 týdny záda nebolela...zase bolela prsa Taky už jsem začla trošku cvičit cviky, co mi ukázal můj ortoped na posílení mezilopatkových svalů, ale i to je to běh na dlouhou trať. Doufám, že sem budu moct za nějaký čas napsat, že moje bolesti zad uplně vymizely nebo se aspoň zmírnily
Jinak...ze začátku jsem mazala vepř. sádlem, to mi ale na těle smrdělo, tak jsem si asi po 14i dnech koupila měsíčkovou mast (základ je stejný, jen to jinak voní).
V kritických místech, v tom téčku pod prsy, to bylo maličko živé, tak mi MUDr. doporučil koupit si desinfekci v rozprašovači, vyčistit a pak prsa namazat mimo těch kritických míst.
Když jsem měla jooo strach, že se to nezahojí, koupila jsem si HEMAgel a musím ho pochválit, opravdu funguje! Do 2. dne to bylo zacelené!
Teď občas namažu NIVEA tělovým mlékem a přiznám se, že skoro nemasíruji.
Pravé prso má ale ještě trošku jiný tvar. Bradavku ještě vůbec necítím a uvnitř je to tvrdé.
Doufám, že jednou bude stejně tak hezké, jako to levé

Jsem se nějak moc rozepsala

arrow
profile_image
jajinka72
od 10. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji teda: Prsa sice nejsou úplně tip top, ale jsem asi vděčný pacient plastických chirurgů, nemusím mít vše 100%, stačí mi viditelné a ! hmatetelné zlepšení..

Tak na to mám stejný názor, taky si říkám, že už teď jsem spokojená, ikdyž to ještě není uplně zahojené a je možné, že se tvar už moc nezmění. Už jen to, že se nemusím dřít s tím obrovským břemenem na hrudníku, mi stačí Navíc má máloktrá žena obě prsa na chlup stejná a ikdyby mi zase trochu kelsly, tak to pořád nebude to, co jsem měla před operací

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jajinka72: Teď občas namažu NIVEA tělovým mlékem a přiznám se, že skoro nemasíruji.

Nemasírovat si netroufnu. Ale každý se hojí jinak.
Po první operaci se mi v cca stejném období, v jakém jsem teď, udělaly dost hrozné hypertrofické jizvy, bohužel všude - i kolem dvorců. Měla jsem sice malá, hezká pevná prsa, ale jizvy úplně všude.
Takže teď poctivě jizvy "drtím" 2x, někdy 3x denně... nejhůř se hojí spodní jizva od T směrem ke hrudní kosti - a ta je bohužel i nejvíc vidět. Ráno po probuzení vypadají jizvy vcelku OK, jsou slabě růžové, přes den - při námaze, sportu, začínají červenat.. ale tomu dávám čas, jednou vyblednou.

Mažu jen sádlem. Sice nic moc vůně, doma to ale nevadí. Kašlu i na to, jestli v práci někdo něco cítí nebo ne... chci hezký prsa, ostatní mi operaci neplatili, ani se pak nekroutili nějaký ten týden bolestí. Zatím mi nikdo nic neřekl, takže to pachově asi tak strašné není

Lenislavku, dáváš pořád Hemagel i po tom, co ti napsal MUDr. Menšík?

Reaguji na jajinka72:
ahoj, určitě se ti uleví, chce to nějaký čas. Já bych zkusila i třeba masáže, rehabku, možná by ti to tvůj doktor předepsal.
Já už mažu taky, vyškvařila jsem si sádlíčko a poctivě mažu a masíruju . Chodím i na laser.
Hemagel jsem používala celý druhý týden a všechno se mi krásně zahojilo.
Bradavku na levém prsu, kde mi mudr.dělal i redukci, taky ještě necítím, ale asi to chce čas.
Teď jsem hlavně spokojená s tím, jak vypadají a že se zatím dobře hojí .
Jak píšeš ty i Teda, viditelné a hmatatelné zlepsení....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené