arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

po čase se hlásím opět: mám dotaz k jizvám. Masírujete? Jak dlouho už/ještě?

Jsem pět měsíců a cca týden po OP a na kontrole bylo dr. řečeno jen: " zkuste nemasírovat".... spíše se ale operatér tvářil tak, že masírovat bych měla asi pořád dál.

Utěšoval mě, že jizvy vyblednou... horizont rok, dva. Tomu věřím. Údajně se mi ale i opět "zploští" nebo jak to napsat vystouplé kusy jizev v podprsní rýze. Má tu někdo s takovým vývojem zkušenost? (moje předchozí zkušenost je: jizva, co vystoupla, zůstala už vystouplá, nic se časem nesrovnalo )

Takže více jak pět měsíců po operaci masíruju a mažu...jak dlouho ještě?? Načetla jsem zkušenosti ze starších diskusí, zajímaly by mě i další , aktuálnější. Děkuju

arrow
profile_image
jajinka72
od 10. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já se také hlásím...jsem ve 20. týdnu po operaci, jizvy už nemasíruji, jen občas namažu nějakým tělovým mlékem. Na poslední kontrole mi MUDr. řekl, že to vypadá dobře a čeká mě před Vánoci uplně poslední kontrola. Jizvy jsou vidět jen v podprsní rýze, ale nejsou nijak vystouplé, jen ještě zarudlé. Aby zesvětlaly, trvá to dlouho...takže tomu dávám čas. Co mi ale vadí, že stále necítím bradavky...pravou vůbec, levou trošku Snad se to ještě spraví.

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jajinka72: jizvy už nemasíruji,

Ahoj,no,rozhodla jsem se dál pokračovat v masážích...přece jen, kolem jednoho dvorce mi jizva tuhne a stačí 2-3 dny poctivě 2x denně masírovat a jizva hezky povolí.

Zbytek jizev vypadá jak kdy.Pokud udělám večer masáž a namažu je, ráno jsou jizvy hodně pěkné - během dne se stav zhoršuje, večer jsou podstatně víc červené, jakoby táhnou a pobolívají. Je to boj. Bohužel mi chirurg při prvním zmenšení udělal jizvy poměrně "velkoryse". Na rozdíl od ostatních mám dolní jizvy úplně kolem celého prsu a část jizvy směrem k hrudní kosti se tak nikdy neschová - dle MUDr. Kmenta se při prvním zákroku prostě řezalo zbytečně moc Proto tiše doufám,že jizvy budou přece jen blednout - bohužel "první" jizvy zůstaly pořád růžové i po všech možnách korekcích.

Cituji jajinka72: Co mi ale vadí, že stále necítím bradavky...pravou vůbec, levou trošku Snad se to ještě spraví.

To mám stejně - už jsem ale psala do jiné diskuse, moc to neřeším, byla jsem na to upozorněna, že opakovaný zákrok = větší riziko ztráty citlivosti. Vydrž, tuším že Evelyn psala do jedné diskuse, že se jí citlivost vrátila po hodně dlouhé době, snad rok??

Přeju i dál jen pozitivní vývoj

arrow
profile_image
dajen11
od 28. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lenik33: já jsem po modelaci třetí měsíc a není to nic strašného,nových prsou si užívám a jsem moc spokojená.O jizvy se starám a nevadí mi,jsou pro mne lepší než moje vykojená prsa před operací,určitě do toho běž,budeš určitě spokojená.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahojky holky tak jak se hojíte a už mají Vaše prsa ten správný tvar?Mě už se to také blíží tak snad to zvládnu a budu se těšit z nových prsou

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahojky holky tak už to mám taky za seboua jsem třetí den po operaci.Zatím se jenom válím a odpočívám jsem stále unavená.Horší je to,že nemám odvahu se na ně ani podívat,při převazu jsem zahlédla kousek bradavky se stehama amálem jsem sebou sekla

arrow
profile_image
hrubka
od 10. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na lenik33: gratuluji a vůbec se nemusíš bát se podívatbudou určitě super, já jsem po zmenšení přes 2 roky a jsem naprosto spokojená přeji ti bezproblémové hojení

arrow
Neprodává v Bazaru

tak už jsem je viděla a tím že ty švy mám zalepené tak je to ok.Jsou uplně nadherný-už ted,nemůžu se na ně vynadívatjsem ráda že jsem do toho šla,ted ještě aby se to dobře hojilo.Jinak nic nedělám jen se válím na gauči,abych byla v klidu a dobře to srostlo

arrow
profile_image
hutu
od 6. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
na konci října jdu na modelaci s lehkým zmenšením k Dr. Kloudovi. Pořád dokola pročítám příspěvky, ale chtěla jsem se zeptat, jestli jste některá nějaký čas po operaci zhubla a jak se to projevilo na prsou ... Pořád jsem si říkala, že ještě do opky zhubnu pár kilo a nějak jsem to projela Co když zhubnu zhruba 5 kg až po operaci? Povolí se prsa hodně? A druhá věc. Namůžu si dovolit moc slouhou rekonvalescenci, učím ve škole, zhruba 4 hodky dopoledne, není to celý úvazek. Když půjdu na operaci ve středu a v pondělí nastoupím do práce, myslíte, že budu hodně grogy?

arrow
profile_image
hutu
od 6. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lenik33: Chtěla jsem se tě zeptat, jak to probíhá u Dr. Klouda? Já jdu k němu za měsíc. Mám nástup v úterý, ve středu prý opka. Platila sis operaci sama? Musela sis platit i ty předoperační vyšetření? Musím si to teď všechno oběhat. A jak to přesně probíhá?Jak je to tam třeba s jídlem? Asi je to stupidní dotaz, ale jak se to blíží, tak o tom začínám přemýšlet víc z tý praktický stránky )

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na hutu: v utery když nastoupíš tak s ním sepíšeš papíry,vyfotí si tě ,namaluje a pak už se ubytuješ na pokoji a dostaneš večeři.Ve středu jdeš na opku a taky dostaneš večeři,no a ve čtvrtek když je vše v pořádku tak jdeš domů.Operaci jsem si platila a předoperační mi udělal obvodní zdarma.Ohledně toho hubnutí mi Kloud řekl že mi nedoporučuje hubnout ted během těhto 2 měsíců když de prsa tvarujou,ale pak jestly kolísá váha +-5kg tak to prý na prsa vliv nemá.

arrow
profile_image
hutu
od 6. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lenik33: Dík Už docela začínám plašit Bolí tě to teď? A jak zvládáš běžný denní činnosti? Mám dvě mrňata, už teď jsem zvědavá, jak tříletýmu dítěti vysvětlím, ať po mně nehopsáMám teď 80 F, kupuju si podprdu od Trioly, menší mi je prostě malá a všude mi to leze. No a doktor mi řekl, že mám tak éčka a že by udělal jen modelaci. Jenže chci bojovat maximálně za déčka. Teď se bojím toho, co si doktor pod pojmem déčka představuje Mám pocit, že se jim moc zmenšovat nechce. Hodně sportuju a nechci se pořad tahat s nákladem. A taky si myslím, že velký prsa zase o hodně dřív znovu klesnou... Mám si usurpovat déčka nebo to nechat na něm? Taky jsem přemýšlela, že si tam vezmu déčkovou podprdu a prostě mu ukážu co chci

arrow
Neprodává v Bazaru

já taky původně chtěla zmenšení,ale rozmluvil mi to ,udělal jen modelaci a jsem strašně ráda,protože i tím jak ufiknul tu vysící kůži tak se min.o číslo zmenšili.Když jsem se probrala z narkozy tak moje první bylo-kde mám prsa.Jinak to nebolí vůbec akorát v tom občas píchne,dloubne a štípne,to je všechna bolest.Domacnost zvládám uplně v pohodě,ale ještě se šetřím,aby se mi to nerozjelo.Řídit auto mi moc nejde-to bolí jako když jsou hooodně namožený svaly.

arrow
profile_image
hutu
od 6. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lenik33: A podařilo se ti shodit nějaký to kilčo před opkou? A jak je to vlastně potom s kontrolama? Pokud mě propustí ve čtvrtek nebo v pátek, kdy pak pojedu znovu na kontrolu - vyndání stehů?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na hutu: Od začátku roku jsem dala dolu 14kg,ještě 5kg bych chtěla,ale ted ne aby mi prsa moc nepovolili.Jinak na kontrolu jdu po 14 dnech na vyndaní stehu.Já jdu ve čtvrtek tak už ted bojim,bojimAkdy jdeš na opku?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené