Reaguji na teda:
Ahojky, nevím, jestli se na Hemagel ptáš mě, ale asi ano, když jsem o něm psala
Hledala jsem, kde mi píše Mudr.Menšík a pak jsem to našla, ten dotaz dávala Lenik33 .
Pan doktor píše správně, že když už je to zahojené, je zbytečné Hemagel dávat. Pak píše, že je spíš na špatně se hojící rány, to je sice pravda, ale může se dávat i na ,,normálně,, se hojící rány, dokud jsou čerstvé a i strupy. Určitě urychluje hojení.
Já jsem první týden po op.měla jen ty originál náplasti, podprdu jsem skoro ani nesundala .
Pak po týdnu kontrola, přelepili mi je nově a já jsem si doma začala mazat Hemagel a lepit fólií, protože na tu normální náplast už jsem měla alergii, rudé pruhy v místech, kde jsem měla náplast. Takže druhý týden s Hemag., krásně se mi vše zahojilo a zatáhlo. Teď, třetí týden už mažu sádlem, masíruju.

arrow
profile_image
jajinka72
od 10. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji teda: dost hrozné hypertrofické jizvy

Ahojky, mohla bych se zeptat, jak tato jizva vypadá? Vím, co je keloidní jizva, ale o hypertrofické jizvě tady čtu poprvé. Neměla bys třeba nějaké foto, abych si udělala představu? Nemusí být Tvoje, třeba nějaký odkaz Hledala jsem to na googlu, ale vyjelo mi všechno možné Jinak jsem si před pár dny chtěla v lékárně koupit gel na zesvětlení jizev STRATADERM, ale neměli ho a lékárnice mi řekla, že 2 měsíce po operaci je krátká doba na to, aby mi jizvy zesvětlaly, že to může trvat až rok! Tak jsem řekla, že tomu teda ještě dám čas

arrow
profile_image
jajinka72
od 10. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lenislavka: Já bych zkusila i třeba masáže, rehabku, možná by ti to tvůj doktor předepsal.

Ahojky, na masáže jsem chodila už před operací, teď se taky chystám, jen na prsou ještě nemůžu ležet. Uvnitř jsou ještě tvrdá a to je problém na měkké techniky, které potřebuji. Včera jsem byla u neuroložky, ta mi to trochu namasírovala v sedě, tak uvažuji o těchto masážích. Mudr. by mi je určitě napsal, když mu řeknu, že mě bolí záda. Příští týden jdu i ke svému ortopedovi, ten mi napravuje záda, tak uvidím, co mi řekne.
Jinak k tomu Hemagelu...já jsem se hojila asi docela dobře, jen v tom téčku pod prsy to trvalo trošku déle. Tam jsem použila Hemagel a vlastně jsem každé prso namazala a přelepila na 24 hod. jen jednou a bylo to zahojené
Můj "problém" byl ale asi jen 0,5 cm velký.

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lenislavka: Hledala jsem, kde mi píše Mudr.Menšík a pak jsem to našla, ten dotaz dávala Lenik33

¨
Pravda, smotala jsem vše dohromady. Pokud Hemagel pomohl, není co řešit. Co doktor, to názor - člověk stejně musí vyzkoušet sám na sobě, co mu vyhovuje a co ne.

Cituji jajinka72: Neměla bys třeba nějaké foto,

fotku zkouším vložit, snad to vyjde...jinak zkus zadat hypertrophic scars foto nebo picture...
vyjede toho dost...i když u některých si myslím, že to jsou už keloidy... hypertrofická je jen vystouplá, ztluštělá, ale nejde tak do šířky jako keloid...

když jsem šla na konzultaci k MUDr. Kmentovi, zmínila jsem, že se bojím, aby se mi zase neudělaly keloidy jako tehdy před xxx lety... uklidnil mě, že keloidy jsem rozhodně neměla... že to byly právě hypertrofické jizvy... vysvětlení k tomu je i webu k hojení jizev...z něj cituju....
www.hojeni-jizev.cz/

Někdy dojde k tomu, že produkce vaziva se včas nezastaví a nad jizvou vznikne plastický útvar. Pokud se jizva nešíří do okolí rány, říkáme těmto jizvám hypertrofické. Jedná se o nejčastější formu chybného hojení jizev.

Někdy vznikne nad jizvou plastický polštářek, z něhož do stran vybíhají cípy. Kolagenová vlákna vytvářejí zbytnělou tuhou tkáň. V tomto případě se jedná o jizvu keloidní. Její zabarvení může být červené až fialové.

Ale tím tě nechci strašit - je tu spousta holek, které se zahojily super a nemasírovaly vůbec. Jen kdybys měla pocit, že ti jizvičky tuhnou, začínají vystupovat - pak určitě s masáží neváhej.

Ad vyblednutí - z mé zkušenosti - tady pomůže fakt jen čas. Je tu i dost názorů dalších holek po plastikách, můžeš mazat, čím chceš, ale barvu zase tak moc neovlivníš - jizva vybledne tak i tak, někdy dřív, někdy později.
Takže stále nedám dopustit na sádlo, zatím funguje a nemám tím pádem důvod ho měnit + masáže + čekání, jak to celé dopadne.

arrow
profile_image
jajinka72
od 10. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na teda:
Ahojky, na stejný odkaz jsem koukala už před tím, než jsem Ti napsala, ale nějak z toho nevyčtu, jaký je rozdíl mezi keloidem a hypertrofickou jizvou Proto jsem chtěla foto. Když jsem zadala do vyhledávače "hypertrofická jizva", tak mi právě spíš vyjela keloidní...nebo ten rozdíl nevidím...Já mám jizvy hladké, nikde nic vystouplého není, jen v podprsní rýze na pravé straně mám pocit, že se jizva trošku roztáhla do šířky. Říkala jsem o tom na poslední kontrole svému operatérovi a řekl, že to nic není. Fakt je, že moje pravé prso je asi trošku větší než levé a právě v tom místě s tou rozšířenou jizvou, má trošku jiný tvar. Pořád si říkám, že se to třeba ještě srovná, přece jen jsem teprve 2 měsíce po operaci a sama vidím, jak se to ještě stále mění. Čas vše ukáže, ale o tom STRATADERMU stále uvažuji Kdyby to byl takový zázrak jako je HEMAGEL.....

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji jajinka72: Kdyby to byl takový zázrak jako je HEMAGEL.

Já ho za zázrak rozhodně nepovažuju. Měla jsem problémy s hojením které se po aplikaci Hemagelu ještě zhoršily. Nedoporučila mi ho ani kožní lékařka ke které jsem chodila na biostim. laser. Můj názor je, že kdo se dobře hojí, může v podstatě mazat čímkoliv na vyzrání a vyblednutí jizvy to žádný podstatný vliv nemá, je to hlavně otázka času a kdo se hojí špatně tak mu stejně žádná zázračná mastička nepomůže.

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jajinka72: ale nějak z toho nevyčtu, jaký je rozdíl mezi keloidem a hypertrofickou jizvou

Taky jsem do konzultace v 11/2011 vlastně netušila, co jsem na sobě nosila 5 let po první OP, než mi jizvy obrousili laserem, vyleptali dusíkem a já nevím co ještě..řekla bych, že keloid je opravdu jen ten tlustý buřt, kdy jizva je pomalu stejně vysoká a dvakrát tak široká jak hypertrofická. Na fotkách by měly být hypertrofické, keloid by byl 2x tak širší.
A navíc, keloidy by se standardně měly tvořit hlavně v oblasti nad prsy ne pod, takže taky útěcha.

Cituji jajinka72: Pořád si říkám, že se to třeba ještě srovná,

dej tomu čas, protože
na víc jak 100% platí, tohle:

Cituji Evelyn: kdo se dobře hojí, může v podstatě mazat čímkoliv na vyzrání a vyblednutí jizvy to žádný podstatný vliv nemá, je to hlavně otázka času a kdo se hojí špatně tak mu stejně žádná zázračná mastička nepomůže.

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Evelyn: že kdo se dobře hojí, může v podstatě mazat čímkoliv na vyzrání a vyblednutí jizvy to žádný podstatný vliv nemá, je to hlavně otázka času a kdo se hojí špatně tak mu stejně žádná zázračná mastička nepomůže.

k tomu mě napadlo ještě jedno, co se tu nikde nezmiňuje (i když dietářky se najdou spíš mezi hubeňoury s žebříkem na místě žeber, které jdou do augmentací).. hojení ovlivněné "zevnitř", myslím stravou a celkovým režimem. První OP,jako student VŠ s dost nezřízeným studentským životem, minimum spánku, stres před malými státnicemi... dopadlo to, jak to dopadlo, tj. hodně blbě.
Teď by ze mě měl radost snad každý výživový poradce, netvrdím, že si vážím poměry bílkovin, vitamínů a minerálů atd, ale oproti normálu se až abnormálně snažím, aby tělo dostalo, co má, aby spalo, jak má...věřím, že nejen "jste to co jíte" ale i "hojíte se podle toho, co jíte"

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji teda: .věřím, že nejen "jste to co jíte" ale i "hojíte se podle toho, co jíte"

Správná životospráva určitě vliv mít bude, je to celkem logický a souvisí s to s celkovým zdravotním stavem bude tam víc faktorů, možná věk, psychická pohoda. U sebe opravdu nevím... snažím se jíst a žít zdravě, na každou operaci jsem se doslova těšila, no a první operace špatné hojení, druhá naprosto bez problémů a poslední to byly horní i dolní víčka, pooperační průběh naprostá katastrofa, doktor říkal že něco takového se vidí tak max. u jedné pacientky z 500 (
Tak si asi už dám raději pokoj

arrow
profile_image
jajinka72
od 10. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji teda: věřím, že nejen "jste to co jíte" ale i "hojíte se podle toho, co jíte"

Ahojky, tak já tomu taky věřím, ikdyž já zrovna nejsem příkladem...mám nadváhu, snažím se hlídat, co jím, ale taky jsem občas neřízená střela Snažím se do sebe dostat nějaké vitamíny, vlastně i neustále zobu nějaké doplňky stravy v tabletách, ale taky je pravda, že jsem hned po operaci brala Arniku Montanu a Staphysagrii, tak možná i to pomohlo trošku mému hojení

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jajinka72: Snažím se do sebe dostat nějaké vitamíny, vlastně i neustále zobu nějaké doplňky stravy v tabletách, ale taky je pravda, že jsem hned po operaci brala Arniku Montanu a Staphysagrii, tak možná i to pomohlo trošku mému hojení

"Zobu" jen Céčko + někdy selen se zinkem. Doplňky, co jsi brala, tu hodně holky chválily, takže asi taky mají svůj podíl.
Já věřím, že i jizvy dopadnou dobře a budem "kočky" - vlastně už jsme ne? Vyhnisly mi zatím jen stehy na dvou místech a teď se jizvy tváří klidně a spokojeně, tak snad už bude vše OK. Je skvělý, že můžu masírovat vše, mazat vše a nemusím na sebe lít Betadinku a dávat pozor, abych si do ranek nic nezanesla...

Sice jsem nešla na operaci ze zdravotních důvodů, ale fakt si užívám menší prsa, co drží sama nahoře...nechápu holky, co mají svoje krásný jedničky, dvojky a nechají si do sebe nacpat silikon a pak sem nadšeně píšou, že si kupujou velikost E,F... to jsem ale my ženy, každá chce, co nemá.

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Evelyn: doktor říkal že něco takového se vidí tak max. u jedné pacientky z 500

OT: viděla jsem v galerii... takhle jsem vypadala po nose.
..taxikář, co mě vezl z Emauz domů, mi řekl ,že se na mě nemůže ani podívat, protože ho
v tu ránu bolí na hlavě úplně všechno.

Cituji Evelyn: Tak si asi už dám raději pokoj

A třeba taky ne
obdivuju , že jsi šla do bříška po tak krátké době po prsou.

Nicméně: konec dobrý, všechno dobré a hlavně, že jsi spokojená a operace splnila účel.

Mně po těch operacích vadí hlavně omezení normálního provozu + u zákroku v obličeji mi hodně pracovala psychika - nos se nehojil bez problémů, takže nervy - člověk to neschová na rozdíl od jizev na prsou.
Teď si taky říkám, že s plastikama konec, co jsem si chtěla dopřát, jsem si dopřála, zbytek zvládne jídlo + pohyb...ale vím já... třeba za čas, jestli budou třeba víčka... teď si chci ale peníze a dovolenou užívat jinak.
Přeju jen radost z výsledků rozhodnutí "nechat si ubližovat" (slova jednoho MUDr. při konzultaci ve věci plastiky)

arrow
profile_image
jajinka72
od 10. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji teda: Vyhnisly mi zatím jen stehy na dvou místech a teď se jizvy tváří klidně a spokojeně, tak snad už bude vše OK

Smím se Tě zeptat, po jaké době Ti vyhnisly stehy? Špatného hojení jsem se strašně bála a ikdyž je zvenčí vše zahojené, tak pořád hrozí to vyhnisnutí stehů. Já jsem 9 týdnů po operaci a netuším, jak dlouho tohle "vyhnisnutí" může hrozit.
Jinak...dneska jsem si byla koupit podprsenku a poprvé v životě jsem si koupila vystuženou! Opravdu supr pocit, kupovat si C košíčky, když před 2 měsíci to bylo G a navíc zmenšovací Jizvy mě moc netrápí, zahojené jsou a časem vyblednou samy. Hlavně, že netahám na hrudníku to břemeno

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jajinka72: Smím se Tě zeptat, po jaké době Ti vyhnisly stehy?

ahoj,první asi dva měsíce po... místo chvíli před tím pobolívalo, okolí jizvy bylo mírně červené, druhý steh se vyklubal asi po cca třech měsících, je to cca týden, dva, co je jizva zase celistvá a v pořádku - postup stejný... jakmile ale steh vylezl, ranka se rychle zacelila... byly to ale hodně malé kousky, ne nějaké dlouhé kusy šití... pomalu bych si ani nevšimla, že jsou už venku

arrow
profile_image
rorejs
od 1. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojky, jsem první den po modelaci prsou. Než jsem šla na zákrok,udělala jsem tu blbost,že jsem procítala různé diskuze a shledla video operace. Takže jsem se dost bála:narkozy,bolesti... Skutečnost mě ale mile překvapila. Prsa vůbec neboli,neměla jsem ani dreny,dnes mě pustili domu a krom opruzneho lezení na zádech je mi skvele! Držím všem palce,aby Meli také tak hladký průběh. Hlavně myslet pozitivně a být v klidu...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené