Smazat

Deprese a kam jít

Potřebuju poradit kam jít, aby mi bylo lépe, ale jednou to neovlivnilo můj budoucí život. ...........................................................

Ahoj,

vzhledem k tomu, že o tomhle se špatně mluví, tak bych se chtěla poradit tady než někam půjdu.

Abych to vzala od začátku. Měla jsem takové divné stavy a trvali už docela dlouho. CCa před rokem to vygradovalo a kamarádka si toho všimla, hodně mi pomohla a dotlačila mě k psychologovi. Byla mi diagnostikovaná těžká deprese s úzkostí. Byli mi předepsány AD plus něco na spaní. Brala jsem je asi 5 měsíců, bylo mi pak už dobře. Bohužel jsem však na popud téhle kamarádky a ještě jedné osobě AD sama vysadila, protože mi bylo řečeno, že na tom budu závislá a že doktorka byla "divná". - ted už ívm, že to byla chyba.
Je to tedka asi půl roku a ty stavy se mi začali vracet. Nevím, co mám dělat.
Ted k tomu hlavnímu. Nevím, kam mám jít, nechci aby mě to jednou ovlivnilo v práci.
Když by chtěli třeba nějaký posudek od psychologa, tak aby tam nestálo, že trpím depresema. Kdo by mě pak zaměstnal?
Záznam se vede u státních (nebo jak to říct) psychologů ( a ještě musím posudek dávat svému obvoďákovi - od něj taky může chtít budoucí zaměstnavatel posudek, jestli jsem nějaké práce schopnáú u soukromých to tak není, ale na to zase nemám peníze.
Potřebuju s tím, ale něco dělat..
Poradí někdo, kdo se v tom vyzná?
 
arrow
profile_image
Lilitha
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Asi je to trochu ot, ale já nechápu, jak ti psycholog mohl stanovit diagnózu a předepsat léky....to byl asi psychiatr ne?
Myslím, že pro zaměstnavate nebude důležité, že bereš AD, dneska to bere kde kdo...psychologické posudky se dělají spíše proto, aby se zjistilo, jestli třeba při práci s lidma někoho nevezmeš po hlavě, nebo netrpíš třeba schizofrenií....

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Záznam od psychologa či psychiatra nemusíš nosit obvoďákovi. Nebo tedy správně by se mu asi měla zpráva z jakéhokoli vyšetření, které kdy podstoupíš u kteréhokoli doktora, přinést, jen tak pro pořádek, ale ukaž mi někoho, kdo to skutečně dělá.
Když chce zaměstnavatel psychologický posudek, pošle tě k doktorovi, se kterým má smlouvu, a ten ho udělá. Nevycucá si ho nikde z žádné databáze, kde by o tobě stálo, že bereš antidepresiva.
Sečteno a podtrženo, bojíš se zbytečně, návštěva lékaře tvé budoucí zaměstnání v tomto směru určitě neovlivní.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Candy86: Nevycucá si ho nikde z žádné databáze, kde by o tobě stálo, že bereš antidepresiva. Sečteno a podtrženo, bojíš se zbytečně, návštěva lékaře tvé budoucí zaměstnání v tomto směru určitě neovlivní.

Navíc AD dneska bere kdekdo a chodit k psychologovi nebo psychiatrovi snad už taky není tak strašný cejch jako kdysi.
Hlavně ale - jestli se ti depresivní stavy vracejí - s tím radši hned něco dělej, nebo to nakonec dopadne tak, že nebudeš schopná pracovat vůbec a nějaké posudky už tě nebudou muset zajímat. AD jsou samozřejmě pro spoustu lidí problém, ale pomůžou v akutní situaci aspoň na přechodný čas, než třeba najdeš jiný způsob léčby, příp. odpadne důvod depresí (záleží teda na tom, o jaký typ deprese jde a jestli je to dáno něčím konkrétním - z toho, co jsi psala, není poznat, jestli deprese přišly "jen tak" nebo jim předcházelo něco zásadního, co vyprovokovalo reakci).

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Brát chemii není vždy ideální, ale v mnoha případech je to spása a trocha chemie je lepší než nervy nadranc.. Jak řikají holky, u zaměstnavatele bych se toho určitě nebála. Nikdo se mě na nic takového nikdy neptal. Taky myslím, že dneska s nimi má zkušenost skoro každej, ale nikdo se tím samozřejmě nechlubí. Takže být tebou, dojdu pro léky at můžu normálně fungovat a k tomu hledám vhodnou alternativní pomoc - mě velmi pomohly regresní terapie - hlavní je ale opravdu dobrý terapeut.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Rebarbora: Takže být tebou, dojdu pro léky at můžu normálně fungovat a k tomu hledám vhodnou alternativní pomoc

Přesně takhle jsem to myslela

arrow
profile_image
agatka
od 16. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mau-mau:
Vím, že s tím musím něco dělat, jenom ted sebrat odvahu a někam si dojít.

Cituji Rebarbora: Nikdo se mě na nic takového nikdy neptal.

Tak to se mi ulevilo.
Regresní terapie? Tobě pomohla od depresí? O tom mi říkala kamarádka, tak se na to podívám. Děkuju za doporučení.

Děkuji holky za pomoc. Nechci s tím otravovat nikoho z okolí, takže mě tyhle informace uklidnili.

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, u psychiatra už jsi byla, diagnóza stanovena byla, podle toho co píšeš to bylo na pojišťovnu, takže ta o tom záznamy má, takže nevím čeho dalšího se ještě bojíš. Max. bude takový záznam čerstvější.
Vlastně to pro tebe bude ještě lepší, protože v tuhle chvíli to je situace "měla jsem deprese, léčbu jsem sama ukončila bez konzultace s lékařem". Tak se snaž to změnit na "měla jsem deprese, léčbu jsem ukončila když doktor řekl že jsem zdravá".

V ČR se takovéhle věci řeší jen málo, a i kdyby, tak tak depresivní epizoda v minulosti je uzavřená kapitola.

 

Váš příspěvek

Deprese a kam jít

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené