Smazat

Děsivé a živé sny

Mám velmi často děsivé sny. Tak 3-4x do týdne. Doslova tím trpím. Trvá to asi 2,5 roku.

Scénáře jsou různé, ale spojujícím prvkem je strach o život svůj nebo někoho blízkého. Často se mi zdá, že nám někdo vtrhne do domu, chtějí nám ublížit, nebo před někým utíkám. Kolikrát jsou scénáře fakt přitažené za vlasy, nechápu kde se to v mojí hlavě bere. Např. se mi zdálo, že nám před barákem v noci zakopávali chlapi v protichemických oblecích jaderný odpad a já je viděla z okna, když jsem se šla napít. A oni mě také viděli a já v tu chvíli věděla, že mě přijdou zabít. Nebo se mi zdá, že se snažím někoho najít (přítele, svoje zvířata) a pořád ho hledám a nikde není, jako kdyby zmizel ze světa a všichni kolem dělají jakože nikdy neexistoval. Nebo dnes, taková hrůza, zdálo se mi že se lidé něčím nakazili a začali být nebezpeční a já jako zdavá, jsem je musel začít vraždit abych přežila, i díte jsem musela zabít. Je to hrůza, probudím se z takových snů a hrozně se bojím, jsem rozrušená a zpocená, často mi trvá několik hodin než zase usnu a bojím se, aby ten sen nepokračoval. Je to pořád stejné: strach. Nedívám se na filmy s žádnou takovou tématikou, nečtu podobé knihy, už ani na zprávy nekoukám, ale mojí fantazii a podvědomí je to jedno. Přítel nade mnou kroutí hlavou, že jsem blázen, ať si dojdu k doktorovi. Prý mám myslet před spaním na něco hezkého. To dělám. Neusínám se špatnými myšlenkami, před spaním si pouštím komediální seriál, takže usínám dobře naladěná. Už mě to nebaví prožívat ty strachy, jsem z toho otrávená a unavená. Má to někdo taky? Nějaké rady co s tím? Přijde mi hloupé jít s tím k doktorovi. Jinak se totiž cítím po psychické stránce dobře.
 
arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jít k lékaři není vůbec hloupé, pravděpodobně se mu podaří najít problém daleko lépe, než když se o to budeš pokoušet sama. Časté noční můry jsou spánková porucha, s těmi se normálně k lékaři chodí. Kdybys 2,5 roku trpěla nespavostí, také bys asi někam zašla, ne? Jestli se přeci jen chceš pokusit nejprve najít řešení sama, zační tím, že se zamyslíš, co se stalo v době, kdy zlé sny začaly. Nepřihodilo se tobě nebo někomu z blízkých něco špatného? Nebo nezměnilo se u tebe něco (stěhování, nová práce, nový přítel, změna stravování, nějaká nemoc, léky...)? Je toho vážně hodně, může to být klidně něco, o čem by tě ani nenapadlo, že to může souviset. Jinak předpokládám, že základní rady jako dostatek spánku, pravidelnost, lehká strava večer atd. dodržuješ.

arrow
profile_image
blackorchid
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lehkou stravu teda asi nedodržuju, ale chodím spát pravidelně a dostatek spánku mám také - těch 8 hodin spím vždy (až na vyjímečně hnusné sny kdy nemohu zas usnout).

No tak změn nastalo dost. Stěhování (2x), rekonstrukce, hypotéka, starosti s prací atd atd. Ale kdo to dneska nemá, že? Ehm, ale i přesto vím kde je ten počátek. To se nepíše snadno. Před 3 lety jsem se pokusila už nebýt na světě. Bylo to zlý, ale mám to za sebou. Psychiatrie, psychologická sezení (velmi mi pomohla), léčila jsem se homeopaticky, protože po chemii mi bylo ještě hůř. Mám to za sebou, je mi dobře. Hrozně moc jsem na sobě zapracovala, je to dřina naučit se jiný přístup k sobě samému. Nyní žiju celkem spokojený život. Po těchto zážitcích mám slušnou sebereflexi, umím vysledovat jestli mám zásadní výkyvy v celkové naladěnosti, ale ty už fakt tak přes rok nemám. Cítím se stabilní.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

nevím, třeba ti něco v těle chybí a takto to tělo dává najevo. Může ti chybět mineral ,vitamím ,hormon apod. věci co jsou v těle . Můžeš mít něčeho hodně málo. Kup si pro začátek vitaminy a minerály centrum a uživej 2 měsíce.a pak uvidíš . Nebo si nech u doktora udělat rozsáhlé testy pokud k tomu bude svolný ať vidíš co ti chybí . Rozhodně s tím nechoď na psychiatrii tam tě jen nadopují obbovákama a nic se vlastně nevyřeší.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přítel tě nemá co posílat k doktorovi, ale večer se vynasnažit, aby se ti samou únavou nezdálo v noci naprosto nic !

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na blackorchid: to je způsobené tou svatbou ne? Už jsi vyřešila ty šaty nebo tě to pořád trápí?

arrow
profile_image
blackorchid
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Svatbou to nebude, je z finančních důvodů odložená na příští rok, protože budeme kupovat salon.

Večer usínám sama, přítel chodí z práce kolem 2hod v noci.

Taky to nechci řešit u psychiatra (to až jako poslední možnost). Nemám moc dobrou zkušenost, nechci se cpát chemií kterou píšou už ode dveří.

Zkusím nějaké ty komplexní vitamíny a asi lepší strava nikdy neuškodí. Nicméně mě fakt děsí co ta moje hlava zplodí.

arrow
profile_image
B.M
od 5. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zažívala jsem to samé, mě v tech snech provázela taková úzkost, že jsem myslela že umírám. Zkus urcite hořčík, vitamín b6, bylinky na uklidnění. Pomohly mi také bachovy esence na spaní a jeden z léčivých kamenů pod polštář. A nespi na zádech, pak se takové sny moc nezdají

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj. Nechci tě strašit, ale mně takový sen připravil o dědečka. Hlaně to rodině řekni, ať si dávají pozor. Mně se v pondělí (asi 4 roky zpátky) zdálo něco (už nevím co, ale význam jsem pochopila takto), co mi říkalo že se něco stane dědovi, který byl nachlazený nebo co. A ve středu mě probudila plačící máma že děda zemřel. Podle lékařky ležel a čekal až zemře, protože bez své matky nedokázal po její smrti žít. No, nebylo to poprvé co se mi to stalo, ale nikdy jinak nešlo o blízkou rodinu. Určitě všechny upozorni na možné nebezpečí. Jestli budeš vypadat jako blázen nevadí, hlavně že se nikomu nic nestane.

 

Váš příspěvek

Děsivé a živé sny

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené