Smazat

Domácí finanční neshody

Majetkové spory v partnerství, kdo co dal nebo by měl dát, to je častý kámen úrazu i tam, kde je peněz dostatek - natož tam, kde jich obvykle moc nezbývá.

Dobré ráno,
zajímal by mne Váš nestranný názor na mou současnou situaci. Je mi 40 let, posledních osm let žiji v zahraničí. Zde jsem si před dvěma lety našla současného přítele, se kterým bydlím v jeho domě prakticky skoro od začátku, co jsme se poznali. Celé ty dva roky jsme neměli jediný problém, dokázali jsme se vždy na všem domluvit bez konfliktů a hádek jako rozumní lidé a já si toho vždy velice vážila, protože v předešlém vztahu jsem zažila přesný opak a od té doby se mi domácí divadelní scény opravdu hnusí.

Jenomže dům, ve kterém bydlíme, je z roku 1966 a čím dál, tím víc potřebuje rekonstrukci. Do postelí nám (ještě zatím) neteče, do garáže už ano - přítel sám přiznal, že už je "víc, než nutné" vyměnit stará dřevěná okna a střechu a izolace a to je prý teprve začátek. Když jsem se přítele ptala, proč to nechal dojít až takhle daleko, řekl, že po rozvodu musel bývalou ženu z domu vyplatit a na další investice nezbylo peněz. To bylo asi před deseti lety.

Já mám v ČR byt v hodnotě asi 2 mil, před pár lety jsem jej měla v plánu prodat, ale nějak se mi do toho "na dálku" nechtělo, tak čekám, jak se bude trh s realitami vyvíjet a byt využíváme, když jsme doma v ČR 2 x v roce na dovolené. No a přítel se najednou začal o osud mého bytu nějak zvlášť zajímat, přišel s nápadem, že bychom byt mohli společně vymalovat a zeptat se v realitce na odhad ceny, atd., že je to škoda, když byt leží ladem. Souhlasila jsem, že má pravdu a dál jsem se tím nezabývala. Jenže když ještě párkrát nadhodil podobné téma, začala jsem tušit, kam míří - no a nedávno jsme seděli doma při víně a on mne na rovinu vyzval, ať svůj byt prodám, on na mne polovinu svého domu přepíše a peníze použijeme na rekonstrukci.

Řekla jsem mu, že to není nejlepší nápad a že mám známé, kteří nám s rekonstrukcí ochotně pomůžou, když bude potřeba - ale pokud jde o financování, bylo by mnohem lepší, kdyby si vzal úvěr. Přítel má dospělého syna, stýkají se pouze párkrát v roce, nemají dobré vztahy - syn je dle jeho slov líný a vyčůraný. Mám strach, že kdyby se s přítelem nedejbože něco stalo, tak se třeba budu roky soudit s jeho synem a nebudu mít kde bydlet, navíc žiju v cizí zemi. Mám podobný beznadějný případ v rodině : všichni ví, kdo má na co právo, ale soudy se táhnou léta, odvolání střídá odvolání a vysmátý dlužník "má snahu splácet" = splácí po stokoruně. Já mám z takových věcí panickou hrůzu a celý život se držím zásady, že je výrazně lepší problémům předcházet, než je řešit.

No a teď asi budu muset řešit problémy ve vztahu, protože od té doby je u nás doma dost těžká atmosféra, přítel se asi urazil nebo co a víc se o celé věci bavit nechce. Ještě podotýkám, že nikdy nemohl mít, ani neměl pocit, že bych se nějak nedostatečně podílela na domácnosti : potraviny nakupuji já ( a je jich hodně, protože denně vařím, v práci totiž žádné obědy nemáme ) , dost často jezdíme o víkendu na výlety - tak se o náklady vždy podělíme, on zaplatí cestu, já hotel nebo opačně, domácí práce jsou taky na mne, protože mám víc dní volna, .... atd. Šetřit peníze nejsme příliš zvyklý ani jeden - splácíme každý své auto, rádi si vypijeme, on navíc platí za syna alimenty na svou vnučku a mne taky údržba zevnějšku něco stojí .....

Má můj přítel důvod být na mne naštvaný, že se mi nechce do společných investic ? Nebo má někdo nějaké jiné lepší řešení ?
 
arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

a nešel by Tvůj byt pronajímat, abys z toho mohla na opravy přispět, ale abys ho stále měla, kdyby se mezi vámi něco stalo?

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hlavně si svoje zázemí ponechej. Já třeba bych se hodně rozmýšlela,jestli s ním zůstávat. Mně se jeho vztah k tobě zdá dost zvláštní, po svých mnoharočních zkušenostech s podobným člověkem bych ti to doporučila. Já naštěstí měla kam "zdrhnout"

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Půlka domu je úplně na nic. Byt neprodávat.

 

Váš příspěvek

Domácí finanční neshody

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené