Smazat

Drogy, moje dítě a já

Ahojky děvčata, nějaký čas jsem tady nebyla, tak doufám, že jsem to prohlédla dobře a že tady tohle téma, drogy, moje dítrě a já, ještě není.

Pokud jste se setkaly s tímhle problémem doma,jak jste se s tím vyrovnaly VY? Myslely jste si, že vašemu dítěti se to stát nemůže a že to jde mimo vás?
Podělte se, které jste to překonaly nebo vy, které to pávě řešite.
 
arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Máca1
Ahoj. Nechceš nám sem napsat, jaký je tvůj konkrétní probém? Přece jen je to dost choulostivá záležitost a než se někdo rozepíše, určitě by mu pomohlo přečíst si tvůj důvod pro založení tohoto tématu.
Mám pocit, že dogy u dětí se zde ještě nřešily, spíše přispívání na domácnost,přispůsobivoct a ochota

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Máca1
Jinak držín palce, aby vše dobře dopadlo.

arrow
Neprodává v Bazaru

No, já už jsem takříkajíc za vodou, proto mám zase chuť číst si tady na omlázku.
Když přišla dcera, v té době už se mnou nebydlela, abych ji pomohla, že už to sama nezvládne, tak jsem si myslela, že to nemůžu přežít. Moje holčička a drogy. Patřila jsem mezi ty, které si myslí, že se jim to nemůže stát. Když jsem později nad tím začala přemýšlet, uvědomila jsem si, že příznaky byly klasické, ale já jsem je neviděla.
Dělám v nočním podniku a přesně poznám když přijde někdo "sjetej", nafrčenej", vyhulenej"a vím, že je to všude kolem nás, ale u vlastního dítěte, to prostě nevidíš.

Pokud někdo řeší tenhle problém, tak se soustředí na pomoc svému dítěti a neudědomí si, že se musí také starat sám o sebe, aby to zvládl a proto jsem to tady otevřela, tady se o sebe staráme a navzájem se povzbuzujeme a od té doby, kdy se omlázko otevřelo, tak vzniklo tolik nových témat, tak proč ne tohle.

jj, tohle téma bude pro mě určitě za nějaký rok hodně důležitý, já jsme už teď přesvědčená, že můj synátro drogy brát bude, a to mu bude teprve teď 12.
Před vánocemi jsme už něco řešili. Byla to zatím jenom klukovina, ale zas tak daleko to od toho nebylo.
Jednoho dne mi zavolala maminka spolužáka mého syna s tím, že našla u svého syna drogy a že v tom jede i náš kluk. Začali jsme řešit, doma uhodili na syna a ten nám řekl, že chtěl dělat ze sebe frajera a tak mi doma sebral koření majoránku, dal si to do sáčku a před školou se vychloubal že má drogy. Viděla to nějaká mamina a práskla to ve škole, souhlasím s tím, byla jsem ráda, že jsem se něco takové dozvěděla. Vůbec těm klukům ale nedošlo, co tímto způsobí a obhájit to ve škole nebylo taky jednoduché.
Doufám, že dostal dost za vyučenou a bude na nějakou dobu klid, ale určitě se mu nevyhnu, to vím už teď . Je strašně rád středem pozornosti a chce být ve všem napřed, jen ne v učení, škoda

arrow
Neprodává v Bazaru

Atanera
Před vánocemi jsme už něco řešili
Třeba už opravdu dostal za vyučenou. Takhle, když to člověk čte, tak je to takový úsměvný, vzít doma majoránku, ale když se nad tím člověk zamyslí, tak je to děsivý. Ono to vždycky začne tím, že chtějí buď na sebe upozornit nebo zapadnout do party. U nás to bylo zapadnutí do party.

Máca1
U nás to bylo zapadnutí do party
u nás je to tak, že chce být středem pozornosti, je to i šašek třídy. Ono je to trošku těžší když vím jakou má povahu a těžko se s tím smiřuje.
Máca1
Třeba už opravdu dostal za vyučenou
to určitě, ale jen na malou chvíli, oni se rychle otrkají a zapomenou. Sice mu to občas připomeneme, nechce o tom slyšet, vadí mu to, ale ono to za chvíli vyšumí

Ta narážka od kamaráda bude zřejmě založena na nějakých zkušenostech s Tvým synem, 14 let je věk docela rizikový. Zkus najít nejbližší středisko výchovné péče (mají na starosti primární a sekundární prevenci) a poradit se s nimi. Mohl by jít do nějakého ambulatního programu a nebo na tzv. dobrovolný pobyt.Také v některých diagnostických ústavech realizují dobrovolné pobyty, není třeba soudního rozhodnutí. Většinou v rámci dohody s dítětem a rodiči. Policii bych zatím nechala stranou.

arrow
Neprodává v Bazaru

silwie
Hele, mě je 18 a vím, že si mládež takhle občas nadává normálně ty fetko, ty smažko a je to jenom z legrace. V případě tvýho syna bohužel je normální,že děti už v té 8. a 9. třídě mají zkušenosti s marihuanou. Chtějí vyzkoušet všechno, zkus si se svým synem normálně promluvit a hlavně z něho nedělej nějakýho feťáka. Zákazy a příkazy můžou fungovat jenom dočasně. Hlavně ho kvůli tomu neposílej do diagnosťáku, to je to nejhorší co můžeš udělat. Vezmi ho někam na nějakou přednášku, příp. k psycholožce. Taky mu sežeň knížku My děti ze stanice Zoo nebo Memento. Je to dobrá prevence.

arrow
Neprodává v Bazaru

Holky já mám kamarádku a kamaráda kteří v tomhle jeli.kamarádka začala kvůli klukovi kterýho milovala,chtěla se mu vyrovnat,šnupala perník a hulila trávu,pracovala v herně a začala hrát automaty,půjčovala si z kasy pořád peníze,že to co prohrála zase vyhraje ...prohrála asi 15 000 přisli ji na to rodiče ti byli tak chytří,že si ji odvezli zpatky domu(nebydlela s nima)a věnovali se jí,v jednu chvíli to vypadalo,že ji odvezou do lečebny,ale zvládla to sama a myslím,že hodně díky rodičům.Ten kamarád tam je to úplny opak i když to rodiče tušili a pak už i věděli,že bere drogy nic s ím neudělali udajně proto,že už o jednouho syna přisli a nechtěli přijít o druhého.drzěli ho chvíli doma bylo to ok jenže on začal znovu a jěště víc údajně si začal i píchat,ale ti rodiče místo toho aby ho vzali a odvezli do lečebny,radši mu vše zakazují a on tím pádem dělá čurbes ještě víc....jsou bohatí A tak pracuje v rodinné firmě od té doby se to trochu zklidnilo údajně neměl nic měsíc,ale měsíc je strašně krátká doba...myslím,že to záleží hodně na rodičích jak se k tomu postaví

Máco, mně přijde moc hezké, že za tebou dcera přišla požádat tě o pomoc. Chtěla bych, aby ke mně moje děti jednou měly takový vztah, aby se nebály přijít a přiznat i takový průšvih jako jsou drogy.

arrow
profile_image
augustina
od 21. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Milé maminy, moc moc vám držím palce, ať to všechno zvládnete ve zdraví svém i dětí. Mám také dvě( 23, 21let), máme super kamarádský vztah,v pubertě přiznali, že zkusili a prý nic. Jsou v pohodě a jsem za to moc ráda. Pracuju celý život v akutní medicíně, vím že mladých a i dětí na drogách je dost, ale dostat je z toho... Přeju moc sil, lásky a pevných nervů

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji silwie: , že to jednou zkusil

,
jestli to opravdu zkusil jenom jednou, tak by tak za týden měl být test negativní, při častějším užívání je test pozitivní i měsíc. Tak to zkus za týden znovu a uvidíš, pak bych teprve dělala nějaké závěry. Zatím se třeba mrkni na vvv.drogovaporadna.cz je tam dost zajímavých informací.

Já jsem se také v 18ti chytla party na intru kdy jsme snad kažný den chodili hulit marihuanu, taky jsem byla u všech fetka, ale s odchodem ze školy to skončilo, teď už bych to do pusy nevzala, ale myslim si že aby to děti nezkusili tomu rodiče nezabrání, člověk je tvor zvědavý. Horší pak je když v tom člověk pokračuje, ale když nebude chtít tak se tomu stejně nezabrání, a zákazy účinkují spíš naopak, já vždy fělala vše na truc rodičům, nechápu jak to semnou mohli vydržet Mělo to i své proti, protože víc než škole jsem se věnovala kamarádům a školu nedodělala.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky teda taky držím palce.. S děckama to není lehký Sama vím co jsem dělala ale vždycky jsem měla nějakou soudnost a hlavně respekt z rodičů. Ja myslím, že to dítě je hlavní vychovat jak je malé a dát mu dobrý základ a to je hlavní. V té pubertě už je to takové čekaní jak to dopadne. Pokud má ten základ dobrý, tak myslím, že se vzpamatuje. Já jsem to tak měla, viděla jsem, že moji rodiče jsou vzdělaní, chytří a hlavně slušní. A to mě vedlo k tomu že jsem chtěla být jako oni Já vím no, je to těžko říct, každý má svou hlavu a co se tam narodí je věc druhá Tak přeju pevné nervy všem maminám

 

Téma Drogy, moje dítě a já je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené