Smazat

Důvěra - přítelův telefon a šmejdění

Ahoj holky..již několik dní brouzdám po netu, čtu různé diskuze a komentáře na různých poradnách a v článcích a snažím se přijít na to proč je to tak a tak, protože to pořád nedovedu pochopit ...

Chtěla bych mluvit o tématu - přítel a jeho soukromí - "telefon" ... Moje zkušenost s bývalým partnerem je opravdu šptaná - vždy když jsem se mu do telefonu podívala, vždy jsem tam našla něco hrozného ... a tohle "šmejdění" je důvod, proč zakládám tenhle deníček ... pokaždé když slečna napsala (v nějaký diskuzi, poradně), že si přečetla zprávy v telefonu svého přítele, tak ji začli všichni hned obviňovat že se to nedělá, že porušila přítelovo soukromí a kdesi cosi, ale že tam přítel vyznával lásku jiné ženě nebo že psal kdy si zopakujeme včerejší večer bylo každýmu fuk, defakto byla to ta slečna která byla za nejhorší protože šmejdila v přítelově telefonu .. jenže kdyby to neudělala, tak by se přece nikdy o jeho "nevěře" nedozvěděla, myslela by si jak je všechno krásný a v pořádku, prostě by dělala ze sebe akorád krávu co věří svému přítelovi a on jí tahá za nos .. nedokážu pochopit co je na tom tak soukromého ? Když spolu přece dva bydlí, spí spolu mají společné finance a bude se tu obhajovat nějaké soukromí partnera ? Někde jsem četla, že většina co si chrání své soukromí, co jsou zastánci toho že se do přítelova telefonu nelozí, tak sami tam něco skrývají/skrývaly a proto mají takový názor že se to prostě nedělá a že kdo to dělá je hrozná stíhačka a nedůvěřuje svému příteli ...já nikdy nic neskrývala, nic netajila a přítel se kdykoli kdekoli mohl do mého telefonu podívat, aniž bych to brala jako že mi "narušuje" soukromí. Ono ten telefon je někdy opravdu jediný způsob jak odhalit případnou nevěru ... jsem zastánce hesla - důvěřuj ale prověřuj - takže si myslím, že není nic špatné na tom jednou za čas proklepnout svého partnera jestli nevivádí něco za vašimi zády a nemá to nic společného s tím jestli mu důvěřuju nebo ne .. může vám přeci lhát a nepoznáte jestli říká pravdu nebo ne .. Chtěla bych slyšet Váš názor, zda je to opravdu tak špatné nabourat se do přítelového "soukromí" a proč to tak cítíte ? nebo jestli je to v pořádku, protože kdo nic netají nemá co skrývat ? a co když má slečna nějaký pochybnosti, pořád je to špatně ? nebo už se to tak nějak může když má pochybnosti protože se aspon presvedci ...? Tento deníček opravdu zakládám jenom ze zvědavosti na názory, které tohle dělají nebo nedělají ... děkuji za názory
 

Mám pocit, že nikomu nemůžu věřit na 10000000% že mi neublíží ... věřím pouze sama sobě, ostatním můžu důvěřovat a věřit, ale na 100% ? těžko říct ... Můžete o svém partnerovi říct, že mu věříte a máte v něm takovou jistotu a důvěru, že byste za něj dali ruku do ohně ?

arrow
profile_image
Sheenny
od 3. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Příteli do telefonu nelezu, a že mám možností. Nemáme telefony zaheslovaný, nechá si ho položený na stole a jde se psem, já ho nechám na stole a jdu na hodinu do koupelny. Ale nemám důvod mu nedůvěřovat. Jooo, kdyby hodně změnil chování, pořád mu chodily zprávy, telefon by přede mnou schovával, tak je možný, že bych se tam podívala. Ale jinak ne, věřím mu, a i kolikrát nevinná zpráva může vypadat úplně jinak. Nebo nějaký narážky od kamarádů, nasadí ti to brouka do hlavy a už to pojede. Kromě toho, počítám s tím, že i kdyby něco, tak to smaže, takže to, že bych v telefonu nic nenašla, by pro mě stejně nebylo potvrzení 100% věrnosti Třeba bych si říkala, áááá ten dobře maže Tak to zkus brát tak, že to, že v telefonu nic nenajdeš, vůbec nic neznamená Může být věrnej a nepochopíš nějaký smsky, může být nevěrnej a může to důsledně mazat.

arrow
profile_image
tritia
od 18. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lezení někomu do telefonu, mailu apod. mi přijde jako hodně velké narušení svobody a důvěry. Tohle mi párkrát udělal bývalý a neskousla jsem to.
I kdyby tě podváděl, inkriminující zprávy v mobilu by si nechal jen totální pitomec.

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já nic netajím, a přesto mi to vadí! Kamarádky se mi dost často svěřují se svýma osobníma problémama, nevidím doůvod, proč by mi drahá polovička měla někde šmejdit a číst si důverné informace!!
Sama jsem kdysi měla podezření z nevěry, měla jsem tisíc šancí prolustrovat mobil a v té době ještě i icq, neudělala jsem to. Ale pokud to jednou někdo udělá, při takovém podezření a ujistí se, že opravdu nevěra tam je, tak se to dá chápat.
Ovšem to, co popisuješ ty, mi v pořádku nepřijde, jsi normální stíháčka. Jako tak průběžně kontrolovat partnerův mobil není v pořádku.

Cituji LadyMiss: Měla jsi napsat rovnou: Jsem stíhačka a my bychom to pochopili.

tohle si mohla vynechat, na tohle jsem se vůbec neptala, stačilo jen napsat tvůj názor na téma a né na mě ...
fajn 3 odpovědi, všechny stejné .. uvidíme zda tu bude mít někdo stejný názor jaké já

arrow
profile_image
Zlatula
od 7. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sasanka: tak ...

Mobil a kabelka, na to mi nikdo nesmí sáhnout

Reaguji na LadyMiss:
jo až na to že nemám toho přítele kteérmu bych šmírovala telefon jen je mi prostě líto těch holek které odhalili právě nevěru přes telefon a stejně si podle nich za to mohli sami a ještě dostali vynadáno jaké jsou stíhačky ..

Reaguji na LadyMiss:
No když přeci partner ví, že se mu do telefonu nedíváš, tak proč by to mazal ... ?

Ne, tvůj přístup mi normální nepřijde a nechápu ho. Telefon si nehlídám, přítel taky ne, ale respektují soukromí-pro mě je tohle prostě slušnost. Jestli ty to máš takhle, tak je něco špatně-na tvoji straně, promiň. Když to otočìm, kdybych zjistila, že mi partner leze do telefonu,jen proto, aby se přesvědčil o mé věrnosti, tak to pak bude bývalý přítel-ano, přesně z toho důvodu, že trpí nízkým sebevědomím, a má evidentně v sobě nějaký problém, a potřebuje se přesvědčovat o mé poslušnosti. Pro mě je tohle věc, kterou bych nezkousla.

Kontrolovat komukoliv "preventivně" telefon je trapné a ponižující.

Nechápu, proč berete telefon jako něco soukromého .. že každý den odposlouchávají vaše hovory a zprávy je v pořádku, to vám nevadí - defakto cizí lidi, ale jak si bude chtít přítel půjčit telefon tak je to špatně ...

Cituji aksile2aksile: pro mě je tohle prostě slušnost

a slušnost je přeci i to netahat toho druhého za nos a nepodvádět ho .. nebo se mílím ? a jak jinak se to dozvědět ? to být radši slušná ale blbá ?

Reaguji na LadyMiss:
to už pak ale nevíš jestli se koukne nebo ne ...

arrow
profile_image
Zlatula
od 7. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Marcinkaa: ale jak si bude chtít přítel půjčit telefon tak je to špatně ...

půjčit a šmejdit je rozdíl...

 

Téma Důvěra - přítelův telefon a šmejdění je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené