Smazat

Emoční závislost na partnerovi

Mám problém se svým přítelem. Jsem na něm velice moc vázaná - emočně závislá. Zjistila jsem, že provozuje takové to internetové písánkování se slečnama a od té doby mu vůbec nevěřim

Ahojky... chodím se svým přítelem přes dva roky, já jsem se za nim přistěhovala a opustila jsem své rodné město a rodinu. Bydlíme spolu v garsonce a jsme více méně ty dva roky pořád spolu a já jelikož tu i po těch dvou letech žádné známé nemám ( ani mi to popravdě nechybí ), tak jsem si zvykla na svého přítele. Ze začátku jsem na něj nežárlila, on na mě ano. Až po tom kdy jsem přišla na jeho internetové písánkování s kolegyňkama z práce a vůbec tucet holkama, kterým psal jak je miluje, jestli by s ním nechtěli chodit ( a přitom měl mě vedle sebe...) jsem rapidně začala žárlit. On mi to vysvětloval tak, že předemnou žádnou holku neměl a byl "zvyklý" psát jiným holkám jak jsou krásný a že je chce a že teď když je se mnou, tak mu to dělalo problém se toho zbavit.... No já jsem začala strašně moc žárlit, udělalo to ze mě úplně vyloženě "zvěda" a hlavně vůbec mu nedůvěřuju... podle mě to udělá znovu a proto, když si třeba na pc píše, tak já z toho mam úplnou panickou hrůzu "s kým" a pořád se ho ptám a co je horší... nechat ho třeba doma samotnýho, protože se prostě bojim, že to udělá znovu, tráví veškerý svůj volný čas na počítači, takže k tomu má blízko. No a teď jak to souvisí s tou závislostí.... I přesto, že mu vůbec nevěřím, podezírám ho ( nekontroluju mu mobil, zprávy ani kapsy - k tomu bych se v životě nesnížila ) , tak já bych ho nedokázala opustit... Strašně mě štve ale vím, že jakmile bych se s ním rozešla strašně by mě to položilo... Já nevím jestli se to dá formulovat tímhle " Když jsem s ní, nemůžu ho ani vystát. Když jsem bez něho tak mě to ničí" Taková ta láska a zároveň nenávist...Jestli ho miluju to se bohužel říct nedá, ale jsem na něm strašně závislá a nedokážu se od něj "odpoutat"
 
arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To co popisuješ: Láska a zároveň nenávist, bude v první řadě ničit šíleně tebe a to víc a víc. Čím dřív sebereš sílu a odejdeš od něj, tím líp pro tebe

arrow
profile_image
cherie
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to strašně těžký, zažila jsem to asi před dvěma lety. Takové emoce na obě strany jsem ještě nikdy k nikomu necítila a bylo to docela zničující. Rozchod bolel pekelně a trvalo mi to docela dlouho, než jsem se dala pořádně do kupy. Na druhou stranu jsem cítila, že to je každý den lepší a lepší a už od začátku jsem byla vděčná, že už s ním nejsem a že moje psychika a můj život se dávají každým dnem víc a víc dokupy..Takže když to shrnu, ta bolest za to, že jsem se ho zbavila, stála

arrow
profile_image
Tyrande
od 4. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky... ani nevíte jak je to těžké. Jen představa, že si budu balit věci je hrozná. Navíc máme mezi sebou závazky - půjčky a dokonce jsme si jednou dělali srandu, že spolu musíme zůstat už jen kvůli těm půjčkám. Tady vě městě kde s ním bydlím mám po dlouhé době supr práci na poště a jsem tu moc spokojená, takže když se podívám taky z hlediska té práce... kdybych od něho odešla, vrátila bych se do rodného města, kde bych zase (už po několikáte) hledala práci. Teď to asi vypadá, že další důvod k tom, že tu s ním ještě jsem je práce. Ano také. Ale ta kuráž se sebrat, sbalit věci a odjet... Úplně vidím jak to bude probíhat. Sbalím se, odjedu, zabydlim se znova v rodném domě a začnu litovat, plakat a budu čekat a vyhlížet ho z okna jestli se pro mě nevrací...a ty myšlenky co on tu asi sám dělá...jestli ho to štve/neštve...Prostě to nedokážu. A to se pořád hádáme, poslední rok prostě nemůžu zkousnout jeho povahu a už se k sobě nechováme jako na začátku, nadáváme si prostě...

arrow
profile_image
cherie
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tyrande:
No, tak s ním zůstaň, když nechceš odcházet. Tvůj život si žiješ sama, následky svých rozhodnutí si taky neseš sama.

arrow
profile_image
Majka69
od 16. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Čím skôr sa naňho vykašleš, tým skôr ti bude lepšie. Zostaň v práci a nájdi si podnájom. Ak na pôžičkách nie si ako ručiteľ, tak sa na ne vykašli.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky nevidím důvod proč to všechno opouštět pokud byste se opravdu rozešli, proč pouštět práci,kde jsi spokojená,když se stačí jen odstěhovat do podnájmu/spolubydlení a v práci zůstat. Nepal hned mosty, úplně odejít taky nic neřeší zvlášť ,když v daném místě máš už nějaké zázemí. Teď jde o to co dál s tím vztahem.....mě osobně by vadilo,kdyby přítel takhle vypisoval s jinými a psal jim to co ten Tvůj - vadilo by mi to a snažila bych se to řešit.

arrow
Neprodává v Bazaru

měla jsem to podobné jako ty, až na ty přátele. já jsem nějaké měla v tom daném městě.
taky jsme měli různé závazky mezi sebou a to nás kolikrát drželo pohromadě. byli jsme spolu skoro 3 roky. pak přišla sprcha v tom, že se zamiloval do kolegyně v práci a chce být s ním. Což s ní stejně byl půl roku už zároven se mnou. Dokonce jsem mu já ***** dávala šanci, že to urovnáme, chápeš tu hloupost? Skončila jsem ve 22 v dluzích, zpátky u rodičů a zlomená, ale vyrovnala jsem se stím.
Otázka je, zda jde opravdu jen o to psaní a hlavně - že byl zvyklý na to dřív je jen výmluva. mě taky krmil, jak je zvyklý chodit s kámošama chlastat a chodit za holkama a taky se toho nezbavil. být tebou tak si sním rázně promluvím.
proč tráví čas jen na pc? to nikam nechodíte, nebo nemáte jinou zábavu? hlavně nerozumím proč nemáš za 2 roky kamarády? to tě utápí a dělá z tebe hlavně obět jeho hraní. protože jsi na něm tak závislá, že si nemáš skoro o tom s kým popovídat.

arrow
profile_image
Rockabillová
od 31. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tvá situace mě mrzí sice sem v takové situaci nebyla ale bylo to dost podobné.
Ty nemůžeš od nej odejít jen proto že platíte neco společně? Na koho jsou půjčky psané?Možná rozumím že budeš musez zpet asi nájem a takové nejsi schopna sama dát do kupy?Nebo obava že by tě uháněl? Já bych si sním promluvila a na zakladě toho bych se rozhodla.
Ale jestli že si nadávate už po 2 letech tak to bude velkej boj co by přišlo po roce nebo dřív?
Určo to chce stím něco hned dělat přece nebudeš zavřená celej život jen sním bez kamarádek atd , to bych asi umřela asi evidentně si v tom bytě lezete na nervy.

arrow
Neprodává v Bazaru

Aspoň se máš kam vrátit. Já řeším teď něco podobného a zjišťuju, že v případě rozchodu budu úplně sama..

Cituji jersey: Otázka je, zda jde opravdu jen o to psaní a hlavně - že byl zvyklý na to dřív je jen výmluva. mě taky krmil, jak je zvyklý chodit s kámošama chlastat a chodit za holkama a taky se toho nezbavil. být tebou tak si sním rázně promluvím.

přesně tak. U nás taky bylo něco takového, ale já udělala opravdu velký "bordel" a hodlala se balit a odcházet... prosil, prosil.. tak dostal poslední šanci. A od té doby je to s námi mnohem lepší. Každý může ujet a pro chlapy je lákadlo nechat si lechtat své ego tím, že by o něho stála ještě nějaká jiná... akorát že já mám na tohle téměr nulovou toleranci. A ten můj se dle toho už zařídil - teda aspoň o ničem novém nevím a on moc dobře ví, že kdyby se to opakovalo, tak mu akorát zamávám ve dveřích. A není to proto, že ho mám málo ráda, takže by se mi snadno odcházelo, ale protože prostě odmítám trávit čas s někým, kdo by si toho nevážil.

Cituji Rockabillová: Ty nemůžeš od nej odejít jen proto že platíte neco společně? Na koho jsou půjčky psané?Možná rozumím že budeš musez zpet asi nájem a takové nejsi schopna sama dát do kupy?Nebo obava že by tě uháněl? Já bych si sním promluvila a na zakladě toho bych se rozhodla.

Zdravím, z Tvého příspěvku nechápu zda více řešíš ,,partnerovo psaní s jinými'' nebo že se od něho nedokážeš odpoutat. Co ti vlastně vadí víc?

- určitě by jsi si měla najít své přátelé a aktivity (i bez partnera)
- žárlivost není k užitku, ale aby se někdo choval k druhé osobě a měl ji za
samozřejmost také ne (to myslím na tebe, měla by ses pro něj udělat zajímavější aby
měl stále o co se snažit, ne tě mít doma na podnose)

A promiňte mi všechny dámy, jistě mne za tento názor odsoudíte, ale je psát a ,,psát''. Chlapi jsou prostě odedávna lovci. Jsou tak naprogramovaní. Není jistě na místě psát jiným slečnám, že je miluji pokud mám po boku svou drahou, ale rádi flirtují všemi možnými způsoby. Ale je rozhodující v jaké míře. Jde-li stále o ,,virtualitu'' ničeho bych se nebála! Dokud chlap nemá tajné schůzky a vrací se domu dá se říci, že je vše ok! A není to přeci důvod k nějakému opouštění! Právě nějaké vyhrožování a balení se v nich jen vyvolává ,,na to nemáš'' a pokud tohle někdo udělá má to dotáhnout do konce. Příště je totiž partner v klidu a ví, že to zase nějak ,,uhraje''. Na tvém místě bych se po částech zkoušela zbavit nesamostatnosti. Jelikož oni to poznají, když jsme na nich ,,emočně závislé'' a využívají toho, vědí že jim toho projde hodně!

Cituji Lakys: Není jistě na místě psát jiným slečnám, že je miluji pokud mám po boku svou drahou, ale rádi flirtují všemi možnými způsoby. Ale je rozhodující v jaké míře. Jde-li stále o ,,virtualitu'' ničeho bych se nebála! Dokud chlap nemá tajné schůzky a vrací se domu dá se říci, že je vše ok! A není to přeci důvod k nějakému opouštění! Právě nějaké vyhrožování a balení se v nich jen vyvolává ,,na to nemáš'' a pokud tohle někdo udělá má to dotáhnout do konce.

no vidíš a u nás to zafungovalo přesně tak jak mělo. Záleží na lidech. Pokud je chlap už jednou nohou na odchodu, tak stejně odejde. Pokud ale jen udělal přešlap, bude se to snažit napravit.
Ad virtualita - tou to může začínat... u nás to bylo tak, že jsem příteli vyčetla online flirt a z něho vylezlo, že se i sešli...že ale naprosto nevinně, bla bla... tak to bych pak chtěla vidět tu, která by na to reagovala v klidu.

Cituji Lakys: určitě by jsi si měla najít své přátelé a aktivity (i bez partnera)
- žárlivost není k užitku, ale aby se někdo choval k druhé osobě a měl ji za
samozřejmost také ne (to myslím na tebe, měla by ses pro něj udělat zajímavější aby
měl stále o co se snažit, ne tě mít doma na podnose)

s tím ale souhlasím

Reaguji na Kaja555:
Je to hrozně individuální. Souhlasím s tebou v tom, že pokud se jedná o přešlap uvědomí si to a bude se snažit, aby se vše totálně nepoložilo. Ale pokud už má myšlenky někde jinde, stejně odejde....

 

Váš příspěvek

Emoční závislost na partnerovi

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené