Smazat

Ex - přítel a návrat

Jak se chovat k ex-příteli, když chci dát vztahu ještě šasnci, může odloučení vztahu prospět? Mohou si lidé po čase svoji láasku uvědomit? Jaké máte s touto situací zkušenosti?

Ahoj holky,
toto téma se v diskuzi objevilo už několikrát, ale většina byla staršího data, tak otevírám novou. Rozešli jsme se s přítelem po 5 letech vztahu. Nebyl to žádný katastrofický vztah, bylo nám spolu fajn, ale přítel měl strašný strach ze závazku, založení rodiny apod. (i když mu bude už 32). Po roce diskuzí jsem to nevydržela, odstěhovala jsem se a řekla mu ať si pořádně promyslí, co chce. Jeden den jsme to probrali, naplánovali si budoucnost a za 2 dny mi napsal, že se chce rozejít. Samozřekmě šok, ale nechala jsem to být, měsíc jsme se nekontaktovali, pak se začal ozývat, pár krát jsme se sešli, bylo to moc fajn, vždy když si potřeboval popovídat, byla jsem po ruce a najednou jsem se dozvěděla, že se stýká s (prý kamarádkou). Opravdu nevím, jestli je v tom něco víc, ale strasně mě to rozhodilo. Navíc mi ta slečna přijde úplný opak mého ex-přítele (nedokáži pochopit, čím ho vlastně zaujala).
Tvrdí mi, že má ve všem zmatek, nemá to v sobě vůbec vyřešené. Chci se zeptat, jak byste se teď zachovaly? Vím, že mi budete psát, ať se na něj vykašlu a že to asi nemá cenu (racionálně možná ano), ale ty, které něčím podobným prošly, tak pochopí. Nechci se k tomu upínat a ani ho nehodlám bombardovat telefonáty, ale jestli je nějaká šance, že se vzpamatuje, budu za ni ráda. Pokud by zavolal, byly byste spíš nedobytné nebo vstřícné (ano tady jde hrdost stranou). Případně máte s podobnou situací zkušenosti? Děkuji za vaše příspěvky.
 
arrow
profile_image
Kačkaa
od 24. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

V prvním odstavci máš otázku, zda dát příteli ještě šanci. A on chce abys mu dala šanci? Nebo ty mu z vlastní iniciativy chceš dát šanci? Na jednu stranu píšeš, že se ozve, když si chce popovídat, ale na druhou stranu se vídá ještě s nějakou "kamarádkou".

Záleží na tom co hledáš. Pokud chceš rodinu a závazky a on nechce, tak bych se asi podívala někde jinde. Kdo ví co je zač kamarádka. Třeba je to jen nějaká zoufalá davajka a nebo si i on sám myslí, že ty pro něj nejsi ta pravá..

S tím samým se ted potýkám já. Jen teda doufám, že žádnou kámošku nemá.
Já to prostě beru tak, že chci, aby přišel na to co chce.
A navíc - pokud mě má opravdu rád a stojí o mě, ozve se mi.
My spolu žijeme, takže ozvat se musí at už že se chce vrátit nebo, kdy si má přijet pro zbytek věcí.
Včera se ozval, zval mě do kina. Jenže teprve po dvou dnech pauzy. Tak jsem řekla ne.
Nic si ještě uvědomit nemohl.
Nepis, nevolej...nech ho at si uvědomí, jestli mu zato stojíš nebo ne.
Mezitim taky příjdeš ty na to, jestli za to stojí nebo ne

arrow
profile_image
rings
od 16. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji 92jaja: Já to prostě beru tak, že chci, aby přišel na to co chce.

To mi přijde dobrý. Ale podle úvodního příspěvku to vypadá, že už na to možná přišel.

Nás taky teď čeká rozchod po 5 letech a jsem nějak ráda, přijde mi to jako osvobození. Celých 5 let mi slibuje svatbu atd. a pořád nic a já už najednou nemám sílu čekat dalších x let, přece nemá smysl s někým takto zabíjet čas... Pokud to není nezbytně nutné, zkus to brát jak já a nevěnuj mu už ani minutu, některé vztahy nemají šanci se pohnout z místa.. Navíc pokud by to pro ně (tvůj i můj muž) byla taková rána, že by jim najednou mělo puknout srdce, tak už tady budou klečet na kolenou se zásubním prstýnkem atd., prostě nějak naznačí že je máme vzít na milost a že to chtějí posunout dál. Pokud nic takovýho neudělali, tak to nemá fakt smysl.

arrow
POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Ahojky potřebovala bych tady radu. S přítelem jsme byli necelé dva roky,všechno bylo krásné ale přišel o práci,to bylo takhle třičtvrtě roku. byl z toho neštastný,pořád smutnej do toho v rodině problémy,já do něj rejpala pořád.. Před Vánocema z ničeho nic řekl,že bude lepší,když spolu nebudeme,že odjede s kamarádem pryč..na floridu pracovat,že chce být sám... no byla jsem z toho hodně špatná ještě 2 dny před štědrým dnem. Potom jsme se ještě sešli 3x,ale pořád to samé,že mě miluje,ale chce být asi sám... nechala jsem to být...i když jsem se s tím nikdy nesmířila..potom jsem zjistila,že má slečnu,tak jsem si řekla,že to je ********* mi tvrdí jak chce být sám a najednou má jinou. Tu poznal ale až někdy v unoru,takže to nebylo kvůli ní! V dubnu jsem se začala stýkat s jedním klukem a jsme spolu ...jenže ten den co jsem si ho dala do vztahu,se ozval bývalý,co dělám jak se mi daří atd..chtěl se sejít..poté mi psal ješt asi 5x..já vždy odmítla.. ale před 14ti dny jsme se domluvili a jela jsem k nim,aby mi opravil auto. Rodina mě hned přivítala,tu jeho tam nemá nikdo rád,všichni byli kolem mě,bylo na něm vidět,že ho to mrzí....Rodiče říkali,že je strašná,drzá,ani je nezdraví ..nic.. chtěli by mě tam hned zpátky. On se vyptával jestli jsme štastná atd... on s tou slečnou je taky aby zapomněl,ale to se nepodařilo,není stastnej..je s ní asi aby nebyl sám..sám řekl,že to nevidí vůbec na dlouho... Dokonce i ona ví že jsem se viděli..brečela..ale jemu to je jedno.. je vidět že mu na ní nezáleží.. povídali jsme si a máme uplně stejný vztah!.. ani jeden nejsem štastní,tvrdí,že ke mě pořád něco cítí,ale že vlastně pořád neví,se mnou by to bylo jako dlouhodobý vztah a on pořád neví,jestli chce odject nebo ne..co bude dál..neví co je pro nás dobře...(stejně si myslím,že neodjede..je hodně závislej na rodině tam by neměl nikoho,peníze nemá..) Pořád na něho myslím strašně bych to chtlěa zkusit ještě jednou.. sice ztratím hodněho kluka,ale s tím nikdy štastná nebudu. Jenže on pořád neví...jen tedy řekl,že žárlí na toho mého,když vidí třeba fotku,jí pořád srovnává se mnou.. ale stejně nic.. něco mi pořád říká,že to není možné,že se k sobě ještě vrátíme,že se k sobě prostě hodíme,už je to vlastně 7 měsíců... Dokonce jsem byla u kartářky a ta řekla,že to ještě není dořešené.. ach jo..nevím co dělat,jestli ho ještě někam vytáhnout,scházet se s ním nebo ho nekontaktovat. děkuji za rady.

Já si myslím, že každý má právo na druhou šanci. Mám kamarádku, která chodila s přítelem dva roky - nechápu, jak dlouho to s ním vydržela. Byla už tak strašně z toho vztahu unavená, že se s ním rozešla. On za měsíc přišel a prosíkem, že se změní. Dala mu tedy druhou šanci. A ejhle, už jsou spolu sedm let a ona je šťastná. Věřím, že člověk se změní když opravdu chce.

 

Téma Ex - přítel a návrat je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené