Smazat

Final Countdown

Ztráta možností a naděje. Vidina konce. Jak se s tím srovnat. Jak se vyrovnat s ortelem a neztratit tvář před ostatními ani sama před sebou. Toť otázka.

Ahoj holky. Hodně z Vás zná můj problém, bohužel vše je čím dál víc na pytel. Dnes mi bylo řečíno, že další ozařování není možné. Chemoterapií jsem vyzkoušela moc, teď vlastně beru už jen chemo tabletky. Operace prý taky nepřipadá v úvahu, jen a pouze další chemka, které už nevěřím. Co mám dělat holky? Jsem psychicky úplně na dně. Z jednání lékařů mi přijde, že už nade mnou tu pomyslnou hůl lámou. Zároveň na mně není zatím nic poznat, vypadám jako normální zdravý člověk. Ale na jak dlouho...
Ani nevim, jestli je něco, co bych jako ještě chtěla stihnout nebo tak. Trápim se neskutečnýma výčitkama sama k sobě, že přidělávám starosti svým blízkým. Jak to ponesou rodiče, muj chlap, muj milovanej pejsek, až tady nebudu. A známý, kamarádi atd. Jak vypadá ten konec a jak dlouho trvá... Nechci být na někom závislá, myslím fyzicky.
Doma se mnou mluvěj tak, že ať se nebojim, že vše bude ok, ale přijde mi to jako zavírání očí před realitou. Je mi 32, fakt se mi ještě nechce. Tak strašně bych si přála mít dítě, i se mě na to lidi furt ptaj, kdy? Co na to říkat...
Kdybych aspoň byla nějak víc duchovně zaměřená, do kostela sice chodim, ale klid a rovnováhu získám jen na chvíli. Mám pocit, že můj život je v rukou lékařů, že nejsem ta, kdo rozhoduje a to mě ubíjí. Vůbec nevim, jak z toho všeho ven.
 
arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pokud léčba těmito prostředky nepomáhá, tak je opravdu lepší s tím přestat, protože by Ti to mohlo ještě zhoršit zdravotní stav.
Myslím, že Ti tu nikdo nemůže dost dobře poradit. Co zkusit najít nějakou komunitu lidí, spolek či organizaci, která sdružuje lidi s podobnými diagnózami? Možná by Tě mohly postoje některých lidí inspirovat, uklidnit, cokoliv. Poradit Ti, aby ses netrápila výčitkami, je zbytečné, protože tohle je asi přirozená součást stavu, kterým si teď procházíš, přestože Ti to moc nepomáhá.
Nedávno jsem viděla video se ženou, které zahynulo dítě a ji to inspirovalo k tomu, aby založila organizaci, sdružující rodiče s podobným osudem. Hodně jí to v těžkých chvílích pomohlo, protože věděla, že to, co prožila, nebylo úplně "bezúčelné". Nevím, jak to napsat. Někomu tyhle věci pomůžou, chce cítit, že v tom není sám. Jiný člověk zase nemá potřebu se v této situaci sdružovat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já nevim no. Mám kamarádku, co je na tom podobně a kromě svojí bolesti hodně prožívám tu její, víc už bych toho neunesla. Jinak sdružení samozřejmě existujou, ale ty ženský, co se sdružujou, jsou většinou buď v základní léčbě nebo v remisi. Usmátý a plný víry. A jako bonus hovory o rakovině prsu... Jinak nevim. Mně právě neni blbě, nic se nepozná. Akorát že se údajně nedá nic dělat. Včera jsem vydyndala na doktorce, ať se ještě někdo podívá na to ozářko, ale musela jsem fňukat, jinak už by mě dávno vypoklonkovala. Ty prášky, co beru, mají stav držet tzv. na uzdě, no ale nevim jak moc tomu věřit. Jsem z neustálého debatování o možnostech unavená a dost otrávená. A z toho, jak se defakto furt přetvařuju, jelikož většina lidí nic neví. Z mých blízkých zná pravdu jen přítel a jeden můj kamarád. Pár lidí zná polopravdu a ostatní nic.

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Na jednu stranu máš pocit, že se přetvařuješ, ale na druhou stranu - dovedeš si představit, co by se stalo, kdybys to otevřeně řekla svému okolí? Možná by se Ti na chvíli ulevilo, ptž bys nemusela nic zakrývat, ale nejsem si jistá, jak by se k tomu ostatní postavili, protože velká spousta lidí s takovými informacemi neumí zacházet. Co to říct a dodat k tomu, že se o tom třeba vůbec nechceš bavit a chceš mluvit o normálních věcech a nestojíš o žádnou lítost?

arrow
profile_image
Starshine
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doporučuju přečíst 2 knížky: Miluj svůj život a Hovory s Bohem (název je zavádějící, s křesťanstvím nemá nic moc společného). Jsem si jistá, že ti to pomůže. Díky principům té první knihy se uzdravilo spoustu lidí i ze tvé diagnozy i z jiných. A taky ,,nebyla naděje,,.Druhá ti pomůže pochopit, jak je to s lidským životem a že není potřeba se ničeho bát. Dále si zkus zjistit něco o odkyselení organismu.Doktoři bohužel neléčí příčinu. Překyselení je hlavní příčina těchto nemocí. A jinak to, že celkem nikomu nic neříkáš a že všechno ví pouze přítel je myslím dobře. Teď to bude znít zvláštně, ale čím víc lidí o tvém problému ví, tím více se ten problém posiluje, protože na to myslí a tím problém nikdy nemůže jen tak zmizet. Určitě zkus ty knížky a pochopíš to držím palce!

arrow
profile_image
Starshine
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

a ještě jedna věc: Jenom ty rozhoduješ o tom, co se ti bude v životě dít, nikdo jiný

Edit: začni jiným názvem tématu, takhle to vypadá, že už jsi to za sebe rozhodla

Z mého pohledu jsou doktoři ještě stále ti, kteří nám mohou zachránit život. Zmíněné knížky jsou sice super, ale ty tě nevyléčí, max ti pomůžou po psychické stránce, ale neuzdraví tě po fyzické stránce. Napadá mě možnost léčení v zahraničí, je to možné? Třeba jsou tam v tomto oboru o kus dál než tady v ČR. Samozřejmě na vlastní náklady, to ani jinak asi nejde ... Ale vem čert prachy.

P.S. Dlužím ti omluvu.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zkus jiné alternativní způsoby léčby, homeopatie , čínská medicína Moderní medicína není všelék. Asi by to chtělo i srovnat psychiku,pročistit nashromážděné emoce, vyčistit tělo. Rakovina je především onemocnění duše -= psychiky. Nevzdávej to, nemá to nic společného s křesťanstvím. Ale pořekadlo " Víra tvá tě uzdraví." je pravdivá.Nevzdávej to odehrává se přesně to na co myslíš a ty už jsi rezignovala. Já vím,pro někoho je těžké přijmout , že nějaká kniha nebo způsob myšlení a příčina nemoci dokáže vyléčit víc než doktor . Ale jiné možnosti nemáš tak využij to co je dostupné. Každá nemoc je vlastně šance pro každého člověka něco změnit. Bojuj a nevzdávej svoje sny i šance na dítě tu je když se uzdravíš A ty se uzdravíš..Nevyčítej si to co se děje , přijmi to jako holý fakt a od toho se odpíchni.

Cituji Starshine: Doporučuju přečíst 2 knížky: Miluj svůj život

Cituji Starshine: Jenom ty rozhoduješ o tom, co se ti bude v životě dít, nikdo jiný

Cituji Starshine: Doktoři bohužel neléčí příčinu.

Toto jsem měla na mysli, knihu taktéž doporučuji.

arrow
profile_image
Blanche
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ačkoli jsem cynik a realista, dávají mi různá alternativní řešení nemocí smysl a pokud tomu rozumím dobře, na tuhle stranu ses zatím nezkoušela podívat. Zkus mrknout na tady to video, třeba Tě při tom něco napadne.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ciiicaaa: myslim si to stejny co Ty. Doktoři můžou pomoct, ale vidim ve zdravotnictví hroznou liknavost, na všecko dost času - jeee, už je pozdě, nechuť zkoušet nové věci, byrokracii, kouzelné zaklínadlo "lege artis" a podobný nepříznivý okolnosti. Nechuť jít do rizika. Nevím, zda by to bylo za hranicemi o něčem jiném. Myslím, že technicky i co se týká dostupnosti léků na tom ČR neni zle, průšvih je viz výše.
Jo a žádnou omluvu mi přeci nedlužíš, že jsem subina se zálibou v šantánových hadrech, víme obě. Ty jsi chytrá holka, s Tebou se pošťuchovat je radost, máš argumenty a ne nadávky, což si cenim, i když názor máme na spoustu věcí opačný 😊

Mikkýsek: v lecčems s Tebou souhlasim, dokonce už jsem byla i "u Číňana". Je mi jasný, že psychiku si musim srovnat v první řadě, bez toho to nedám ani tak ani tak. Kdyby to mělo dopadnout blbě, chci být za dámu a ne za pytel. Ale musím Vám říct holky, návštěva těchto specialistů mě vždycky sejme. Doktoři by si měli uvědomit, že stále ještě nad sebou mají šéfa nejvyššího.

arrow
Neprodává v Bazaru

Blanche: zajímavé, chytrý chlapík.

Tohle mě zaujalo, ale nevím... Možná by to stálo za vyzkoušení.

http://zena-in.cz/clanek/bylinky-proti-rakovine
Tato jediná firma nabízí Pelyněk roční v tabletách.
http://www.swanson.cz/pelynek-rocni-90pcs-425mg

Takže po léčbě se nádor nezmenšil?
Na chemo nezareagoval vůbec? Nezvětšil se? Vše ostatní máš v pořádku?
Jako rakovina = psychika za všech okolností odmítám. Co roční děti, geny, vnější vlivy atd.? Tvá máma je lékařka, ne?
Nemá sama nějaký vliv?

arrow
Neprodává v Bazaru

Nádor ten hlavní po ozařování zdechnul. Potud ok, jenže kousíček dál byl ještě kousek, který se nějak nevešel do ozařovacího pole, takže ten se opět rozrostl. Na ozařovně tvrdí, že ozářit to nejde, že takovou dávku člověk nevydrží. Chemka na to nefunguje. Doktoři neustále opakují svoji mantru - systémové onemocnění, ozařování vás nespasí, operace nemožná. Žádný chirurg do toho nepůjde, když to onkolog neposvětí, a to neposvětí. Nevim, co s tim, fakt ne. Je to jak u blbejch fakt.

True: pelyněk fajn, ale možná tak na zaražený prdíky a ne na metastázy.

arrow
profile_image
bonnie90
od 7. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, málokdy přispívám, ale tvůj příběh sleduji a pořád věřím, že dopadne dobře. Bylinky nádor nevyléčí, tomu nevěřím, ale psychika ta důležitá je... Zajímala bych se o zahraniční léčbu případně jiné odborníky zde v ČR, ale fázi jiných specialistů v ČR asi už máš za sebou? Jak si sama psala je ti 32 letech a cítíš se dobře, máš chuť žít a faktem je, že ještě nepřišel tvůj čas, nesmiřuj se prosím s prohrou

 

Váš příspěvek

Final Countdown

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené